Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Spotify


Crash Override

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Kilka lat temu założyłem sobie konto na Spotify (po tym, jak last.fm przestało być free), ale używałem tylko jeden dzień i jakoś tak zapomniałem. Dziś zresetowałem hasło i znów korzystam (głównie jako tło muzyczne w pracy), ale mam konto darmowe. Tak z ciekawości - co daje konto Premium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Bednaar napisał:

Kilka lat temu założyłem sobie konto na Spotify (po tym, jak last.fm przestało być free), ale używałem tylko jeden dzień i jakoś tak zapomniałem. Dziś zresetowałem hasło i znów korzystam (głównie jako tło muzyczne w pracy), ale mam konto darmowe. Tak z ciekawości - co daje konto Premium?

 

Brak reklam i lepsza jakość dźwięku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 30.07.2019 o 17:41, greg_jg napisał:

Piękna rzecz, dzięki za wrzutkę. Chciałbym, żeby Tidal miał podobne rozwiązanie, bo mam wrażenie, że ich algorytmy ograniczają się do kombinacji "artysta B zapłacił mi tyle, żeby to polecić + If/Else/Then" ;) Ostatnio dostałem w playliście Tidalowej "Dla mnie" jakieś gunwo Miley Cyrus + Billie Eilish, ewidentnie ktoś płaci za to, żebym tego przesłuchal. W Spotify takich kwiatków nie mam i faktycznie te listy discover weekly są świetne, tak samo jak listy gatunkowe przygotowane dla mnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Najner napisał:

Ostatnio dostałem w playliście Tidalowej "Dla mnie" jakieś gunwo Miley Cyrus + Billie Eilish, ewidentnie ktoś płaci za to, żebym tego przesłuchal. W Spotify takich kwiatków nie mam i faktycznie te listy discover weekly są świetne, tak samo jak listy gatunkowe przygotowane dla mnie. 

 

Akurat też to dostałem w Spoti w zeszłym tygodniu także chyba hojnie sypnęli ;)

 

Spotify ma zdecydowanie lepsze polecanki, ale nie oszukujmy się, też widać, że ręcznie to cyzelują jak ktoś rzuci groszem. W spoti mam wrażenie działa to także w przypadku shuffle. Niektóre piosenki lecą zdecydowanie zbyt często żeby to było randomowe (zwłaszcza z mojej playlisty na której jest ok 5k kawałków), w dodatku są to numery w 90% nowe. Jak dla mnie ewidentna promocja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

 

https://www.whathifi.com/features/where-is-spotify-hi-fi-and-do-we-still-want-a-lossless-spotify-tier

 

Ciekawy artykuł, który tak naprawdę daje do myślenia co by się miało stać żeby Spotify zwiększył bitrejt albo dał ofertę Hi-Fi.

Najgorsze jest to, że oni skubani wszystko wiedzą i potrafią od razu wyliczyć. Wiedzą z dokładnością co do sztuki jakie urządzenie jest podłączone, korzysta ze Spotify, znają parametry tego urządzenia i możliwości techniczne. Dalej, wiedzą ile userów ustawiło w opcjach max jakość audio a ilu to kompletnie olało. Jakby tego było mało wiedzą ile u konkurencji korzysta ludzi z ofert Hi-Fi... Analizują to odpowiednie działy R&D i marketingu na bank... I teraz co, Spotify ma się coraz lepiej, przybywa mu wręcz lawinowo klientów, czyli nie za bardzo przejmują się max 320kbps AAC.

Wniosek z tego chyba prosty. Albo Spotify zrobi coś szalonego dla "grupki" osób na zasadzie... kurcze warto mieć w portfolio takie Hi-Fi bo to fajnie się jakoś kojarzy, zróbmy to. Albo userzy zmienią swój sposób korzystania ze Spotify i z 70% z nich ustawi najwyższą możliwą jakość dźwięku w ofercie Premium.

Widzicie jakieś inne opcje...? :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoti nie ma zbiorów w AAC tylko w OGG, a to dużo lepszy kodek. Nie dziwię im się szczególnie, sam przestałem czekać na wersję HiFi.  Wymagania co do dźwięku mam wyższe niż ich główna baza użytkowników, lubię wysoką jakość, ale szczerze mówiąc po wielu próbach i testach stwierdziłem że różnicę między 320 Spoti i losless chociażby z Tidala słyszę czasem, późnym wieczorem i to jak mam dobry dzień :) To po co mam przepłacać za opcję Hifi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Web player używa wersji AAC , jak przyjrzysz się tej tabelce co zarzuciłeś to zobaczysz że AAc jest wspomniane w kontekście właśnie wersji przeglądarkowej. Wersja mobilna i desktopowa używają OGG. Nie mam teraz czasu szukać na oficjalnej stronie, ale wpisz sobie "spotify" i "ogg" w Google. Wszystkie wyniki wspominają o OGG.

 

O, znalazłem :) 

https://artists.spotify.com/faq/mastering-and-loudness#how-does-spotify-process-my-audio-files

 

 

Edytowane przez zdzichon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zdzichon

Dzięki, ciekawa rzecz, wynika stąd ze wykonawca może przesłać muzykę w dowolnej jakości Flac a Spotify to przekoduje na WAV a potem  z WAV na AAC i OGG

I tak to pewnie wygląda z HiFi w Tidalu, ze od początku bazujemy na czymś "stratnym" i na tego upscalingu ;)

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak ten Ogg czy nie ogg dla mnie jest nie do zniesienia. Coś jest w tym dziwnego, ale ewidentnie brakuje mu masy,  dociążenia, dźwięk jest jakiś chudy, "wykastrowany", bez uderzenia, bez odpowiedniej dynamiki i natężenia (staje się to ewidentne przy porównaniu 1:1 tego samego utworu ze Spoti i z własnej biblioteki np. jako Flaca zripowanego z CD). Dlatego ja Spotify puszczam albo na rozrywkowych słuchawkach albo jako stream z głośników. Inaczej po prostu mdli mnie...

Dlatego liczę że oni coś z tym jednak zrobią

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASIO dla spotify.....

 

W koncu udało mi się znaleść EXCLUSIVE MODE dla Spotify.

jest to wirtualne urządzenie IN-OUT

w moim przypadku akurat wymagane była instalka ASIO4ALL

 

update1:

Nie jest to tryb exlusive, co pozwala uzywac EQ np: EQulizer APO :)

HIFI-Cable & ASIO Bridge

link do znaleziska na headfi:

https://www.head-fi.org/threads/finally-a-solution-for-asio-output-from-within-spotify.897605/

asio dla spotify.jpg

 

Jakie wnioski ?

Jest kapkę lepiej, ale tutaj dużo będzie zależało od DAC/AMP jakiego mamy to raz. 

Testowane na mocno budzetowym FX Audio dac X6 i denonanch D7200.

Testowałem także samo urządzenie na Plikach Flac pomiezy Direct Soud vs Asio(odtwarzacz musicbee) i też róźnica jest niewielka.

Kontrastuje to mocno z tym co słyszałem na Tidal(mikser windowsa) vs Tidal(exclusive) ale to było na lepszych urządzeniach np. Aune X1S czy Aune X8, czy też na ibasso Dx200 tidal grany prze UAPP. Różnice były znacząca na plus przy graniu przez ekslusive.

Zakładam iż w tym przypadku czynnikiem limitującym jest własnie budzetowy dac(abstrahującjuż od 320kp Spotify) Naturalnie jeśli AsioBridge faktycznie pomija Mikser Windowsa i przesyła stram spotify poprez ASIO...

 

Panowie testujcie i napiszcie wasze wrażenia(koniecznie napiszcie jakie urządzenia)

 

Tip1:

Aby szybko przełączać pomiędzy ASiO i Windows mikserem bez zwiechy Spoitfy należy:

Muzyka leci przez AsioBridge

1)Pauzujemy Spotify

2)W panelu dźwięku przestawiamy na nasze urzadzenie jako domyślne

3)W Asiobridge przełączamy na Asio OFF

4)wciskamy play na Spotify

 

Tip2:

Ustawienia wyjścia Asiobridge znajdują się naturalnie w ustawieniach mikrofonu :)

Edytowane przez kuman
update1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
23 minuty temu, Methuselah napisał:

Dawno się tu nic nie działo, ale Spotify HiFi może to przyszłości nieco zmienić:

https://www.theverge.com/2021/2/22/22295273/spotify-hifi-announced-lossless-streaming-hd-quality

 

Lepiej późno, niż później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności