Skocz do zawartości

Dogoniłeś króliczka - pochwal się i pomóż innym


kommel

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, domil napisał:

 

 @Tytus1988 tak podejrzewałam, że łatwo nie będzie wytrwać w postanowieniach :)

 

 

Po sobie wiem, że łatwo nie jest i można się czasami złamać, jak coś wyjątkowo się spodoba, zachwyci lepszą jakością lub odmiennością wrażeń, jakich na nich się doświadcza. K812 są świetnymi słuchawkami i w odpowiednim torze, z kablem Argentum potrafią pokazać bardzo wysoką klasę brzmienia, a lekka emfaza na wyższej średnicy dodaje przekazowi odpowiedniej emocjonalności.

 

Podejrzewam, że te słuchawki@Name44nie są dynamikami :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Name44 napisał:

Te które mam obecnie to dynamiki 🙂 Ale sprawdzę też wyższy model, planarny.

Coś taki tajemniczy... powiedz co testujesz 😁, to może ja tez to zrobię..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erzetich Mania 🙂 Słuchawki, które stoją po przeciwnej stronie niż AKG812 ale zaoferowały brzmienie tak ciekawe, tak wciągające i spokojne, że ja zatwardziały fan ich brzmienia pierwszy raz od pewnego czasu nie podłączyłem ich do wzmacniacza. Mają w sobie coś takiego, że ich brzmienie, które na początku uważasz za dziwne po pewnym czasie zaczynasz uważać za własne. Te cudowne rzeczy dzieją się z nimi z "każdym" byle nie firmowym kablem.  Oryginalny kabel mocno degraduje te słuchawki. 

Za kilka dni postaram się napisać coś więcej i wkleić kilka zdjęć.

Edytowane przez Name44
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak AKG812 sobie leżą, to muszą na tobie te Erzetich Mania robić wrażenie... bo wiem jaki tor masz pod 812... czekam na wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Name44mam wrażenie, że Phobos (przynajmniej sugerując się porównaniem ich dźwięku do L5k, K1k oraz 009 STAXa w jednej z recenzji) mogą pozostać na znacznie dłużej oraz okazać się króliczkami. Jak zawsze z przyjemnością przeczytam o tym, jak będą się spisywać Erzetich w systemie. 

 

@saudio mam nadzieję, że uda się wkrótce spełnić marzenie związane z zakupem Susvar w dobrej cenie, bo coś czuję, że ich dźwięk nie da o sobie zapomnieć :) Też starałem się znajdować powody, aby wstrzymać się z nabyciem SXów (drogie, ciężkie, zbyt rzucające się w oczy, z dość kameralną prezencją sceny...), ale jak w lecie zwróciłem wypożyczonym egzemplarz, bardzo tęskniłem za ich dźwiękiem, który kocham i daje mi autentyczną radość :) 

 

Życzę dużo zdrowia oraz spełnienia marzeń w Nowym Roku 2021!!! 🎆🎶

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Name44 może akurat z tym modelem synergia okaże się dobra. Będę czekał na opis wrażeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2021 o 19:47, saudio napisał:

Np. wireworld nano silver eclipse, mam taki do Finali i pasuje też do Beyerków, poprawia rozdzielczość, bez wyostrzania, musiałbym sprawdzić jakie jeszcze są różnice, bo już nie pamiętam co jeszcze, poza tym zbalansowany:)

 

Ten oryginalny kabel sprawia dość solidne wrażenie, różnica po zmianie jest taka subtelna raczej czy wyraźnie zauważalna? Wiem że to względne, pytam o Twoje odczucia. I gdzie można taki kabel znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W towarzystwie Waszych sprzętów to ubogi krewny, ale mój królik na dzień dzisiejszy wygląda tak:
AK70 - Sp200 - M1570
Teraz słuchać Cała moja dyskografia ponownie do przesłuchania.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka



  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2021 o 19:47, saudio napisał:

Np. wireworld nano silver eclipse, mam taki do Finali i pasuje też do Beyerków, poprawia rozdzielczość, bez wyostrzania, musiałbym sprawdzić jakie jeszcze są różnice, bo już nie pamiętam co jeszcze, poza tym zbalansowany:)

Każdy kabel dwustronny jest zbalansowany. Wystarczy wtyczkę zmienić na dedykowaną do sygnału symetrycznego. Ja w moich T1 v1 tylko wtyk zmieniłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
24 minuty temu, Andrewek napisał:

Ja raportuję, że po ~22 miesiącach od ostatniego posta nic się nie zmieniło :) Czyli tak jak i wtedy, nadal moim króliczkiem są Dharmy D1000. I takie wytrwałości życzę wszystkim!

Ale jak się króliczek nie rozmnaża, to ... nie spełnia definicji królika...

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrewek To tylko pogratulować i zazdraszczać :)

Just now, pabloj said:

@Andrewek To tylko pogratulować i zazdraszczać :)

Chętnie bym Dharmom dał jeszcze jedną szanse bo ostatnio miałem je chyba gdy na stoliku stał tylko stary Aune S6. Trochę się od tego czasu zmieniło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablojZ tego co mi wiadomo to @Andreweksłucha Dharm właśnie z Aune S6, także to pokazuje tylko jak to bywa w naszym audio-hobby -> dla jednego króliczek a dla drugiego niekoniecznie. I to się sprawdza! :)

 

@PlayI tak trzymaj! Swego czasu HD545 bardzo mi się podobały i dały mi niezłego boosta brzmieniowego że tak się wyrażę kiedy to dopiero wsiąkałem w świat audio :)

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker Nie przecze ;) Jeśli komuś odpowiada takie połączenie to jego sprawa i tylko się cieszyć, ze ktoś się ukróliczkował w ten sposób. Mi niestety coś tam nie pasowało, ale już nie pamiętam co, to było parę lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dobry króliczek to taki, który im dłużej jest, tym więcej daje satysfakcji🎶 Szczególnie, gdy odpowiednio się o niego zadba :) Tak jest w Waszym przypadku i gratuluję @Play @Andrewek!!!👍🥇🥇

 

@pablojczasami warto wypróbować raz jeszcze dany model, aby sprawdzić, czy z perspektywy czasu nie spojrzymy na niego przychylniejszym okiem niż wcześniej. Szczególnie jeśli posiadał pewne cechy wyjątkowe, które zapadały w pamięć. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności