Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dogoniłeś króliczka - pochwal się i pomóż innym


kommel

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli dogoniłeś już swojego króliczka i wiesz, że niczego nie musisz zmieniać przez długie lata to "JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ"

Pochwał się tutaj swoimi niezastąpionymi słuchawkami, odtwarzaczem, wzmacniaczem. Pomożesz w ten sposób zapewne wielu forumowiczom, którzy borykają się jeszcze z wyborem swojego zestawu idealnego. Nie twierdzę oczywiście, że ktoś ma odrazu kupować w ciemno, bez odsłuchów zestawy sugerując się tylko i wyłącznie opinią innego spełnionego forumowicza. Sam po sobie poprostu wiem, że jestem już blisko celu lecz nie potrafię jeszcze dokonać ostatecznego wyboru, a przesłuchałem naprawdę sporo sprzętu. Może brakuje mi tylko potwierdzenia, że ktoś ma taki a taki zestaw i jest z niego mega zadowolony. Dlatego myśle, że ten temat pomoże zarówno mi jak i innym PRAWIE zdecydowanym forumowiczo w podjeciu ostatecznej męskiej decyzji.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny temat by opisać to z czego jest się obecnie zadowolonym po czym wrócić do tego topic'u nawet za kilka lat. Przysłowiowo poklepać się po plecach" i stwierdzić ,że to był był dobry sprzęt ale mam teraz jeszcze fajniejszy :)

 

@edit

Dorzucam się

Słuchawki: Sennheiser HD545 Reference oraz Takstar Pro 80

Edytowane przez Setmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem Wam zaprezentować króliczka miniaturkę, szarej maści: Samsung Galaxy Player 4.2 (300 pln z ibood) plus Takstar pro80 (ja mam rebrand 800 pro - 250pln) / w drugiej kolejności Fisher Audio FA-004 v2 (100 pln z ibood)

Króliczek miniaturka szarej maści jest o tyle fajny, że trzymać go można w domu a i do kieszeni się zmieści, gdy wyjść przyjdzie.

Gdyby cała ma hodowla króliczków wymarła i został bym z tym jednym nie byłbym może szczęśliwy, ale bym i nie cierpiał.

Także mój króliczek miniaturka szarej maści służy do łagodzenia cierpienia ;)

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ciekawe ile tutaj będzie króliczków, a ile oczarowań: http://forum.mp3store.pl/topic/104495-oczarowania-sprztem-audio/ :)

 

U mnie z IEM Etymotic ER4P i S. DAC/AMP: ODAC i O2. Tylko, że ja jestem niejako poza konkursem. Przerabiam masę sprzętu testowego, więc sam właściwie nie gonię, a głód wyścigowy mam zaspokojony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supcio.

Idealne portable: AK120 + Lime Ears LE3SW

Idealny tor domowy zamknięty: SabreDAC(ES9018) + FCL + Beyerdynamic T70

Idealny tor domowy otwarty: SabreDAC + Cayin HA-1A + HiFiman HE-5LE

Idealny tor zamknięty do pracy: Lenovo x201s(integra) + AKG K550

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heavy Metal Rabbit, ciężki jak bolter Adeptus Astartes, ale nie wagą tylko...wydaną kasą. Pytanie kto ? Oczywiście AK120. Sprzęt na ulicę, do domu i do hotelu, samolotu. Zgrabny, mały, gra długo ,pojemna pamięć. Może służyć jako DAC usb, jako player w systemie stacjonarnym. Napędza większość słuchawek - u mnie Momentum, K550, Q701, UE900, Lime Ears (testy).

Wygląd tradycyjny, konserwatywny.

Patrząc na nowości w stylu AK240, nowe Sony, HM901, nadal jest rozsądnym wyborem . Najlepiej używka w dobrej cenie.

 

Alternatywą za mniejszą kasę jest AK100, gra też świetnie ale z mniejszym powerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie po 2 latach użytkowania Staxów SRS-2020 i po roku ze Staxami SR-4170 nie ma powrotu do dynamików a w zasadzie niczego innego :) Nie ma mowy o chwilowym oczarowywaniu. To po prostu gra tak realistycznie że nie ma już co poprawiać jak dla mnie. Wszystko jest dokładnie takie jak powinno być.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja mojego króliczka mocno kopnąłem w d..e :)

 

Już nie gonię, a po prostu słucham muzyki. Jakieś klocki mam, ale większość sprzedałem/sprzedaję. Ten króliczek ma to do siebie że zawsze jest przed tobą. Tylko wydaje ci się, że go dogoniłeś. Zawsze jest cos nowego/innego/lepszego. Poszedłem na kompromis cieszę się tym co mam :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z HiFimanami jestem od roku, do tej pory żadne słuchawki mnie tyle czasu przy sobie nie zatrzymały. Z FCL od 10 miesięcy, i jest jak wyżej. Sabre to samo. AK120 mam od początku, tez kompletnie nie kusi. K550 mam już 5ty raz, ale zmądrzałem. Jedynie T70 i Cayin to ostatnie zakupy. Z tym, że Cayina znam od roku i po prostu czekałem na właściwy moment(kasę do wydania) a T70od razu trafiły w ten właściwy punkt.

 

Dla mnie sprawa załatwiona. Oczywiście dalej będę słuchał i testował. W zmiany jednak wątpię.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja mojego króliczka mocno kopnąłem w d..e :)

 

Już nie gonię, a po prostu słucham muzyki. Jakieś klocki mam, ale większość sprzedałem/sprzedaję. Ten króliczek ma to do siebie że zawsze jest przed tobą. Tylko wydaje ci się, że go dogoniłeś. Zawsze jest cos nowego/innego/lepszego. Poszedłem na kompromis cieszę się tym co mam :)

To jest właśnie ten króliczek, nie stan posiadania a stan umysłu :) Mam co chcę na chwilę obecną, paradoksalnie by coś znaleźć trzeba to coś zgubić oddać stracić.

Zmienia się płytoteka gusta zmienia się sprzęt, króliczek zostaje bo nie jest rzeczą a jest stanem umysłu mam co chcę i już nie gonię :D

 

GRATULUJĘ ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem idealne portable - K545, musiałem się z nimi rozstać, żeby zrozumieć że to miłość :)

Co do słuchawek, to nie wiem czy króle , które trzymam w garści to króle ostateczne. Na pewno jestem bardzo zadowolony z Momentum (przedłożyłem je nad T50p, podobnie nad K545) i Q701. Ale czy to ostateczność ? UE900 to też "miłość" ale czy ostateczna ? Pewnie chciałbym UCIEMY albo CIEMY od LE, tylko drogie trochę...

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie złapanie króliczka objawiło się tym że:

 

a: słucham muzyki i jedyne o czym myśle to muzyka a nie czy "średnica jest wystarczająco dopalona" oraz czy "przebieg transjentów jest poprawny"

b: jesli jakaś płyta brzmi słabo np jest mało basu to uważam że skoro 97% płyt ma dobry bas to znaczy ze ten 3% został zepsuty podczas nagrania/masteringu a nie podczas odtwarzania przez mój sprzęt. Kiedyś uważałem na odwrót ;)

c: nic nie kupuje i nic nie testuje. Nawet jeśli kupie coś kiedyś w celu przetestowania to z ciekawości a nie z nadzieją że zdetronizuje to co mam obecnie

d: nie wykluczam zmian w systemie (dac?) bo na pewno coś da się "lepiej" ale nie oczekuje już żadnych rewelacji, skopania dupy, opadów szczęki i innych różnic na poziome 3 klas dźwięku (cokolwiek to znaczy) niezależnie od kwoty. Zdaje sobie sprawę że wydając drugie tyle będzie może troszkę lepiej acz niekoniecznie.

Edytowane przez Spawn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności