Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dogoniłeś króliczka - pochwal się i pomóż innym


kommel

Rekomendowane odpowiedzi

pkt. 2, kolega na spacerze to ja spróbuję, 

nie da się być dobrym krytykiem/testerem jak się nie gra, na żadnym instrumencie,

najlepiej analogowym, najpopularniejsza gitara (bez prądu) czy pianino, czy skrzypce,

jak się człowiek osłucha na żywo, na prawdziwo, to wie, jak to gra i może sobie potem porównać z dźwiękiem z kolumn, słuchawek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
1 minutę temu, wdehe napisał:

pkt. 2, kolega na spacerze to ja spróbuję, 

nie da się być dobrym krytykiem/testerem jak się nie gra, na żadnym instrumencie,

najlepiej analogowym, najpopularniejsza gitara (bez prądu) czy pianino, czy skrzypce,

jak się człowiek osłucha na żywo, na prawdziwo, to wie, jak to gra i może sobie potem porównać z dźwiękiem z kolumn, słuchawek itp.

 

Granie na nerwach się liczy? :D
A na serio - to oczywiście się zgodzę ale to też dużo szerszy temat. I jednocześnie dość śliski, bo jeszcze się okaże, jak daleko jest znaczny odsetek sprzętu do chociażby akceptowalnego poziomu realizmu reprodukcji.

Szczerze powiedziawszy, ugryzłem się w tym momencie w palec, bo już aż jedna myśl pcha się na klawiaturę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wdehe napisał:

pkt. 2, kolega na spacerze to ja spróbuję, 

nie da się być dobrym krytykiem/testerem jak się nie gra, na żadnym instrumencie,

najlepiej analogowym, najpopularniejsza gitara (bez prądu) czy pianino, czy skrzypce,

jak się człowiek osłucha na żywo, na prawdziwo, to wie, jak to gra i może sobie potem porównać z dźwiękiem z kolumn, słuchawek itp.

 

To prawda, ale to znaczy, że nie da się być dobrym krytykiem testerów jak się nie jest samemu dobrym testerem, a więc i muzykiem.

Edytowane przez Spawn
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś słucha tylko muzyki elektronicznej, która nie stała obok niczego akustycznego, to już może przetestować słuchawki i komuś polecić czy zakaz audiofilskiej policji został już wprowadzony?

 

Wybaczcie za ten złośliwy komentarz, ale wszelkie "dążenie do tego, żeby muzyka brzmiała jak na żywo" śmieszy mnie zawsze niepomiernie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audionanik napisał:

No eejjj!..a co ze znawstwem teraz będzie? Co z właścicielami sonusów za 50 kilo, którzy odróżniają perfumy wokalistek?:(

Śmiechy śmiechami, ale dźwiękiem wystawy AVS (stadion!), imo były właśnie SF, nie powiem modelu, bo nie można było się dopchać, tyle ludka było. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś słucha tylko muzyki elektronicznej, która nie stała obok niczego akustycznego, to już może przetestować słuchawki i komuś polecić czy zakaz audiofilskiej policji został już wprowadzony?
 
Wybaczcie za ten złośliwy komentarz, ale wszelkie "dążenie do tego, żeby muzyka brzmiała jak na żywo" śmieszy mnie zawsze niepomiernie.
Oczywiście, że może z większym, lub mniejszym sukcesem. Prawdopodobnie sukces będzie w jakimś stopniu zależny rodzaju muzyki słuchanej przez tego kogoś.
A jeśli chodzi o przytuczone tu ns1000 - to nie są idealne paczki, brakuje dołu, a transparentność to wręcz ich przekleństwo, ale instrumenty akustyczne oddają lepiej niż większość kilkukrotnie droższych paczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, audionanik napisał:

No eejjj!..a co ze znawstwem teraz będzie? Co z właścicielami sonusów za 50 kilo, którzy odróżniają perfumy wokalistek?:(

Nie wiem, ale jak kiedyś Wojciech Pacuła napisał w teście że odróżnia z jakiego rodzaju drzewa była kalafonia (https://pl.wikipedia.org/wiki/Kalafonia btw) skrzypka, którego słuchał na testowanym sprzęcie (czy coś takiego) to jeśli przeczytam, że słychać po zmianie kabla zasilającego jakiej pasty do butów użył realizator dźwieku, to nawet nie będę zdziwiony :D

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
32 minuty temu, audionanik napisał:

No eejjj!..a co ze znawstwem teraz będzie? Co z właścicielami sonusów za 50 kilo, którzy odróżniają perfumy wokalistek?:(


Czekaj, czekaj, że co? :)

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooo, trochę mnie nie było, bo spacer się przedłużył, a już pojechaliście po skarpie aż miło 🙂

Wracając więc do meritum : jeśli chodzi o ptaki gniazdujące w Polsce to zięba jest na trzecim miejscu - jakieś 5,5 mln.

Drugie miejsce dzierży wróbel z ilością ok.6,5 mln par.

Pierwszy jest natomiast … skowronek - ponad 7 mln, dziwne, nie ?

Przecież każdy powie, że wróbel.

 

Co ma zięba do króliczka ?

Zięba do króliczka ma to, że trzeba ją umieć odróżnić od sikorki bogatki, która "trzaska".

Trzeba też wiedzieć, że to akurat zięba wieszczy deszcz.

 

Jak nie masz ucha to możesz słuchać w lesie ptaków do usr...nej śmierci.

Jak nie masz swojego zdania to możesz gonić króliczka z każdym forumowym hype .
 

Ja pierdzielę, jedną sosnę to mam w sumie o poręcz balkonu opartą.

Pełza właśnie po niej pełzacz. Ten to króliczka goni, że hej!

 

edit: KaszaWspraju - to jest jak najbardziej na temat.

Tylko zamiast paradygmatów trzeba iść na pole nagonić sobie trochę poezji ...

Edytowane przez paratykus
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
35 minut temu, paratykus napisał:

Łooo, trochę mnie nie było, bo spacer się przedłużył, a już pojechaliście po skarpie aż miło 🙂

Wracając więc do meritum : jeśli chodzi o ptaki gniazdujące w Polsce to zięba jest na trzecim miejscu - jakieś 5,5 mln.

Drugie miejsce dzierży wróbel z ilością ok.6,5 mln par.

Pierwszy jest natomiast … skowronek - ponad 7 mln, dziwne, nie ?

Przecież każdy powie, że wróbel.

 

 

To ja z tej okazji przyrządzę sobie jutro ryż z ptakiem marki kura model domowa. Trzeba przyoszczędzić na pizzach, bo na audio nie starcza ;)


EDIT: A żeby nie było, że nie na temat :D - to zamawiam elementy do następnego Królika, tym razem głośnikowego i już mogę zdradzić, że będzie to prawie na pewno 4-way. I powiem tak: patrząc przez pryzmat tego, ile zabawy jest z torem kolumnowym, to osiągnięcie dobrego/bardzo dobrego brzmienia na słuchawkach jest stosunkowo "łatwe".

Edytowane przez Swordfish_
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Swordfish_ napisał:

 

im dalej w las, tym drzewa są dziwniejsze.

O to to. Tu się nie da dojść do ściany. Poza tym jest trochę coś takiego jak efekt oddalającej się tarczy. Istotność trafiania w cel rośnie, ale trzeba robić coraz mniejsze ruchy lufą, żeby trzymać się tego coraz atrakcyjniejszego celu, a nie strzelać gdzieś obok. Strzelanie do bliższej tarczy przestaje bawić. Nie jest już rozwojowe, a każdy gatunek, w tym Homo sapiens, ma wbudowaną w geny tendencję do ekspansji. Są tylko dwa stany życia pojedynczej komórki, ale i całego organizmu - rozwój i obrona. Przy braku zagrożeń organizm przechodzi w tryb rozwoju.

Ja mam na przykład teraz w użyciu taki wzmacniacz słuchawkowy, w którym jest ważny każdy najdrobniejszy szczegół jak rodzaj i wartość każdego elementu włącznie z producentem i typem. I dotyczy to także (sic!) drobnych elementów EMI, których jest w sumie 9, w tym w sumie 3 rodzaje od dwóch producentów. Przerzuciłem tego z kilkanaście rodzajów, a ile by z tego wyszło kombinacji, to ho ho. I nie chodziło o "wylosowanie" tej jedynej kombinacji, a o naukę poprzez słuchanie i wyciąganie z tego wniosków w odniesieniu do danych technicznych i cech fizycznych komponentów. Niby wszystko to tylko czarny koralik, ale to jest dla mnie ta najmniejsza przekładnia ustawiająca działo teraz. Wyższe warstwy były nie do ruszenia, co słyszałem już od dłuższego czasu i grzebanie np. przy rodzajach rezystorów, przewodów, kondensatorów, rozsadzało wszystko, a gdzieś z tyłu głowy siedzi zawsze myśl, że jest kolejne, mniejsze pokrętło z napisem "fine tuning". I idąc tym tropem jakby czuć progres, ale sweet spot może się okazać "małym wielkim wybuchem", co w sumie najbardziej motywuje do tych małych ruchów umożliwiających sięganie po wielkie rzeczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne - jak chcemy przyoszczędzić to h..a dogonimy
Dogonisz ale nie tego młodego nowego, tylko tego starszego zdyszanego bez powera w nogach.

Tylko dogonisz polubisz dziada i już nie masz serca gonić szukać innych a tego zostawić.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, majkel napisał:

kolejne, mniejsze pokrętło z napisem "fine tuning". I idąc tym tropem jakby czuć progres, ale sweet spot może się okazać "małym wielkim wybuchem", co w sumie najbardziej motywuje do tych małych ruchów umożliwiających sięganie po wielkie rzeczy.

 

Nie wiem, czy o to tu chodzi, ale w praktycznie każdej dziedzinie, w której coś możemy ulepszyć, mamy maksima lokalne i mityczne maksimum globalne. "Fine tuning" to optymalizowanie maksimum lokalnego. Ale kto wie, czy gdzieś kawałek dalej nie ma dużo większego maksimum globalnego?

 

HISbC.png

 

I weź tu człowieku wiedz w którym miejscu wykresu się znajdujesz 😀. W sztucznej inteligencji algorytmy często uważają, aby nie poświęcać zbyt dużo czasu na optymalizowanie maksimum lokalnego. Wniosek? Co najmniej raz na miesiąc trzeba wymieniać cały sprzęt audio 😀.

Edytowane przez gruesome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, ale wiecie, że gonienie króliczka to nie jest tak do końca kwestia posiadanego sprzętu, a bardzo pierwotny mechanizm, wynikający z pierwotnych ról płciowych(mężczyzna - myśliwy)? ;) Pewnie zauważyliście, jaki jest na audio-forach stosunek mężczyzn do kobiet. Otóż, żeby mężczyźnie chciało się polować, mamy w głowie takie dwa ośrodki/hormony - dopaminę i układ opioidowy. Ta pierwsza kontroluje system przyjemności i motywuje do ciągłych poszukiwań. Generuje ciekawość, stymuluje potrzeby, też te abstrakcyjne :) Układ opioidowy zaś nagradza za udane polowanie poczuciem satysfakcji. Problem w tym, że układ opioidowy tylko na chwilę dominuje nad dopaminą, która ostatecznie z nim wygrywa. Rozumiecie błędne koło? ;) 

W skrócie: dopamina pompuje poszukiwania nowej audio-perełki, kupujemy ją, odczuwamy satysfakcję, po czym... dopamina znów wygrywa i to co mamy przestaje cieszyć, nie gra jak grało... Problem z audio jest taki, że zawsze można lepiej, a to kabelek, a to wtyk :P To wszystko jest kwestią bardzo pierwotnego mechanizmu. Mechanizmu, dzięki któremu konsumpcyjny kapitalizm może kręcić się w najlepsze :D A ciężko jest walczyć z mechanizmem, którego się nie rozumie/nie zna. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Destruktor said:

Oj dotykasz wrażliwych tematów :lol:

O muzyke, o posiadanie ciekawego hobby, o cały rytuał czytania recenzji i porównywania sprzętów, opinii odsłuchowych na różnych torach, o melomanie, o delektowanie się szczególikami, scenicznością, fakturami basu, co kto woli. Tyle tego jest, że wystarczy dla każdego 😜 

 

Trochę w temacie gonienia króliczka 😜

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio, na sprzęcie stacjonarnym właściwie tylko słucham, jestem b.zadowolony, teraz jeszcze tylko drobne szlify... jak wymiana lampek w przedwzmacniaczu... Kurcze to chyba próbuje odkicać

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Corvin74 to wbrew pozorom bardzo poważna zmiana, przynajmniej u mnie, bo ecc83 potrafią u mnie w pre znacząco zmienić charakter brzmienia. Teraz oswajam się z Tung Solami, które zgodnie z nazwą okazały się dla systemu sonicznym słońcem (wolframu) i dały moim łagodnym do tej pory na Siemensach z 63' focalom (na innych słuchawkach nie sprawdzałem) sporej drapieżności. Tak popisowo nie grały nigdy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności