Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dogoniłeś króliczka - pochwal się i pomóż innym


kommel

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Najner napisał:

Piękny zestaw, gratulacje. Choruję na te wzmaki WBA od czasu, kiedy usłyszałem jeden z nich w zestawie z Fostexami TH900 na meecie u Ciebie. Może kiedyś... ;)

ostatnio można było kupić virtusa na allegro za dobre pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak dla mnie w słuchawkach satysfakcjonuje mnie obecnie następujący zestaw (daje on poczucie, funu ze słuchania muzyki, nie wpadania w jakieś audiofilskie schizy, z drugiej strony nie ma też jakiejś tandety dźwiękowej, no i nie wydasz na to majątku kosztem innych fajniejszych i pożyteczniejszych w życiu rzeczy, nie musisz się też obawiać, że jak się zepsuje to straciłeś dorobek życia ;) )

 

Słuchawki Bluetooth ANC do podróży i żeby się czasem odciąć od świata   - Sony XM2/XM3

 

Słuchawki domowe otwarte (lekkie i wygodne na długie odsłuchy) - Sennheiser HD598/599

(Jasne, są lepiej grające droższe modele, ale to są najczęściej niewygodne do chodzenia po mieszkaniu wielkie ciężkie hełmy i do tego wymagające elektrowni. Nie rozumiem hejtu na 598/599 - znam highendowe słuchawki i wcale nie uważam, że 598/599 zasługują na hejt)

 

Słuchawki przenośne otwarte do domu i na dwór (lekkie i wygodne) - AKG Y30

(Polecam zrekablować, bo ten kabel jest niskiej jakości i po rekablu grają lepiej)

 

Słuchawki przenośne zamknięte (lekkie i  wygodne) - Encore RockMaster Live

(brzmieniowy odpowiednik Y30 - podobne kapitalne granie jak za te "żadne" pieniądze)

 

Słuchawki dokanałowe (z opcją kabla MMCX Bluetooth) - FiiO FH1

(dla mnie rewelacja rozrywkowego, przyzwoicie rozdzielczego i przestrzennego grania na poziomie legendarnych Yamaha EPH-100)

 

Oczywiście do tego jakiś dobry DAP do wyboru do koloru (jest wysyp) i smartfon z dobrym dźwiękiem (a w kwestii Bluetooth z obsługą LDAC)

 

Dodam, że w selekcji tych słuchawek bardzo ważnym nierzadko priorytetowym czynnikiem była WY-GO-DA i FUNKCJONALNOŚĆ (wszystkie maja odpinany wymienny kabel, bo Y30 też zostały zrekablowane w gniazda MMCX)

Edytowane przez blueme
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG Y30 nie tłumią - więc przydatność na spacerze czy w miejskiej komunikacji - dyskusyjna...

 

"serduszko" za Fiio FH1. Z kablem Fiio RC-BT i etui metalowym od A7 Walker (albo podobnym) znakomita sprawa. Mały, wygodny zestaw. Kabel od KZ trochę za długi w tym przypadku.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Y30 używam najrzadziej z tych wszystkich, na zewnątrz tylko na jakieś spacery itp. (nie do komunikacji miejskiej) nadają się też na rower, bo słychać otoczenie. Nie tłumią i właśnie to jest ich przewaga do pewnych zastosowań  dają jak dla mnie wyjątkowe wrażenia akustyczne, bo masz wrażenie przestrzeni i jakby słuchania muzyki przez głośniki ogrodowe

Swoją drogą podobne KPP są mega popularnymi słuchawkami, bardzo dużo ludzi spotykam z nimi na mieście przez cały rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG Y30 nie tłumią - więc przydatność na spacerze czy w miejskiej komunikacji - dyskusyjna...
 
"serduszko" za Fiio FH1. Z kablem Fiio RC-BT i etui metalowym od A7 Walker (albo podobnym) znakomita sprawa. Mały, wygodny zestaw. Kabel od KZ trochę za długi w tym przypadku.
FH1 całkiem spoko.
A propos króliczka - znalazłem idealny fotel odsłuchowy - a próbowałem już wielu - wygoda jest MEGA!b15e8ec8137e2c76fa87b4e2bb78c0a9.jpg54b2d854a70f9c57213d0e86f2aeff32.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10004]RIH[/mention] nie chcę Cię martwić ale moje doświadczenia ze skórą ekologiczną są takie że wytrzymuje max 3 lata... niezależnie od producenta/sklepu - dotyczy zwłaszcza krzeseł, sof, kanap i foteli.
Wiem - na szczęście robią też z naturalnej choć pokrywają nią tylko newralgiczne miejsca. Natomiast nie spotkałem jeszcze tak wygodnego fotela (biorąc pod uwagę te "highend" również) dla moich 200 cm i 104 kg....
Jestem skłonny go nawet dać do tapicera za trochę jak padnie - na razie koresponduje z firmą czy nie mogą uwzględnić więcej paneli z prawdziwej skóry.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RIH napisał:

FH1 całkiem spoko.
A propos króliczka - znalazłem idealny fotel odsłuchowy - a próbowałem już wielu - wygoda jest MEGA!b15e8ec8137e2c76fa87b4e2bb78c0a9.jpg54b2d854a70f9c57213d0e86f2aeff32.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

No właśnie! To jest integralny element systemu odsłuchowego! Fotel! Wszyscy o nim zapominają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RIH napisał:

A propos króliczka - znalazłem idealny fotel odsłuchowy - a próbowałem już wielu - wygoda jest MEGA!

 

Idealny zestaw odsłuchowy: słuchawki, fotel, kawa :) U mnie zamiast fotela występuje sofa, ale kawa musi być obowiązkowo. 

23 godziny temu, Corvin74 napisał:

Powoli widzę już koniec... tyle czekałem na miejsce gdzie mogę w spokoju posłuchać muzyki... jeszcz może brakuje trochę wystroju, ale już jest dobrze 😁

Może w tym roku jeszcze tylko monobloki lampowe...

 

CCFBB4DF-1A2F-48D4-AA0B-5274A0747A95.jpeg

 

Lampy sterujące to ecc88 (6922)?  Tutaj też jest zabawa :) Ale Tobie współczuję... masz wzmacniacz dual mono, czyli będziesz polował na idealnie sparowane lampy... a takie potrafią kosztować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

Lampy sterujące to ecc88 (6922)?  Tutaj też jest zabawa :) Ale Tobie współczuję... masz wzmacniacz dual mono, czyli będziesz polował na idealnie sparowane lampy... a takie potrafią kosztować. 

Tak ecc88

wiem, lampy tylko dobierane parami... taka zabawa😓

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no... ciekawy pomysł ale żona chyba tego nie strawi...trzeba delikatnie napinać żyłkę bo inaczej rybeńka się zerwie z haczyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
W dniu 19.05.2019 o 13:19, vonBaron napisał:

Śmiało mogę stwierdzić że króliczki zostały skompletowane :D

20190519_131039_HDR.jpg

 

 

 

ETHER Flow 1.1 znakomite. Chociaż teraz na głowie Th-909. Co kto lubi. Natomiast odzyskałem MSB Analog DAC od byłej narzeczonej. Po wielu groźbach karalnych z obu stron. Oddała mi sprzęty i kota. MSB wygląda na nieruszony, kot wygląda na zmarnowanego.

MSB gra, jak taśma.

Edytowane przez Swordfish_
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2019 o 13:19, vonBaron napisał:

Śmiało mogę stwierdzić że króliczki zostały skompletowane

parka już jest - kiedy jakieś maleństwa? Rodzice zacni to i dzieci powinny być super🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Bywalec

Myślałem, że otwarta wersja Fostexów, czyli TH-909 będzie częściej na mojej głowie. A tutaj jednak MrSpeakers ETHER FLOW 1.1. 

Pomijam to, że wzmacniacz Sinus Audio, za tą cenę i nawet tak ogólnie to świetnie urządzenie - natomiast z FLOW gra co najmniej obłędnie. 

TH-909 to są świetnie, rewelacyjne słuchawki. Natomiast ETHERY mają jakąś taką dziwną cechę, że fascynują brzmieniem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
Teraz, vonBaron napisał:

Bo to kapitalne słuchawki, upajające brzmieniem, nie grające w głowie, w wersji 1.1 z lepszą sceną a kabel VIVO dodatkowo wydobywa z nich smaczki.

Kosztują swoje ale według mnie są warte tych pieniędzy.

TH-909 też bym chętnie sprawdził.

 

Właśnie porównuje ETHERY z TH-909. Natomiast odkąd zapodałem lampy RCA 6080 to jest to miazga. 

EDIT: własnie założyłem FLOW 1.1 i jadę z 6080... rewelacja, zacytuję siebie z FB:
"Sinus Audio 1f642.png Dzisiaj w wariacji z lampami mocy RCA 6080 z 1971 roku, które zaskakują. To są takie lampy, których im dłużej się słucha, tym bardziej docenia się ich klasę. Nie są do końca neutralne, natomiast są niesamowicie naturalne, i jednocześnie robią pewien niesamowity "numer". Brzmienie jest przyciemnione, ale nie ma tutaj mowy o ograniczeniu szczegółów. Ta lampa podkreśla to, co ma podkreślać, dodaje emocji, dodaje stereofonii. I jeszcze jedno. Last, but not least. Bas. Rytm. Jednak RCA, to RCA "

ETHER ma chyba lepsza górę, niż TH-909... ale to muszę jeszczę posłuchać.

Edytowane przez Swordfish_
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem Etherów Flow na kilku różnych torach i na każdym grały przynajmniej dobrze, to jedne z tych słuchawek które nie potrafią zagrać źle (no chyba że od razu nie podoba nam się ich granie).

2 minuty temu, Swordfish_ napisał:

 

Właśnie porównuje ETHERY z TH-909. Natomiast odkąd zapodałem lampy RCA 6080 to jest to miazga. 

TH-909 ze sklepu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
16 minut temu, vonBaron napisał:

Ja słuchałem Etherów Flow na kilku różnych torach i na każdym grały przynajmniej dobrze, to jedne z tych słuchawek które nie potrafią zagrać źle (no chyba że od razu nie podoba nam się ich granie).

TH-909 ze sklepu?

 

Tak, skąd pytanie?

Swoją drogą: Mytek 192 Stereo DSD ETHERÓW napędzić nie potrafił, Brooklyn Bridge już tak. Natomiast mam je teraz na głowie, i grają z Sinus Audio i z lampami 6080 i gra to naprawdę świetnie. 

EDIT: ECC82 RFT + RCA 6080. Muszę chwilę posłuchać, żeby się wypowiedzieć. Natomiast ETHERY faktycznie w każdym zestawieniu grają świetnie. A w niektórych - unikalnie :) Pokazały, że MSB Analog DAC dzieli i rządzi :)

EDIT2: ECC82 RFT są bardziej szczegółowe, jak ktoś słucha dużo muzyki "umcyk umcyk" to jest to na pewno dobra opcja :)

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności