Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dogoniłeś króliczka - pochwal się i pomóż innym


kommel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, MrSheep napisał:

Dogoniłem króliczka, a są nim AKG K3003 :) Kwestia odtwarzacza jest nieistotna, bo grają kapitalnie z większości sprzętów z niską impedancją wyjściową. Jestem zachwycony i nic mnie w ich brzmieniu nie drażni. Tylko sytuacja finansowa może mnie zmusić do ich sprzedaży. Jestem spełniony :D

Wrzuć fotkę Królika K3003 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MrSheep napisał:

Dogoniłem króliczka, a są nim AKG K3003 :) Kwestia odtwarzacza jest nieistotna, bo grają kapitalnie z większości sprzętów z niską impedancją wyjściową. Jestem zachwycony i nic mnie w ich brzmieniu nie drażni. Tylko sytuacja finansowa może mnie zmusić do ich sprzedaży. Jestem spełniony :D

 

I tak kupisz znowu audeo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony ze znaczkiem "W"[alkman]. Mialem kiedys telefon rozsuwany z serii Walkman od Sony Ericcson zdaje sie, kiedy jeszcze robili takie cos. Moj ulubiony telefon jaki kiedykolwiek mialem.

 Wyglad, rozsuwany panel, fajny dzwiek. Fajne czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, John Grado napisał:

Sony ze znaczkiem "W"[alkman]. Mialem kiedys telefon rozsuwany z serii Walkman od Sony Ericcson zdaje sie, kiedy jeszcze robili takie cos. Moj ulubiony telefon jaki kiedykolwiek mialem.

 Wyglad, rozsuwany panel, fajny dzwiek. Fajne czasy.

Sony dalej robi fajne rzeczy. Ja mam ich fajnego dapa od 3 lat (całą wieczność biorąc pod uwagę że zdarzało się że inne były stanowczo wypraszane po raptem paru dniach), mimo że porównywałem go do 3 razy droższych i..... w sumie wypadał gorzej ale zawsze na koniec dnia jakoś najfajniej mi się na nim słucha muzyki. Nie jest najlepszy ale jakiś taki najfajniejszy.

Edytowane przez Spawn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Spawn napisał:

Sony dalej robi fajne rzeczy. Ja mam ich fajnego dapa od 3 lat (całą wieczność biorąc pod uwagę że zdażało się że inne były stanowczo wypraszane po raptem paru dniach), mimo że porównywałem go do 3 razy droższych i..... w sumie wypadał gorzej ale zawsze na koniec dnia jakoś najfajniej mi się na nim słucha muzyki. Nie jest najlepszy ale jakiś taki najfajniejszy.

I tak właśnie mam od paru dni z NW A55. Pionek i DX leżą, a słucham na Sonym :) Technicznie jest słabszy, ale muzycznie - trudno przestać słuchać.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ma_x_ym napisał:

I tak właśnie mam od paru dni z NW A55. Pionek i DX leżą, a słucham na Sonym :) Technicznie jest słabszy, ale muzycznie - trudno przestać słuchać.

Witaj w klubie 😉

Seria A jest dla mnie tak przyjazna dla ucha (muzycznie, jak to ująłeś), że odstawiam zupełnie na bok technikalia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Spawn napisał:

Sony dalej robi fajne rzeczy. Ja mam ich fajnego dapa od 3 lat (całą wieczność biorąc pod uwagę że zdarzało się że inne były stanowczo wypraszane po raptem paru dniach), mimo że porównywałem go do 3 razy droższych i..... w sumie wypadał gorzej ale zawsze na koniec dnia jakoś najfajniej mi się na nim słucha muzyki. Nie jest najlepszy ale jakiś taki najfajniejszy.


Mam podobnie jak Ty (nawet ten sam model). Co prawda do dużo droższych konstrukcji go nie porównywałem, ale to tylko dlatego, że jakoś nie czuję zupełnie takiej potrzeby. Sony spełnia moje oczekiwania na ten moment w pełni :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, John Grado napisał:

Sony ze znaczkiem "W"[alkman]. Mialem kiedys telefon rozsuwany z serii Walkman od Sony Ericcson zdaje sie, kiedy jeszcze robili takie cos. Moj ulubiony telefon jaki kiedykolwiek mialem.

 Wyglad, rozsuwany panel, fajny dzwiek. Fajne czasy.

 

Chyba mówisz o modelu W850i. MIałem takiego, najlepsza zabawa z potrząsaniem, aby zmienić utwór :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maciej3 napisał:

 

Chyba mówisz o modelu W850i. MIałem takiego, najlepsza zabawa z potrząsaniem, aby zmienić utwór :D 

Tamten nie mial takiej opcji :) mi sie wydaje ze to byl W715 ale łba na pniok nie poloze za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20200605_115009_HDR.jpg20200513_155308_HDR.jpg

 

Pierwsze co rzuca się w uszy vs combo IFI to scena i holografia, tak jakby przejść z takich Focal Clear na HD800s, scena jest obszerna a holografia to poezja, tak dobrze zaaranżowanej sceny jeszcze nie słyszałem.

Bałem się że Morfeusz nie zgra się zbyt dobrze z GS-X mini bo oba klocki są lekko ciepłe ale nic z tych rzeczy, bo faktycznie jest ocieplenie ale bez utraty rozdzielczości czy detalu którego jest bardzo dużo.

Właśnie to ocieplenie daje kapitalną barwę której nie miałem na IFI, oczywiście fani analityczności mogą kręcić nosem ale to mój tor ;)

Bardzo dobrze znane mi utwory odkrywam na nowo, tak bogatej średnicy jeszcze nie słyszałem.

Z minusów to na pewno jest to mniej wybaczający sprzęt od IFI gdzie słabe nagrania na pewno w magiczny sposób nie będą brzmiały dobrze.

Morfuesz bardziej wgryza się w nagranie i pokazuję więcej szczegółów.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@pabloj pasmo 20-250hz będzie w nich świetnie oddane ;)

 

edit: @Swordfish_ gratuluję zakupu i koniecznie daj znać, jak sub zostanie zamontowany oraz przetestowany. 

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
31 minut temu, pabloj napisał:

@Swordfish_ Spore będą te słuchawki.

 

21 minut temu, Tytus1988 napisał:

@pabloj pasmo 20-250hz będzie w nich świetnie oddane ;)

 

edit: @Swordfish_ gratuluję zakupu i koniecznie daj znać, jak sub zostanie zamontowany oraz przetestowany. 

 

Dam znać, skrzynka się robi. Docelowo będą 4 sztuki - 2 subwoofery. 2 drivery na przeciwległych ściankach obudowy. Obudowa z betonu GFRC z dodatkowymi włóknami. Ten przetwornik ma bardzo niską fluktację indukcyjności, miedź w napędzie. Swoją drogą, to Magico używa ich wariantu. Wzmacniacz będzie analogowy, jescze nad tym myśle, na pewno nie żadna klasa D, podobnie aktywna zwrotnica - wszystko będzie na elementach dyskretnych, już nawet konkretnie wiem, na czym. 

Poza tym właśnie zamówiłem drivery Audio Technology, także idziemy tutaj grubo. Będzie się działo. Jak ponad 2 lata temu mówiłem znajomym, że olewam pracę dla kogoś i zaczynam robić swoje sprzęty, to prawie każdy się pukał w głowię. A teraz leci Hans Zimmer - Rory's First Kiss (Ryeland Allison Remix) na paczkach, gdzie są zamontwane stosunkowo tanie drivery SB Acoustics i już teraz rozpied&*&& to system. No ale V-FET robi swoje. Jak wleci AT i będzie docelowy tweeter - czyli plasma (a jak!), to wtedy będą jaja :D

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Swordfish_ tym bardziej będzie warto poczytać o wrażeniach, bo tworzony system zapowiada się bardzo ciekawie i aż samemu chciałoby się go posłuchać po ukończeniu. Byłoby świetnie, jakbyś wstawił krótki filmik, aby można zobaczyć plasma tweeter w akcji :) Życzę powodzenia!!!👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
6 godzin temu, Tytus1988 napisał:

@Swordfish_ tym bardziej będzie warto poczytać o wrażeniach, bo tworzony system zapowiada się bardzo ciekawie i aż samemu chciałoby się go posłuchać po ukończeniu. Byłoby świetnie, jakbyś wstawił krótki filmik, aby można zobaczyć plasma tweeter w akcji :) Życzę powodzenia!!!👍

 

Najpierw subwoofer, potem cała reszta. 

Co do plasma tweetera - to żeby zrobić taki prosty plasma tweeter to nie ma wbrew pozorom dużych kombinacji, natomiast, żeby zrobić coś takiego, co ma chociażby Lansche, czy ACapella - to już trzeba się natrudzić. No i jest jeszcze jedna istotna, chyba najważniejsza kwestia - ozon. Generalnie ion tweeter to idealny audiofilski produkt: drogi, nieosiągalny, gra jak nic innego a przy tym może zabić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2019 o 21:09, Tytus1988 napisał:

 

 

Dziękuję za miłe słowa. Tylu flagowców jeszcze nie przesłuchałem i przede mną w tym względzie jeszcze daleka droga :) Zamierzałbym przyjrzeć się wspomnianym przez Ciebie konstrukcjom, jeszcze innym, jak Stellia ME, ADX5000, Grado PS2000e... oraz dawnym referencjom, jak K1000, Orfeusz, MDR R10, Staxowa dawna Omega w możliwie optymalnych torach. 

 

Z tymi STAXami 009 mam problem. Na gramofonie spodziewałem się tego, że autentycznie zabłyszczą i góra straci ostrość, dźwięki zyskają lepsze wypełnienie... tak było z Utopiami, które w wielu albumach bardziej zachwycały niż D8k. Wybrałem takie, w których bez wątpienia wygrywały z moimi planarami. Byłem w szoku, gdy zabrzmiały w nich gorzej nie tylko od moich flagowców, ale z pamięci na poziomie nie wyższym (według mnie nawet gorzej) niż Focale Eleary. Było sucho, technicznie, chudo, bez rozmachu, a na dodatek ze słabiej zaakcentowaną górą niż w moich D8k na posrebrzanym FAD...

 

Po albumach Hansa Zimmera, The Last of Us OST, spróbowałem z koncertami organowymi Bacha... przekaz był kompletnie płaski. Jednak nie poddałem i dalej probowałem. W końcu w Emperorze Bacha bardzo spodobała mi się reprodukcja pianina, więc obrałem to za trop. Posłuchałem kilku płyt z klasyką i znowu było bez wyrazu.

 

W końcu pomyślałem o winylu, na który FU zabrzmiały najgorzej (tu zdecydowanie D8k były górą). Nośnik jest dość słabej jakości, ale ten album bardzo lubię, więc stwierdziłem że posłucham go przed odłożeniem 009 do pudełka. Okazało się to strzałem w dziesiątkę i pierwszy raz przeszły mnie ciarki, gdy miałem je na głowie. Było delikatnie, wypełnienie odpowiednie (tylko nieco mniejsze niż w D8k), przekaz niezwykle naturalny, piękny w swojej skromności wyrazu, nie tak klasowy, jak na D8k, ale autentycznie potrafiący w sobie autentycznie rozkochać.

 

Przyznaję, że jestem w tej chwili trochę zdezorientowany, ale też pozytywniej nastawiony do odsłuchów w następnych dniach, bo zamierzałem już je zwrócić w trybie przyspieszonym.

20190824_210906.jpg

Studio Ghibli 

https://ghiblicollection.com/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marco-polo zgadza się👍 Natomiast moim ulubionem utworem z tej płyty jest ten :) Pozdrawiam!!! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności