Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dogoniłeś króliczka - pochwal się i pomóż innym


kommel

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.12.2019 o 00:14, fafanculen napisał:

Zdecydowanie hm601LE(hm602 slim)+Aune b1s + dt880 250ohm. Jedyna wada to brak streamingu :(58a2ec80130cc27f6d68a26a80017fd3.jpg

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Klasa A wyłączona, bo baterii szkoda? 😅 Czy zmiany w barwie na niekorzyść? Pamietam, że grał mi odrobinę cieplej w tym trybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2019 o 07:53, retter napisał:

Że też ludzie używają nadal opasek, skoro jest rzep 3m.


- Tapatalk
 

Jest jeszcze XDuoo X-SK1 - niewidoczny, estetyczny i o dziwo calkiem porządnie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa A wyłączona, bo baterii szkoda? Czy zmiany w barwie na niekorzyść? Pamietam, że grał mi odrobinę cieplej w tym trybie.
Gdzie ty widzisz , że jest class A wyłączone? Właśnie włączone, nie zmienia to faktu, że na zwykłym trybie też gra ******ście

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, fafanculen napisał:

Gdzie ty widzisz , że jest class A wyłączone? Właśnie włączone, nie zmienia to faktu, że na zwykłym trybie też gra ******ście

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

No Class A jest na minusie, czyli wyłączone :D Z tego co wiem nawet w pozycji "na minusie" i tak jest to klasa A, a zmienia się wtedy tylko natężenie prądu z 20mA do 40mA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Class A jest na minusie, czyli wyłączone  Z tego co wiem nawet w pozycji "na minusie" i tak jest to klasa A, a zmienia się wtedy tylko natężenie prądu z 20mA do 40mA
A przepraszam, jest późno a ja jestem ślepy o tej porze ;)

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2019 o 10:04, lsd napisał:

Piątkowy wieczór, żona u teściowej. Ja i moje stado królików. Oj dawno nie było takiego wieczora. Człowiek chciał posłuchać jednocześnie  wszystkiego w każdej możliwej konfiguracji :D

 

DSC_0870.JPG

 

Wystawiłeś się w temacie króliczka, kiedy zrobiłem przerwę od forum;) Gratuluję wspaniałej kolekcji, która z pewnością potrafi zachwycić dźwiękiem. Mogę się zapytać o okablowanie (IC, AC)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wit

W dniu 24.12.2019 o 01:23, Tytus1988 napisał:

 

Wystawiłeś się w temacie króliczka, kiedy zrobiłem przerwę od forum;) Gratuluję wspaniałej kolekcji, która z pewnością potrafi zachwycić dźwiękiem. Mogę się zapytać o okablowanie (IC, AC)?

Witam spowrotem. U mnie w kablach jest dosyć monotonnie. Wszytkie IC to Cable4 Black/super Black. AC to same Wireworld Aurora. Jedynie Ha-300 podpięty jest poprzez Furutech FP-314Ag II

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
44 minuty temu, saudio napisał:

Niestety na D8000 mocno wpływa kabelek.

A X są bardzo fanowe do muzyki rozrywkowej super.


Dokładnie o to chodzi. Jak ktoś lubi tego typu brzmienie, jakie prezentują Xy - to są to świetne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wypożyczone SXy od znajomego. Mnie najbardziej przypadły do gustu ze zmienionymi nausznicami od SII, dzięki czemu zyskały na świeżości oraz rozdzielczości. Według mnie są świetne do użytkowania z przenośnym playerem (u mnie cały czas TEAC:)), z którego potrafią dać dźwięk taki, jak inne słuchawki z dobrego toru stacjonarnego. Są też podobnie do D8k (a także L5k od AT) bardzo czułe na kabel do nich przyłączony i te w torze między elementami zestawu audio. Z tym posrebrzanym przewodem świetnie spisywały się przy moim playerze, ale przy torze stacjonarnym wybierałem zawsze Entreqa Apollo. Tak jak zwrócił na to uwagę saudio, dają one przekaz bardzo rozrywkowy, radosny, barwny (z tym posrebrzanym są znacznie bardziej stonowane), największą ze wszystkich testowanych słuchawek trójwymiarowością źródeł, gęstością dźwięków i nie są nidy tak ostre, jak L5k. Dla mnie ideał do sprzętu przenośnego (z moim TEACiem była świetna synergia, nie testowałem jeszcze Meze), tym bardziej, że bardzo dobrze izolują od otoczenia. 

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Bywalec

Dwa nowe Króliki. Czyli CA Andromeda oraz E3000C. Jedne na ulicę, drugie do sportu. Da się żyć :)

Andromeda-E3000-C-1-of-1.jpg

EDIT: Kolejny Królik - taki bardziej stacjonarny, głośnikowy - się właśnie, że tak powiem robi :)

EDIT2: Wjechało takie coś: 


Fidelice-teaser-1-of-1.jpg

Fidelice-teaser-1-of-1-2.jpg

EDIT3 - kolejny Królik, tym razem elegancki, bo złoty! Marian B. Style Gold Monitor :D

Nowe-kolumny-1-of-1.jpg

Edytowane przez Swordfish_
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie i Panie. Lejdsi end dżendermen. 

Po raz pierwszy czuje, że dogoniłem króliczka! :D

 

A króliczek jest zbudowany na bazie najbardziej kontrowersyjnych słuchawek tegoż forum, czyli Audioquest Nighthawk :D

Ale nie nie, same słuchawki nie wystarczą, trzeba im odpowiedni grunt w postaci paru prostych modów oraz mega synergicznego toru. Wyciągnałem z nich to czego od kilku lat szukałem w słuchawkowym audio, są mega plastyczne na kreacje dźwięku wzmakami i kablami. O czym napiszę nieco później ;) Narazie taka zajawka, zwiastun.

Później będzie monolog, zdjęcia, otwieranie szampana itd.

 

 

ps.  W międzyczasie jadą do mnie jeszcze Nightowle (wcześniej pożyczone od @Nicodem również mnie mocno urzekły, będą do kompletu) wraz z srebrnym kablem od Lavricables (kupione okazyjnie w zestawie).

Edytowane przez pabloj
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to nastawienie - dogoniłem ale "jeszcze jedzie do mnie..." ;)

Ja tego króliczka w postaci Hawków miałem już łącznie ze trzy razy chyba, do tej pory mi za każdym razem skubaniec spierdzielał. 

Ciekawe jak ten legendarny (na bazie relacji jednej osoby na znanym i cenionym blogu audio, o ile czegoś nie przeoczyłem) Lavricables się sprawdzi. 

Daj znać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker Jedzie do mnie bo potrzebuje jednak zamknięte w pełni również, to główny powód ;) A Beyerdynamici T5p v2 idą do @deftones9, bardzo mu się podobają, a ja już cały tor dopasowałem pod audioquesty.

 

Co do Lavri na pewno dam znać - obecnie Hawki grają z tego posrebrzanego kabla https://www.ebay.co.uk/itm/233200603868, kupiony od innego użytkownika forum.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lavricables powodował w moich NH podkreślenie oraz wyostrzenie góry pasma, a przez to rozjaśnienie przekazu oraz trochę za mocno ingerował w plastyczność średnicy, delikatnie ją osuszał, zwiększał przejrzystość przekazu oraz ilość mikroinfornacji, detali, a bas stawał się bardziej punktowy, skupiony... dość typowy wpływ srebra. 

 

@pablojcieszę się, że dogoniłeś króliczka i miałem w tym swój drobny udział ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988 Nie spodziewałem się tego, że aby dogonić króliczka, musiałem zmienić interkonekty. A tak właśnie w moim przypadku było i jest ;) Te analogiczność i mocne nasycenie hawków w połączeniu z srebrnymi i posrebrzanymi interkonektami (mam interkonekty w dwóch miejscach toru, więc 2 pary) to genialne połączenie. Oczywiście z lampą po środku :D

O tym wszystkim napiszę później jak dojedzie jeszcze ten kabel Lavri. Miałem okazyjną cenę na Owle + ten kabel więc wypadało kupić jak już hobby sprawia tyle frajdy :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest okazja należy z niej korzystać 👍 Jestem ciekaw Twoich wrażeń, bo wiadomo, że każdemu z nas przyświeca często inny cel w przypadku danych słuchawek. U Ciebie jest to dążenie w kierunku brzmienia referencyjnego i chyba odrobinę studyjnego u AQ, a u mnie takich umilaczy z lepszą dynamiką oraz odrobinę barwniejszym przekazem przy zachowaniu ich specyfiki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988 Ja cały czas dążyłem do mocno nasyconego potężnego brzmienia, ale bez przesady w basie, ze słyszalnym tzw. subbasem, bogatą i wielowarstwową średnicą, a jednocześnie aby było w miare możliwie rozdzielczo i holograficznie, z obszerną oraz wysoką sceną, budowaną zarówno dołem jak i górą pasma (a nie tylko jednym z tych aspektów jak w większości słuchawek). I to teraz właśnie mam, eleganckie, konkretne, dźwięczne, na wskroś muzykalne granie, dosłownie muzykoterapia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności