Skocz do zawartości
  • 0

słuchawki zamknięte do 700zł.


necner

Pytanie

witam, szukam od jakiegoś czasu słuchawek zamkniętych koniecznie z odpinanym kablem i dobrze wygłuszone (dwa akordeony w domu + kiepscy muzycy ;)....). Głównie mają być przeznaczone do gitary elektrycznej, gier/filmów (ich produkcja także wchodzi w grę!), poza tym muzyka, czyli rock, punk, metal itp.
Będą one podpięte pod wysłużoną maya u5 jednak planuje lepszy sprzęt.

Po przeczytaniu paru testów i opinii rozważam dwie opcje:
-Brainwavz HM5
-Beyerdynamic Custome One Pro - jak na razie chyba najbardziej mnie przekonują, choć boję się, że spale te przetworniki...


Co do odsłuchu, to miałem jedynie możliwość pożyczenia w pracy na parę godzin dobrze wygrzanych bayerów 770 pro, 990 pro i akg 550. Obie bayery mnie zauroczyły, jednak miały bardzo dużą wadę, prawie w ogóle nie wygłuszały otoczenia co jest dla mnie bardzo ważne, poza tym wydawały mi się nieco płaskie. Akg mnie, natomiast uwierają, więc siłą rzeczy odpadły.

Byłem jeszcze zainteresowany SoundMagic HP100 jednak, gdy pokazałem ich krzywą naszemu muzykowi z pracy to powiedział "nie wierze ku.... w to, co widzę, bo nikt normalny nie robi wykresu na 115dB". I podziękowałem słuchawką.

Jeśli macie jakieś inne propozycje to z chęcią wysłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Shure SRH840 ?

-Zamknięte, tłumią bardzo dobrze

-Odpinany kabel

-Gry/Filmy ogląda mi się w nich bajecznie, sesje 8 godzinne uszom nie straszne.

-Rock,Metal brzmią bardzo fajnie, punku nie słucham :).

Słuchawki nie są wymagające strasznie jeśli chodzi o wzmacniacz. Oczywiście to monitory Studyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

M50

 

a co w końcu jest nie tak w hp100?

"Koniecznie z odpinanym kablem". Ludzie... czytajcie.

 

 

czytamy... tylko nie wybrałbym dwa razy gorszych słuchawek tylko dlatego, że mają odpinany kabel (bo mi się przyśnił odpinany kabel)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

M50

 

a co w końcu jest nie tak w hp100?

"Koniecznie z odpinanym kablem". Ludzie... czytajcie.

 

 

czytamy... tylko nie wybrałbym dwa razy gorszych słuchawek tylko dlatego, że mają odpinany kabel (bo mi się przyśnił odpinany kabel)

 

Ktore sa "..dwa razy gorsze.."? .. tak z czystej ciekawosci, bez drazenia tematu i zbytniego off-a :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A autorowi taki się przyśnił i takie chce i co nam do tego? :) pomóżmy mu sensownie wybrać zamiast na siłę zmieniać jego wymagania. Też jestem ciekaw które to są takie słabe bo o ile gusta są różne to żadne z wymienionych nie będą 2 razy gorsze technicznie od m50. No ale może czegoś nie doczytałem ;) tyle ode mnie offtopa. Mój głos na srh-840 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Żeby znaleźć dwa razy lepsze słuchawki od DT-150 to nie wiem gdzie trzeba szukać i ile mieć kasy. Odpinany kabel to tylko jeden z plusów. Dla mnie to świetne słuchawki zamknięte, 2x droższa konkurencja w otwartych ma z nimi problemy, konkurentów w kategorii zamkniętych niestety nie słyszałem ale i tak mogę z czystym sumieniem polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

odpinany kabel potrzebuję bo mam parę porządnych kabli od gitary i zdarza mi się przycinać cieńsze kable czy to półką odsuwaną czy to krzesłem... poza tym mój pokój powoli zaczyna wyglądać tak
Serial.Experiments.Lain.TV.1998.EP04.DVD

(ofc. bez pluszaków ;) )

hp100 odrzuciłem też ze względu na utrudnione wpinanie kabla (zabezpieczenie przed odpięciem), ponoć nie wszystkie kable można do niego podłączyć właśnie przez ten mały patent...poza tym pałąk nie wydaje się zbyt solidny i może łatwo pęknąć...

Edytowane przez necner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

odpinany kabel potrzebuję bo mam parę porządnych kabli od gitary i zdarza mi się przycinać cieńsze kable czy to półką odsuwaną czy to krzesłem... poza tym mój pokój powoli zaczyna wyglądać tak

Serial.Experiments.Lain.TV.1998.EP04.DVD

(ofc. bez pluszaków ;) )

hp100 odrzuciłem też ze względu na utrudnione wpinanie kabla (zabezpieczenie przed odpięciem), ponoć nie wszystkie kable można do niego podłączyć właśnie przez ten mały patent...poza tym pałąk nie wydaje się zbyt solidny i może łatwo pęknąć...

 

Co? pałąk nie wydaje się zbyt solidny i może łatwo pęknąć... chyba żartujesz.

I po co w ogóle odpinać kabel, jak wpiąłem kilka miechów temu to go nie wyciągam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To i DT-150 odrzuć - zabezpieczenie odpięcia kabla śrubką. Do tego podłączysz tylko kable ze specjalną wtyczką, którą osobno tak trudno dostać, że już lepiej zamówić drugi kabel i na nim zrobić ewentualny rekabling.

Ale kto mu kaze ta srubke wkrecac, mozna bez niej przeciez ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności