Skocz do zawartości

iphone 4s vs tanie odtwarzacze


Rekomendowane odpowiedzi

Sto lat mnie nie było tutaj - mniej więcej od momentu kiedy zdecydowałem się kupić Sony'ego X1050 - niestety zdaje się, że (ja głupia taka i owaka) nie tylko zapomniałem koszyczka ale też zgubiłem wiernego Soniaka...

 

I teraz powstaje dylemat - wydawanie podobnej kasy (około 1k) nie wchodzi w grę - mniej nie wiem czy jest sens.

 

W domu kurzy się nieużywany Iphone 4s (od razu zaznaczam jego sprzedaż nie wchodzi w grę) którego mógłbym używać tylko do muzy (nie nie chcę do czegokolwiek innego tego g.... używać, kategorycznie odmawiam).

Ktoś ma doświadczenie w uzywaniu tego telefonu do muzyki? Jak dźwięk porównuje się do dedykowanych odtwarzaczy z niższej półki jak sansa etc.? Jakie słuchawki ewentualnie do niego pasują brzmieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś iPhone 4 (bez "s") - bardzo fajny jako player. Na pewno lepszy od tanich clipów, zipów itp. Swoją lepszość pokazywał zwłaszcza przy nausznych, do których clipowi brakowało mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. To jeden problem z głowy...

 

Jeżeli chodzi o słuchawki obecnie mam Shure SRH840 oraz jakieś tanie pchełki Sony... więc by mnie interesowało coś dousznego. Jeżeli było by to coś co później by dobrze grało z którymś z Fiio ;) to budżet mógłby być nawet trochę większy - do 500-600PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPhone 4S jest znakomitym źródłem do słuchawek i wydaje mi się, że ktoś kto wiesza na nim psy ma niewpasowujące się preferencje brzmieniowe. Patrząc nieco bardziej obiektywnie - jest to bardzo dobre źródło i nie można zarzucić mu niczego złego. Nie szumi zbyt głośno (na bardzo skutecznych IEM'ach szum jest prawie niesłyszalny), mocy ma wystarczająco dla większości słuchawek portable (wiadomo, że nie rozpędzi prawidłowo 300- omowych nauszników ale nie można tego od telefonu wymagać) i generalnie jest dość wygodny w obsłudze.

 

Polecam zainstalować apkę Accudio (płatna), która umożliwia odtwarzanie formatów bezstratnych i dodaje fantastyczny korektor parametrycznym, którym można sobie ustawić charakterystykę jak komu się podoba.

 

Nie rozumiem Twojej niechęci do iPhone'a - pobaw się nim przez jakiś czas, bo zalet ma na prawdę sporo tylko trzeba je odkryć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak rozumiem do mnie? Dziwnie zinterpretowałeś mój pierwszy post, nie krytykowałem Iphone'a jako źródła dźwięku bo go do tego celu nie używałem - gdybym używał to bym nie pytał o opinie i porównanie, prawda?

 

Natomiast używałem tego.... produktu (nie, nie z wyboru) jako smartfona i poza jakością wykonania (bez zarzutu) nie ma żadnej rzeczy pozytywnej jaką jestem w stanie o nim powiedzieć w porównaniu z innymi produktami z tej półki. Dość powiedzieć, że kurzył się bo przesiadłem się na telefon za 500 złotych. Natomiast było to zupełnie nieistotne dla mojego pytania o rolę Iphone'a jako przenośnego grajka.

 

Szkoda, że oprócz wychwalania pod niebiosa telefonu i powiedzeniu, że mam "niewpasowujące się preferencje brzmieniowe" (cokolwiek to znaczy, mam się obrazić?) nie napisałeś niczego o słuchawkach które by dobrze pasowały do słuchania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności