Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dogoniłeś króliczka - pochwal się i pomóż innym


kommel

Rekomendowane odpowiedzi

Można znaleźć opinie i recenzje użytkowników Burson Conductor 3X Performance w Internecie, które odnoszą się do potencjalnego uszkodzenia słuchawek.

Niektórzy użytkownicy zwracają uwagę, że wzmacniacz ten ma dość wysoką moc wyjściową, co może wpłynąć na trwałość słuchawek, szczególnie tych o niskiej impedancji. Inni użytkownicy twierdzą jednak, że nie mieli problemów z uszkodzeniem słuchawek po podłączeniu ich do Burson Conductor 3X Performance.

Warto jednak pamiętać, że opinie użytkowników w Internecie są subiektywne i nie zawsze odzwierciedlają rzeczywiste doświadczenia lub potencjalne problemy z urządzeniem. Dlatego, jeśli istnieją wątpliwości co do wpływu Burson Conductor 3X Performance na słuchawki, najlepiej skontaktować się z producentem lub dystrybutorem, aby uzyskać dokładne informacje na ten temat.

Nie mogę pozwolić sobie na opieranie się na subiektywnych ocenach lub doświadczeniach użytkowników.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poza jednym padniętym op-ampem (z mojej winy, ale mimo to wymieniony na gwarancji) na samym początku użytkowania C3X Performance, żadnych więcej problemów nie miałem. Słuchawek żadnych mi nie spalił, korków w domu nie wywalił, ani żadnych innych dziwnych problemów mi nie stwarzał. Nigdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogoniłem w zakresie "stacjonarnych" słuchawek:

podstawowy zestaw Stax SR L300 + SR M252. Zasadniczo, po okresie "WOW" (pierwsze słuchawki z takim efektem), zacząłem kombinować, co by tu poprawić, a potem jakoś mi przeszło i po prostu słucham. Gdybym wcześniej wiedział, jak brzmią, to zamiast żonglować wzmacniaczami i słuchawkami od razu bym kupił te elektrostaty (albo L700, ale to droższa zabawa).

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@drEvilL300 są w istocie ciekawe w tym zestawieniu, nie dla każdego, trzeba lubić jaśniejsze brzmienie, ale jednak może to dla kogoś być króliczek, szczególnie jak się nie ma zbytnio odstających większych uszu, inaczej są niewygodne po krótkim czasie słuchania. Możesz sobie spróbować zrobić bass port moda. Jest on opisany gdzieś na head-faju, nie mogę w tej chwili znaleźć. Również wpięcie ifi Itube2 w tor potrafi dać dużo większe pole do modelowania ich prezentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra... trochę mnie tymi opiniami o Bursonie nastraszyliście... Mimo to zawęziłem swój obszar zainteresowań do: Burson Reference i Chord Hugo 2 a jak Bóg da to i TT 😉 Myślałem też o innych renomowanych producentach i w zasadzie są to różne implementacje AKMa lub ESS... osobiście uważam, że dość wysoko wycenione jak na technologię, którą oferują (ale mnie zaraz poprawicie pewnie) 🙂... No i na koniec rozważam też HiFimana EF400 ... bo czyż HiFiman w zestawieniu z Hifimanem może słabo wypaść? Dobre typy na króliczka? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy to co się dzieje z Borsukami, to Hugo2 wydaje się być racjonalnym wyborem.

Nie sądzę, aby model Reference był mniej podatny na opisane wyżej usterki czy palenie słuchawek niż inne serie/pod serie. Swoją drogą niezłe combo: Hifiman i Borsuk xd

Jeśli się zastanawiasz nad Hugo2, to polecam bardzo, szczególnie że jakość dźwięku jest imponująca. Co więcej za pomocą filtrów i x-phd można działać korekcyjne na różne modele słuchawek. Inna sprawa, że Hugo2 może mieć za mało mocy do wymagających dużych nausznych. 

Swoją drogą, @eutersprzedaje EF400 to można szybko pociągnąć za spust ;)

 

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no opinie opiniami, ale generalnie to chyba u nas na forum żaden Burek niczego nikomu nie popalił, a inne sprzęty - to już chyba bardziej z mijających powoli czasów DIY - a i owszem, zresztą sam o jednej sytuacji wspominałem :) Generalnie to wiesz, jak z tym powiedzeniem że jak ktoś ma pecha to palca w rzyci złamie. Super-pomierzone Toppingi nawet potrafiły ludziom robić jakieś problemy (ale to znowu za wielką wodą raczej) i tu jest według mnie sedno sprawy -> często na forum przytaczamy jakieś anegdoty z head-fi, ASR czy superbestaudiofriends a to raczej większa niż nasza, skala. Kwestia cen w tym hobby to materiał na pracę doktorską jakąś psychologiczną pewnie, więc nie będę tego ruszał. Mogę jedynie napisać że Burson C3P czy C3X P to najdroższe jednostkowe sprzęty jakie miałem i ciężko jednoznacznie stwierdzić czy warte swojej ceny czy nie, bo od pewnego pułapu to występuje ten cały efekt malejących przychodów. Nie testowałem tych popularnych tu na forum Niimbusów czy innych Hugonów 2 bo kto wie, może bym stwierdził np. że Robb Watts to sobie każe słono płacić ale przynajmniej jest za co - odnoszę jednak wrażenie po zebranym przez lata doświadczeniu że pewnie gra to dobrze, może nawet bardzo dobrze ale jak zwykle w tle pozostaje kwestia gustów. 

 

No ale żeby już nie rzucać truizmami a bardziej konkretnie, to o ile rozważasz używane modele, to taki Hifiman EF400 teraz wisi na olx w fajnej cenie i zakładając uczciwość sprzedającego to prawie nowy sprzęt na gwarancji. Posłuchasz, może się spodoba, zostawisz. A jak nie to zawsze możemy zrobić jakąś wymianę za Bursona, o ile Cię C3X P interesuje, bo na półkię Reference'a to jednak przynajmniej póki co wciąż jednak nie wskoczyłem ;)

 

P.S. @jacmiszcz92przypadkiem nie używa HEK'ów z Bursonem? Jak coś to żeby nie było że swoje chwalę, to wczoraj w Okazjach z Allegro linkowałem fajną ofertę C3X P właśnie i może warto rozważyć. Inna sprawa że ja tu za używkami lobbuję a może niepotrzebnie to wtedy @Mayster pewnie chętnie coś doradzi ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Undertaker napisał(a):

Nie no opinie opiniami, ale generalnie to chyba u nas na forum żaden Burek niczego nikomu nie popalił, a inne sprzęty - to już chyba bardziej z mijających powoli czasów DIY - a i owszem, zresztą sam o jednej sytuacji wspominałem :) Generalnie to wiesz, jak z tym powiedzeniem że jak ktoś ma pecha to palca w rzyci złamie. Super-pomierzone Toppingi nawet potrafiły ludziom robić jakieś problemy (ale to znowu za wielką wodą raczej) i tu jest według mnie sedno sprawy -> często na forum przytaczamy jakieś anegdoty z head-fi, ASR czy superbestaudiofriends a to raczej większa niż nasza, skala. Kwestia cen w tym hobby to materiał na pracę doktorską jakąś psychologiczną pewnie, więc nie będę tego ruszał. Mogę jedynie napisać że Burson C3P czy C3X P to najdroższe jednostkowe sprzęty jakie miałem i ciężko jednoznacznie stwierdzić czy warte swojej ceny czy nie, bo od pewnego pułapu to występuje ten cały efekt malejących przychodów. Nie testowałem tych popularnych tu na forum Niimbusów czy innych Hugonów 2 bo kto wie, może bym stwierdził np. że Robb Watts to sobie każe słono płacić ale przynajmniej jest za co - odnoszę jednak wrażenie po zebranym przez lata doświadczeniu że pewnie gra to dobrze, może nawet bardzo dobrze ale jak zwykle w tle pozostaje kwestia gustów. 

 

No ale żeby już nie rzucać truizmami a bardziej konkretnie, to o ile rozważasz używane modele, to taki Hifiman EF400 teraz wisi na olx w fajnej cenie i zakładając uczciwość sprzedającego to prawie nowy sprzęt na gwarancji. Posłuchasz, może się spodoba, zostawisz. A jak nie to zawsze możemy zrobić jakąś wymianę za Bursona, o ile Cię C3X P interesuje, bo na półkię Reference'a to jednak przynajmniej póki co wciąż jednak nie wskoczyłem ;)

 

P.S. @jacmiszcz92przypadkiem nie używa HEK'ów z Bursonem? Jak coś to żeby nie było że swoje chwalę, to wczoraj w Okazjach z Allegro linkowałem fajną ofertę C3X P właśnie i może warto rozważyć. Inna sprawa że ja tu za używkami lobbuję a może niepotrzebnie to wtedy @Mayster pewnie chętnie coś doradzi ;)

Właściwie niewiele mógłbym to dodać czy ująć, podpisuję się pod tym co napisał @Undertaker. Potwierdzę tylko, że Watts każe sobie słono płacić, ale jest za co :) Szczególnie w przypadku Hugo 2, który wg mnie gra najbardziej naturalnie. TT czy Dave to też niezłe sprzęty, ale dźwięk już taki naturalny nie jest, co nie znaczy że nie jest fajny. Do wymagających dużych słuchawek wg mnie nie będzie się nadawał. Fakt, będzie coś słuchać i jeśli słuchać cicho, może nie będzie to miało dla Ciebie znaczenia. Jeśli natomiast oczekujesz przyłożenia i wygaru, wtedy "grunt to prund". Natomiast jeśli chodzi o napędzenie mało wymagających i przede wszystkim iemów, nie ma chyba sobie równych i żaden DAP czy inne combo nie mają do niego podjazdu, może za wyjątkiem SP3000. Przez pewien czas myślałem inaczej ale się myliłem, stąd trzeci zakup Hugo ;)

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tommir napisał(a):

może za wyjątkiem SP3000. Przez pewien czas myślałem inaczej ale się myliłem, stąd trzeci zakup Hugo ;)

Póki co jedynym znanym mi sprzętem grającym lepiej niż Hugo2 jest właśnie SP3000.

Dużo osób sobie chwali połączenie Sony Z1R z Hugo2, ale zakładam że planary Hifimana są dużo bardziej wymagające prądowo i mały chord może nie podołać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Palpatine napisał(a):

Póki co jedynym znanym mi sprzętem grającym lepiej niż Hugo2 jest właśnie SP3000.

Dużo osób sobie chwali połączenie Sony Z1R z Hugo2, ale zakładam że planary Hifimana są dużo bardziej wymagające prądowo i mały chord może nie podołać.

 

Dla mnie bardzo udany duet to Hugo2 + Meze Empyrean.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi że jedni po trzy razy kupują Bursony, a inni Hugo :) Niemniej jednak cenny wpis @tommir bo kolejny raz pokazuje że to co droższe to niekoniecznie od razu musi się bardziej podobać. Jak już jesteśmy w temacie Chordów, to ciekawi mnie czy Qutest to prawdziwie stacjonarny odpowiednik Hugo2? Choć pewnie samo to że szedłby zasilany z sieci przekładałoby się na nieco inne niż bateryjne granie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Karkolomny said:

No dobra... trochę mnie tymi opiniami o Bursonie nastraszyliście... Mimo to zawęziłem swój obszar zainteresowań do: Burson Reference i Chord Hugo 2 a jak Bóg da to i TT 😉 Myślałem też o innych renomowanych producentach i w zasadzie są to różne implementacje AKMa lub ESS... osobiście uważam, że dość wysoko wycenione jak na technologię, którą oferują (ale mnie zaraz poprawicie pewnie) 🙂... No i na koniec rozważam też HiFimana EF400 ... bo czyż HiFiman w zestawieniu z Hifimanem może słabo wypaść? Dobre typy na króliczka? 😉

Jak już rozważasz wzmacniacze w takim budżecie, to czemu nie pomyśleć jeszcze np o takich tranzystorowych jak

* HeadAmp GS-X Mini https://www.headamp.com/products/gs-x-mini

albo 

* FluxLab VOLOT https://fluxlab-acoustics.com/product/volot-dual-mono-class-a-headphone-amplifier/

 

Wiem, że u nas na forum są to mało popularne ampy, ale na zagranicznych forach zbierają bardzo dobre opinie. Sam jestem bardzo ciekaw tego HeadAmpa, z FluxLaba mam FA12 i bardzo sobie chwale, często na nim słucham, gdyż mam jeszcze lampowe, więc zmieniam sobie zależnie od nastroju i słuchawek. O Volocie póki co nie myśle, bo to jest wielka paka, jeszcze większa niż FA12, i nie każdemu może taki rozmiar pasować :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wasze opinie i sugestie. Zapewne jeszcze jakiś czas będę badał temat. Skłaniam się raczej ku opcji zintegrowanego DAC/AMP z wejściem USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tilt napisał(a):

Mialem to polaczenie, nie polecam. Hugo2 nie ogarnial tych Sony kompletnie, rozlazle bulowate brzmienie, zero kontroli nad basem.

Mam Hugo 2 i Sony Z1R i u mnie gra to zupełnie inaczej. Nie ma rozległego bułowatego brzmienia i jest kontrola nad basem. 

@Karkolomny posłuchaj Astell&Kern ACRO CA1000 całkiem dobrze gra, a do tego jest to niezwykle funkcjonale urządzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Mam Hugo 2 i Sony Z1R i u mnie gra to zupełnie inaczej. Nie ma rozległego bułowatego brzmienia i jest kontrola nad basem.

Byc moze nawet kierowalem sie Twoja opinia tu na forum (mozliwe takze ze byl to ktos inny) zanim kupilem Sony i Hugo. Wyobraz sobie moje zdziwienie po kilku pierwszych odsluchach - wyrazne spowolnione i ocieplone brzmienie. Wystarczylo podlaczyc to takiego THX789 zeby bylo juz duuuzo lepiej w kazdym aspekcie brzmienia na jaki ja zwracam szczegolna uwage. Oczywiscie, to ze takie polaczenie jak dla mnie egzaminu nie zdalo to nie oznacza, ze sluchawki, jak i szczegolnie Dac nie sa bardzo dobre i warte polecenia. Dodatkowo, jak dla mnie, Sony mialy jednak zbyt schowana ta srednice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Już jakiś czas temu miałem opisać swojego króliczka...

Długo już słucham Stax -owego grania, które zostanie ze mną na ... tylko lepszy model.

Włączasz i słuchasz, bez zbędnego zastanawiania się, czy powinno być lepiej...

Stax 400s+L500 🥰

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba stało się. Jakiś czas temu trafił do mnie HiFiman EF600 (dzięki nieocenionej pomocy @Kajetanjazz - jeszcze raz dzięki 👍). W zestawieniu z HE1000se - nie mam pytań. Po prostu te combo wyczerpuje mój zakres percepcji. Jest masa recenzji w sieci, więc nie będę tu się silił na kolejną.

Jeśli chodzi o IEMy to Odiny w zasadzie z czymkolwiek sparowane też wyczerpują temat ...

Oczywiście jeśli Bóg da i partia pozwoli, to jeszcze popróbuję klimatów lampowych... Choć z pierwszych prób, to nie widzę wyższości ... np. wzmacniacz WBA + Focal Utopia gra jak dla mnie na zbliżonym poziomie. Nie wiem czy dojdę do etapu Susvara + Feliks Audio czy jakieś Abyssy... To jednak trzeba mieć i ucho i portfel odpowiedni 😉

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności