Skocz do zawartości
  • 0

Sprzęt przenośny do 1000zł


konradb

Pytanie

Cześć, postanowilem uzbroić się w jakieś słuchawki dookółuszne oraz odtwarzacz + wzmacniacz.

Wszystko ma się zamknąć w cenie 1000zł.

1. Jakie słuchawki będą najlepszym wyborem? Bardzo zależy mi na tlumieniu w obie strony. Słucham dość różnych rodzajów muzyki, od reggae, przez rap, jazz po rock. Używał będę ich w domu jak i poza, spacer, etc.

 

2. Jaki odtwarzacz, pewnie sporo zależy od wyboru słuchawek, żeby dobrze współgrało.

3. Wzmacniacz FiiO E06 będzie ok?

 

Nie jestem pewien jakie proporcje cen wybrać. Czy słuchawki za 700zł + FiiO + Clip+ czy coś innego.

Myślałem nad paroma słuchawkami, np. Ultrasone HFI 580, KRK KNS8400.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Do muzyki elektronicznej, rocka, czy rapu nadadzą się dobrze audio technika ath-M50. Są względnie wygodne Jak na słuchawki tego typu, solidne, nieźle wyglądają, niedawno Polski dystrybutor poinformował o wprowadzeniu odświeżonej wersji z odpinanym kablem. Używane Shure srh840 także powinny się sprawdzić, mają bardziej zbalansowany dźwięk bez tak dużych pokładów basu. jednak nie tłumia dźwięków z zewnątrz nad wyraz dobrze.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

do nich sap4s moze juz nie byc najlepszym wyborem - on sie sprawdza imo do jasniejszych sluchawek, gdzie nie trzeba panowac nad dolem.

imo dla nich bylby fajny ibasso t5 albo fiio e12... tylko wtedy nie wiem ile Ci na grajka zostanie. jak bys polowal na uzywki to zostanie pewnie ze 100-200pln na grajka. jakby co mam e12 na sprzedac - niemal nowka (patrz stopka).

 

ale ja bym wolal bez zestaw wzmaka a polowac na jakis lepszy i mocny DAP np. uzywany X3 czy dx50 (ja zdecydowanie wole dx50, jako dla mnie grajacy barwniej)... choc to tez budzet nieco przekroczy :/ ale zastanow sie nad taka opcja... zwlaszcza jesli mobilnosc te jest dla Ciebie wazna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tylko e12 jest większy ok 4x od t5 :P

a przy tym oferuje ogromną moc jak mnie pamięć nie myli 850mW duzo za dużo, ponad 3x więcej niż max większości słuchawek dynamicznych, także może lepiej T5, a rozmiary jak go ujrzałem na żywo :D taaaaki malutki? :)

 

wchodzisz sobie tu i szukasz odpowiedniego modelu, bo immo nie drogo a całkiem dobrze

http://www.mp3store.pl/products/takstar,551,0,0.html

 

może ponad budżet ale x3+T5 (wymiarami fajnie pasuje)+ m50

 

ew clip + t5 +m50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

e12 - tak jest mocny. ja go uzywam z fidelio L1 i jakos ta moc mnie nie przeraza ani nie przeszkadza :) a gra swietnie.

 

do m50 moim zdaniem w zupelnosci wystarczy sam grajek pokroju x3/dx50 i nie ma sensu kupowac zadnego wzmaka. na pewno nie na poczatku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

to pojdz moze w uzywki... wtedy w 1200 sie zmiescisz na pewno. Grajki po 800 chodzily spokojnie (a nawet kiedys byl x3 chyba za 650) a sluchawki za 400 tez da sie wyrwac...

 

wzmacniacz tez uwazam ze odpusc sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Toż m50 by wystarczyła taczka 4g. Jeśli poszedłbyś w ipody można jeszcze rozważać video. Imo grajek pokroju x3/dx50 to wyrzucanie pieniędzy w Twoim przypadku. Nie wykorzystasz nawet połowy potencjału plejera, który będzie kosztował w okolicy dwukrotności ceny Twoich słuchawek (zakładając, że bierzesz m50). Jedyne co usprawiedliwiało taki zakup (x3) to zwyczajnie charakter grania m50. Dla mnie na neutralnym źródle były nuuudne, a x3 dałby im pewnie trochę funu, choć jak wiadomo jest to w dużej mierze kwestia gustu. Kolejną sprawą jest to czy chcesz kupić najlepszy sprzęt za 1000zł czy dobry do 1000zł. Po prostu chodzi o to, żebyś nie kupował na siłę sprzętu w całym budżecie(albo jeszcze większym) sprzętu, którego nawet nie słuchałeś. Myślę, że jeśli dotykowy player Cię nie odstrasza, a techniczne granie Ci się spodoba to t4g+m50 jest szczytem, ale naturalnie polecam odsłuchać w sklepie m50 na sklepowych playerach, jak się spodoba wziąć m50 i wtedy szukać odtwarzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności