Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dogoniłeś króliczka - pochwal się i pomóż innym


kommel

Rekomendowane odpowiedzi

 

6 godzin temu, vonBaron napisał:

TH-909 też bym chętnie sprawdził.

 

Każde słuchawki warto odsłuchać chociaż po tym, jak brzmiały TH900 straciłem chęć do testowania jakichkolwiek innych modeli tej marki. Dla mnie są zbyt przejaskrawione, wręcz jazgotliwe na moim torze. Brzmienie zdecydowanie nie w moim guście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tytus1988 napisał:

 

 

Każde słuchawki warto odsłuchać chociaż po tym, jak brzmiały TH900 straciłem chęć do testowania jakichkolwiek innych modeli tej marki. Dla mnie są zbyt przejaskrawione, wręcz jazgotliwe na moim torze. Brzmienie zdecydowanie nie w moim guście. 

Do nich trzeba dobrych półprzewodników o niskiej impedancji wyjściowej. Dla mnie TH900 są co najmniej bardzo dobre. Jeśli na czymś jazgoczą, to w takim torze chyba tylko magnetostaty dadzą radę dobrze grać. No chyba, że to OTL, to jeszcze można coś dynamicznego z dużą ilością omów podpiąć. Niemniej im dłużej siedzę w słuchawkach, czy między głośnikami, to stwierdzam, że lampy mają sens tylko do tych ostatnich. Na słuchawkach robią coś takiego, co mnie ostatecznie wprowadza w irytację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, majkel napisał:

Niemniej im dłużej siedzę w słuchawkach, czy między głośnikami, to stwierdzam, że lampy mają sens tylko do tych ostatnich. Na słuchawkach robią coś takiego, co mnie ostatecznie wprowadza w irytację.

Po wielu próbach doszedłem do tego samego wniosku.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, majkel napisał:

Do nich trzeba dobrych półprzewodników o niskiej impedancji wyjściowej. Dla mnie TH900 są co najmniej bardzo dobre. Jeśli na czymś jazgoczą, to w takim torze chyba tylko magnetostaty dadzą radę dobrze grać. No chyba, że to OTL, to jeszcze można coś dynamicznego z dużą ilością omów podpiąć. Niemniej im dłużej siedzę w słuchawkach, czy między głośnikami, to stwierdzam, że lampy mają sens tylko do tych ostatnich. Na słuchawkach robią coś takiego, co mnie ostatecznie wprowadza w irytację.

 

Nie wykluczam tego. Osobiście dokonywałem ich odsłuchu w torze Notthingham Horizon (wkładka Nagaoka MP300), preamp Taga TTP-300 (w tej chwili mam Regę Aria), amp Copland DAC215.  Moje Nighthawki, D8000 oraz Eleary brzmiały przyjemnie, bez przejaskrawień saksofonów, itp. W innych torach, odmiennych gatunkach niż jazz mogą się dobrze sprawdzać. Tego nie neguję. Miałem je krótko i być może za szybko się zniechęciłem. Pozdrawiam!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, vonBaron napisał:

TH-900 do jazzu to chyba tak średnio, one są stworzone do rocka/metalu/elektroniki. 

 

Zapewne bardziej pasowałby im taki repertuar, chociaż metalu nie słucham, rocka i elektroniki tylko trochę, a głównie jest to jazz, muzyka klasyczna, szeroko pojęta muzyka dawna oraz filmowa. Wiem, że moja opinia jest zapewne dość krzywdząca dla tych słuchawek i w wielu innych torach świetnie się sprawdzą, przynosząc swoim posiadaczom mnóstwo radości.

 

Ze słuchawkami mam niestety tak, że musi to być "miłość" od pierwszego płynącego przez nie dźwięku. Jeśli tego zabraknie... rozglądam się za czymś innym.

 

Nawet sam właściciel tych słuchawek był zaskoczony po porównaniu ich brzmienia z D8000, które było mięsiste, rozdzielcze, trójwymiarowe, pełne dostojeństwa... nawet jak grały odłożone na łóżku (dla postronnego obserwatora byłby to z pewnością dość zabawny widok, jak dwoje ludzi rozmawia o brzmieniu leżących słuchawek). Jemu z kolei najmniej podobały się Focale Eleary ;) 

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
21 godzin temu, audionanik napisał:

@Swordfish_, te ecc82 od RFT, to kuna zamieniłbyś na jakieś philipsy chociaż, czy tam inne sylvanie; bo przyjdzie wilk i zje Ci tego króliczka.

url.jpg

 

Taki jest plan, akurat w przypadku ECC82 to jest duży wybór. RFT tak włożyłem z czystej ciekawości.

 

19 godzin temu, majkel napisał:

Do nich trzeba dobrych półprzewodników o niskiej impedancji wyjściowej. Dla mnie TH900 są co najmniej bardzo dobre. Jeśli na czymś jazgoczą, to w takim torze chyba tylko magnetostaty dadzą radę dobrze grać. No chyba, że to OTL, to jeszcze można coś dynamicznego z dużą ilością omów podpiąć. Niemniej im dłużej siedzę w słuchawkach, czy między głośnikami, to stwierdzam, że lampy mają sens tylko do tych ostatnich. Na słuchawkach robią coś takiego, co mnie ostatecznie wprowadza w irytację.

 

Dla mnie TH-900 to bardzo dobre słuchawki i jednocześnie przedstawiciel pewnej szkoły brzmieniowej, która właśnie doskonale sprawdza się w muzyce, że tak to ujmę, bardziej rozrywkowej. 

 

19 godzin temu, vonBaron napisał:

TH-900 do jazzu to chyba tak średnio, one są stworzone do rocka/metalu/elektroniki. 

 

Czy stworzone, to ciężko jednocześnie powiedzieć, natomiast na pewno w tej muzyce sprawdzają się co najmniej dobrze. Natomiast tak od siebie dodam, że TH-909 to są zupełnie inne słuchawki, dużo inne, niż różnica w konstrukcji (zamknięte/otwarte) mogłaby sugerować.

Jeszcze w kwestii tego, co tu piszecie, że lampa bardziej się w torze głośnikowym sprawdza: otóż mam nieco inne zdanie. Pierwszą kwestią jest to, że lampa lampie nie równa, bo trudno porównywać np. chińczyka typu Music Angel do czegoś pokroju chociażby Aries Cerat. To raz. Dwa: większość wzmacniaczy tranzystorowych (nie piszę tutaj o klasie D i jej wariacjach) to najczęściej różne wersje schematu opartego na różnicowej parze wejściowej, gdzie wprowadzona jest pętla NFB, za nią jest najczęściej bezpośrednio VAS, a jeszcze później driver i stopień mocy. Ergo: znaczna część wzmacniaczy tranzystorowych powiela te same błędy i generuje te same problemy, których natura nieco wykracza poza spektrum tego wątku, wobec czego nie będę tutaj się na ten temat rozwijał. Natomiast chodzi mi o to, że jak porównujecie większość tych wzmacniaczy do lampy, to nawet średniej klasy wzmacniacz lampowy wystrugany na jakimś Williamsonie i EL34 może zagrać lepiej. Inna kwestia, że taki wzmacniacz też będzie miał swoje problemy. Polecam się zastanowić chociażby nad tym, co w konstrukcjach lampowych typu push-pull się dzieje w transformatorze wyjściowym przy niskich sygnałach i jak do tego się ma takie zjawisko, jak histereza. 

Ja po wielu latach doszedłem do wniosku, że po pierwsze de facto nie ma jednego, uniwersalnego rozwiązania. Po drugie technologia to jedno, a zawiłości jej aplikacji to drugie. I w tych zawiłościach mogą być tak duże, fundamentalne różnice, że będą one mały dużo większy wpływ na całościowy poziom brzmienia, aniżeli to, czy dany sprzęt jest na lampie, czy wykonanie w takiej, czy innej technologii półprzewodnikowej. W sumie to spokojnie np. można zrobić analogowy tor do DACa na elementach zintegrowanych (op-ampach), który będzie grał lepiej od wielu stopni lampowych i można też zrobić tor na lampie, który będzie miał zajechane brzmienie. Inna kwestia, że teraz rynek się dość szybko zmienia, zwłaszcza w kwestii wzmacniaczy "głośnikowych", chociażby dlatego, że dla producentów coraz bardziej dostępne są chociażby moduły w różnych technologiach bazujących na PWM (Hypex, Pascal itd.), które mając swoje problemy wynikające bezpośrednio z konstrukcji nie mają z kolei pewnych negatywnych cech, które posiadają inne technologie. I przez to mogą nieźle zaskoczyć brzmieniem. A jeszcze np. inną kwestią jest to, że w pewnych niszowych grupach audio powoli się wraca z jednej strony do wynalazków typu SIT, z drugiej zaś strony wchodzą jeszcze inne technologie, które też mogą sporo namieszać. Co więcej, tak realnie, patrząc od strony stricte inżynieryjnej, to czasami w sprzętach dzieją się takie rzeczy, że głowa mała. I w tym kontekście jakiekolwiek dywagacje typu lampa vs. tranzystor, czy też np. zasilacz liniowy vs. SMPS itd. tracą trochę sens. 

To tak, oczywiście, moje kilka groszy do tematu i w bardzo, bardzo dużym skrócie. 

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja oficjalnie wypisuje się z gonitwy za zającem.

 

Wyprzedaję wszystko co mi się uzbierało w ciągu ostatnich dwóch,trzech lat.

Zostaje z DX200 bo sabre mi jednak najbardziej pasuje jeśli chodzi o brzmienie.

Posiadając dużo sluchawek i źródeł, łapię się na tym że zamiast delektować się muzyką, człowiek porównuje...

 

Ze słuchawek zostawiam najnowsze nabytki, czyli Nightowl, Momentum M2,Shozy CP. 

Zaczynając od K240 poprzez długo uwielbiane DT990 przez Senki Hd600 kończę jak się okazuje na ciepło grających słuchawkach.

Jeszcze pewnie dojdzie amp8 i tyle.

 

 

365gra-wilk-i-zajac-nu-pagadi.jpg

Edytowane przez kuman
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, kuman napisał:

 

Posiadając dużo sluchawek i źródeł, łapię się na tym że zamiast delektować się muzyką, człowiek porównuje... 

 

 

Też tego nie lubię. Bronię się przed tym zakładając sobie kaganiec. Najwyżej 2 pary na raz. Jedna dom/biuro, jedna na dwór. Życzę miłego słuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

NO to nie są ciepło grające słuchawki.

 

NO i cała uciecha ze słuchania i złapania króliczka poszła się paść ;)

Edytowane przez kartonik
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kuman napisał:

Ja oficjalnie wypisuje się z gonitwy za zającem.

 

Wyprzedaję wszystko co mi się uzbierało w ciągu ostatnich dwóch,trzech lat.

Zostaje z DX200 bo sabre mi jednak najbardziej pasuje jeśli chodzi o brzmienie.

Posiadając dużo sluchawek i źródeł, łapię się na tym że zamiast delektować się muzyką, człowiek porównuje...

 

Ze słuchawek zostawiam najnowsze nabytki, czyli Nightowl, Momentum M2,Shozy CP. 

Zaczynając od K240 poprzez długo uwielbiane DT990 przez Senki Hd600 kończę jak się okazuje na ciepło grających słuchawkach.

Jeszcze pewnie dojdzie amp8 i tyle.

 

 

365gra-wilk-i-zajac-nu-pagadi.jpg

Do następnych zakupów :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audionanik napisał:

NO to nie są ciepło grające słuchawki.

dla mnie są, nie jest to co prawda momentum m2, ale blisko, po długim czasie z dt990,k702...

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

Do następnych zakupów :) 

akysz ......

 

cholera zostałem źle zrozumiany...

Owle trafily się w momencie jak akurat postanowiłem zrezygnować ze stacjonarki i możliwość słuchania otwartych została zamknita.

Akurat wróciły do dystrybucji w PL i chciałem spróbować ....

Nie nazwałbym tego endgame, bo jeśli bym ich nie nabył to zostałbym z momentum m2 i też bym był szczęśliwy, będę słuchał i OWLI i momentum. Beyery mnie zmęczyły "V" jednak brakowało mi środka pasma. Owle co prawda to nie jest akurat może najlepszy wypełniacz środka bo tam jednak jest spadek od basów i już słyszę że lepsze będą w muzyce filmowej i podobnych od Momentum. Po prostu Owle akurat się trafiły w tym miejscu i czasie. Niech pograją z EQ i bez,zobaczymy.

 

Czas na Słuchanie dla przyjemności, czas na odkrywanie muzyki teraz.

Ulubionego daca znalazłem. Słuchawki naturalnie chciałbym osłuchać jeszcze kilka par jak SRH150, EMU TEAK, AEON CLOSED, jakieś fajne dokanałówki do 1tys jak Flc8s, może jakieś dunu,ibasso,TANSIO MIRAI TSMR-3 PRO, dać szansę Fiio Fa7 na sabrze właśnie bo słuchałem tylko z iphona i tam zagrały kluską.

To wszystko już bez żadnego ciśnienia, czysto w ramach przygody, teraz już muszę kończyć bo chcę muzyki posłuchać......

Edytowane przez kuman
txt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, lsd napisał:

Chyba sam już dostrzegłeś, że się oszukujesz. Wszystko przed Tobą.

Czasami marzy mi się właśnie takie ciśnienie. Żeby tak żona, albo teściowa tak mocno mnie przycisnęły żebym nie miał dokąd uciec, "kup tego wspaniałego wzmaka, zobacz jak się pieknie lampy święcą", "pasowałby do salonu", "kiedy wreszcie zamówisz te nowe Ethery, widziałam, że już są dostępne w przedsprzedaży!", "słyszałeś, że wypuścili Ultime 2? , to byłby wspaniały wspólny prezent na naszą rocznicę...", ehh... A tu ciśnienia brak. Tylko te z początku nieśmiałe, z czasem natrętne myśli, by zajrzeć na forum, zobaczyć co chłopaki potestowali, może wziąć też coś na testy i chwile posłuchać?

"Może jednak dałbym tym słuchawkom szansę, może zagrały by jeszcze lepiej z nowym wzmakiem, albo na fajniejszych lampach? Albo nie, trzeba być rozsądnym, nie wydaje więcej floty na sprzęt,  ...no może max kilka stówek w tym miesiącu... taki kabel bym sobie kupił i też będzie fajnie, ....zawsze to jakiś progress, ten przysłowiowy metr bliżej do mety... byleby tylko nie wyszedł żaden nowy Cayin, Fostext, Hifiman i zaśniemy spokojnie ... choć tę jedną noc zasnąć spokojnie..."

 

BURN IN HELL 😈

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Swordfish_ mogę prosić o jakieś zdjęcie zestawu... ja tam wzrokowcem mocno jestem to sobie te histeryzy, krzywe, kable, głośniki,  muszę unaocznić.

jestem pod wrażeniem Twojej pasji i jej opisu, właśnie dla takich opisów wchodzę na forum, gdzie zakręceni ludzie dają nam coś od siebie...  brawo i chcę więcej😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
3 minuty temu, Corvin74 napisał:

@Swordfish_ mogę prosić o jakieś zdjęcie zestawu... ja tam wzrokowcem mocno jestem to sobie te histeryzy, krzywe, kable, głośniki,  muszę unaocznić.

jestem pod wrażeniem Twojej pasji i jej opisu, właśnie dla takich opisów wchodzę na forum, gdzie zakręceni ludzie dają nam coś od siebie...  brawo i chcę więcej😁

 

Nie ma problemu :)

50466359-10217705228324501-4354316184888

23 minuty temu, KaszaWspraju napisał:

Da się coś takiego zrobić dla wejścia 6,3?

 

To do mnie? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Swordfish_ napisał:

Nie ma problemu

No dziękuję...  choć chyba mi się wzrok rozjeżdża...😁, ale ja stary już jestem, pewnie czas okulary sobie sprawić.

 Ciekawe jak to by zagrało z moimi kolumnami....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
Teraz, Corvin74 napisał:

No dziękuję...  choć chyba mi się wzrok rozjeżdża...😁, ale ja stary już jestem, pewnie czas okulary sobie sprawić.

 Ciekawe jak to by zagrało z moimi kolumnami....

 


Jakie to kolumny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
10 minut temu, Corvin74 napisał:

Studio 16Hz Aurum, monitory.


Które to są?  Bo nie mogę ich znaleźć na stronie 16Hz...
 

9 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Ale za to jak się ładnie ten Tizo Acryl świeci :) 


Ładnie, natomiast Dynavector DRV XV-1S robi niesamowitą robotę. W końcu mam dwa równoważne źródła - każde ma inne zalety, ale żadne nie ma większych wyczuwalnych wad. 

Tak już, off the record, powiem Wam Pany, że się niesamowicie cieszę, że tych moich Yamah NS1000M nie sprzedałem. Miałem ostatnio przez dwa dni najwyższy system dCSa (ten czteroczęściowy, czyli Vivaldi, nawet miałem inny, lepszy zegar, niż ten dCSa, bo Antelope Audio 10M) i Yamaha pokazała prawdę. Pokazała nawet różnice między zegarami. Te głośniki to jest największy żart w branży audio ever. 

EDIT: a to tak, z teraz, nie chce mi się jakoś specjalnie latać z lustrzanką po domu, więc ten shot jest z 60D i Sigmy 18-35:

Coherence-one.jpg

 

EDIT2: każda strona wzmacniacza (każdy radiator) emituje około 120W w postaci ciepła. Taki urok klasy A i wzmacniacza w topologii single-ended. W teorii ma on maksymalną sprawność na poziomie 25%, ale to jest bardzo daleko zaawansowana teoria, wymyślona przez ludzi, którzy bawią się w teorię i przy tej teorii pozostaną. Realna sprawność jest na poziomie 18-20% i zależy od pewnych decyzji konstrukcyjnych. Natomiast poprawnie zrealizowane single-ended może się zrównać w zakresie basu, makro-dynamiki, kontroli z najlepszymi wzmacniaczami w topologii push-pull, a w takich kwestiach, jak barwa, mikro-dynamika, spójność - będzie niedoścignione. I wynika to z czystych praw fizyki, a nie z gotowania zupy z audiofilskiego węża ;)

Edytowane przez Swordfish_
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności