Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dogoniłeś króliczka - pochwal się i pomóż innym


kommel

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Tytus1988 napisał:

@marco-polo zgadza się👍 Natomiast moim ulubionem utworem z tej płyty jest ten :) Pozdrawiam!!! 

 

Ja uwielbiam to Studio Ghibli wiem że jest jeszcze jedne od nich studio co tworzy muzykę do filmów i jest też ok. Jeżeli o płyty winylowe to u nas popularna jest REGA jeżeli chodzi o słuchanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marco-polo też ich twórczość jest mi bliska. Ostatnio słuchałem dość często ten album: https://open.spotify.com/album/00odo2OS2nQ1j15oeG53g2?si=rVrogIcBThmcmtsLKulQoA :) REGĘ doceniam i posiadam już dość długo ich przedwzmacniacz gramofonowy Aria, który odznacza się świetną dynamiką, rytmiką i zapewnia bardzo klarowny, odpowiednio rozdzielczy dźwięk... jednym słowem lubię go :)

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W większości przypadków ludzie dochodzą do jednego wzorca sygnatury tonalnej ale to po x przerobionych sprzętach x latach oraz chyba wynik połączenia obu poprzednich zrozumienia i odszukania swojego dźwięku. Widać to nie zachwycie nową kolejna zabawka ale spokojem który ma odbicie w wielu aspektach brak rotacji brak narzekań brak marnowania czasu.

Wszystko przed to tylko droga do tego punktu która ma dać raz to raz tamto a kolejno coś jeszcze innego ale zwyczajnie mylimy etapy przed z tym końcowym do czasu zmiany.

Cieszyć się warto ale z tych małych rzeczy, wszystko można byle nie kosztem krzywdy.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chwaliłem się w innym wątku, ale jak dla mnie IEMowy króliczek jest złapany. Moondrop Blessing2 - posiadam od 2 miesięcy, okres czas pierwszego wow minął, a one dalej wywołują uśmiech na twarzy.

Aktualnie gra w konfiguracji jak na zdjęciu, czasami przy biurku używam xDuoo XD-05+ z opampem Burson v5i

 

EDIT: dodane zdjęcie.

Moondrop Blessing 2 + Azla Sedna Tips + iBasso DX150 z AMP9

Blessing2+DX150.jpg

Edytowane przez docentore
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, docentore napisał:

Chwaliłem się w innym wątku, ale jak dla mnie IEMowy króliczek jest złapany. Moondrop Blessing2 - posiadam od 2 miesięcy, okres czas pierwszego wow minął, a one dalej wywołują uśmiech na twarzy.


Tylko foty brakuje wraz z ich kompanem, z którym ich słuchasz ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój króliczek też nadal aktywny czyli Nighthawki z zbalansowanym kablem 4żyły srebrne 4 miedziane na rodowanym Furutechu, podłączone do lampowego toru stacjonarnego :)

Z całym srebrnym Lavri też świetnie grają, kapkę jaśniej i z większą ilością powietrza. Moje długo oczekiwane Aeony 2C, które już mam chyba z 2 tygodnie czy coś koło tego, również króliczkują ;)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku latach poszukiwania świętego grala w końcu mogę stwierdzić i potwierdzić jak zbawienne dla audiomaniaka, miłośnika dobrego dźwięku jest posiadanie 2 czy 3 słuchawek o innej sygnaturze. Jak mi coś nie pasuje, zakładam inną parę, które sądze, że podreperuje przekaz, i tak też się dzieje. Cudo! I jakie to przyjemne :D

Kiedyś myślałem "a co oni pierd...lą już ja wyszukam takie słuchawki co są do wszysktiego i tanie!".

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej. W moim przypadku mam jeszcze w zapasie inne IEMy, trochę bardziej dociążone w dolnych pasmach. Ale to raczej do słuchania jak jestem 🚬 :)
Co do nauszników - to ciągle szukam. Mam kilka modeli, które na razie spełniają swoje zadanie, ale to jeszcze nie endgame.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@docentore Do endgamowania potrzebne jest odpowiednie sparowanie, może być już tak, że masz/miałeś takie słuchawki, które okazałyby się edngamem z odpowiednim DAC+Amp i kablyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, pabloj napisał:

Po kilku latach poszukiwania świętego grala w końcu mogę stwierdzić i potwierdzić jak zbawienne dla audiomaniaka, miłośnika dobrego dźwięku jest posiadanie 2 czy 3 słuchawek o innej sygnaturze

 

Dokładnie :) Ja póki co mam hołki, k812 oraz isine 20. Każda para oczywiście gra bardzo odmiennie także jak mam jakieś humorki w ciągu dnia, chcę innego przekazu,sygnatury, to po prostu zmieniam na inną parę i bawię się dalej! :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pabloj napisał:

Po kilku latach poszukiwania świętego grala w końcu mogę stwierdzić i potwierdzić jak zbawienne dla audiomaniaka, miłośnika dobrego dźwięku jest posiadanie 2 czy 3 słuchawek o innej sygnaturze.

 

Serio potrzebowałeś lat na te odkrycie? Współczuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, pabloj napisał:

@timecage Weź bo przez te zniewage pójde do psychiatry.

 

To nie była zniewaga, szczerze współczuję. Wielu nam się zdarzało lata przewalać sprzęt po to tylko by na końcu dotrzeć do prawd, które wydawać by się mogły oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pabloj napisał:

Po kilku latach poszukiwania świętego grala w końcu mogę stwierdzić i potwierdzić jak zbawienne dla audiomaniaka, miłośnika dobrego dźwięku jest posiadanie 2 czy 3 słuchawek o innej sygnaturze. Jak mi coś nie pasuje, zakładam inną parę, które sądze, że podreperuje przekaz, i tak też się dzieje. Cudo! I jakie to przyjemne :D

Kiedyś myślałem "a co oni pierd...lą już ja wyszukam takie słuchawki co są do wszysktiego i tanie!".

Nigdy nie potrzebowałem słuchawek do rocka, do metalu, do popu itd. Ale zawsze potrzebowałem do pracy, do domu i na drogę. I tak się składa, że mają trochę inne sygnatury, więc w pewnym sensie łapię się na to o czym piszesz, ale to tak bardzo, bardzo mocno naciągając ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pabloj napisał:

Po kilku latach poszukiwania świętego grala w końcu mogę stwierdzić i potwierdzić jak zbawienne dla audiomaniaka, miłośnika dobrego dźwięku jest posiadanie 2 czy 3 słuchawek o innej sygnaturze.

...muszę przyznać rację i stwierdzić, że robi się ciekawiej, gdy jest ich jeszcze więcej 😁

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, timecage said:

 

To nie była zniewaga, szczerze współczuję. Wielu nam się zdarzało lata przewalać sprzęt po to tylko by na końcu dotrzeć do prawd, które wydawać by się mogły oczywiste.

Zażartowałem ;)
A tak na prawdę u mnie bierze się to stąd, że nie jestem zwolennikiem np tylko mocnego grania typu metal, mocny rock itd, ani tylko disco/popu z lekką elektronika, tylko lubie bardzo wiele gatunków mocno różnie brzmiących. Starałem się tak dobrać słuchawki i cały tor żeby mi jedne najuniwersalniej grały i zawsze w pełni cieszyły. Ale tak się chyba jednak nie da, bo zawsze trafia się utwór/gatunek, mimo, że dobrze nagrany to coś mi brakuje, jak na tych samych słuchawkach. Najbliższe uniwersalnych są chyba moje obecne Aeon 2C. 

Być może Open byłyby jeszcze bardziej w tym kierunku, no ale chciałem zamkniętych żeby się odizolować.

O kablach to już nie wspomne...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pabloj napisał:

@docentore Do endgamowania potrzebne jest odpowiednie sparowanie, może być już tak, że masz/miałeś takie słuchawki, które okazałyby się edngamem z odpowiednim DAC+Amp i kablyma.

Do Blessing2 (które są chłodne / neutralne) idealnie pasuje AMP9 od iBasso. Co do reszty, zawsze mam 20+ opampów do xDuoo do rollowania i jeszcze kilka innych sprzętów do żonglowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@docentore W tym pierwszym moim w życiu DAPie (iBasso dx160) zauważyłem fajną rzecz. Tak to jest strojone, że każde słuchawki co podłączam do niego grają uniwersalniej niż na torze stacjonarnym, gorzej jakościowo, typu scena, kontury, separacja itd, ale po prostu mniej żongluje wtedy słuchawkami i ciesze się muzyką. Co prawda mam go niedługo ale póki co sprawdza się świetnie. Nie testowałem go jeszcze po balansie bo nie mam takich kabli z wtyczkami narazie, ale dojdzie się do tego 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pabloj napisał:

@docentore W tym pierwszym moim w życiu DAPie (iBasso dx160) zauważyłem fajną rzecz. Tak to jest strojone, że każde słuchawki co podłączam do niego grają uniwersalniej niż na torze stacjonarnym, gorzej jakościowo, typu scena, kontury, separacja itd, ale po prostu mniej żongluje wtedy słuchawkami i ciesze się muzyką. Co prawda mam go niedługo ale póki co sprawdza się świetnie. Nie testowałem go jeszcze po balansie bo nie mam takich kabli z wtyczkami narazie, ale dojdzie się do tego 😜


w DX150, który posiadam (oraz w DX200 i DX220) mega fajną opcją jest możliwość wymiany modułów wzmacniacza. Potrzebujesz czegoś do czułym doków - cyk i jest, coś ciepłego i lampowego - AMP9 jest oparty na Korg NuTube, coś mocnego do nauszników też się znajdzie ;)
DX150 nie jest moim endgame jeśli chodzi o DAP, ale jeśli będę zmieniał to na DX220, żeby móc właśnie korzystać z posiadanych modułów.

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@docentore To w DX160 nie można? Nawet zresztą mnie to specjalnie nie interesowało, miał być dobrze brzmiący i jest :D
W każdym razie kolejną rzeczą co mnie zaskoczyła jest to, że zmiana ustawienia filtrów PCM jest na nim lepiej słyszalne niż na mojej stacjonarce. Różnice są większe. I potrafią wpłynąć na sygnaturę w sposób dla nas znaczący.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, pabloj napisał:

@docentore To w DX160 nie można? Nawet zresztą mnie to specjalnie nie interesowało, miał być dobrze brzmiący i jest :D
W każdym razie kolejną rzeczą co mnie zaskoczyła jest to, że zmiana ustawienia filtrów PCM jest na nim lepiej słyszalne niż na mojej stacjonarce. Różnice są większe. I potrafią wpłynąć na sygnaturę w sposób dla nas znaczący.

Nie można, DX160 ma jeden układ wzmacniacza wbudowany bez możliwości wymiany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2020 o 11:23, pabloj napisał:

Kiedyś myślałem "a co oni pierd...lą już ja wyszukam takie słuchawki co są do wszysktiego i tanie!"

Da się, ale żeby były tanie to raczej zabawa w mody jest potrzebna. Póki co dla mnie najlepiej do tego pasują zmodowane BossHiFi B8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul Z Bosshifi B8 może sam pamiętasz jeszcze, że sam sie bawiłem w modowanie, ale jednak z tymi większymi padami mimo, żę podciągnałem je w pewnych regionach, to w innych mi było czegoś za mało. Nie chciało mi się w kółko bawić z nimi :D Odmodowałem w całości i zostały stokowe. To nadal uważam jedne z najlepszych słuchawek do kilkuset zł. Tyle, że stokowe pady mają mało miejsca na ucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności