Skocz do zawartości
  • 0

Dylemat z słuchawkami nausznymi


milek972

Pytanie

Witam szanownych użytkowników.

Dwa lata temu kupiłem słuchawki. Półotwarte AKG K420. Po 1,5 roku zepsuły się, oddałem więc do sklepu i przysłano mi zupełnie nowe. Jednak po 2/3 miesiącach użytkowania wystąpił ten sam problem. W którymś miejscu przerwany kabel. W tym przypadku sklep nie przyjął ich do naprawy. Były używane z Sony Live with Walkman. Grały całkiem nieźle. Wyważony dźwięk. Lekkie, składane, nierzucające się w oczy.

I tutaj zaczyna się mój dylemat. Mogę wymienić okablowanie, co poprawi zapewne jakość dźwięku. Na stronie http://wireessence.com/ to koszt minimum 80 zł, a z lepszym kablem 90 (+ oczywiście koszty przesyłki).

Zastanawiam się czy nie lepiej kupić nowe słuchawki? K420 prawdę mówiąc znudziły mi się. Standardowe granie, bez szału nawet jak na koszt około 150 zł. I czy wymiana kabla na lepszy, aż tak poprawi jakość dźwięku, żeby mnie zaskoczyć?

Z drugiej strony, uzbierałem trochę mamony i myślę, że fajnie byłoby zakupić jakieś nowe słuchaweczki. Budżet dość elastyczny. Myślę, że od 100 do 200 zł. Nie oczekuje po tej cenie nic wspaniałego, wiadomo to mała sumka. Słuchawki głównie do rap/electro i ostrzejszy rock. Ze wskazaniem na electro. A więc myślę, że przydałby się dobry, ciepły bas, aczkolwiek bez przesady. Słuchawki głównie do chodzenie po mieście czy słuchania w domu. Odtwarzacz to Samsung Galaxy Note II z equalizerem i komputer, ew. wieża Pioneera(800zł), chociaż sluchanie na telefonie to około 80 % użytkowania. Słuchawki nauszne, półotwarte lub zamknięte, acz nie chciałbym jak debil chodzić z wielkimi nausznikami po mieście/szkole. Niekoniecznie rzucające się w oczy, chociaż z otwartością na przeróżne kolory. Subtelne, nie ogromne.

Co możecie mi polecić w tej cenie i czy w ogóle warto planować zakup nowych, czy po prostu wymienić kabel w K420?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Sony ZX600, Ja porównywałem z K420 bo miałem możliwość to zniszczyły te AKG doszczętnie :D. Słuchane z Wolfsona (SGS) i iPhone.

 

-Dobrze wykonane (szczotkowane aluminium)

-Świetne tłumienie

-Bardzo dobry dźwięk klasę wyższy niż AKG K518

-Dorwiesz je za ~158zł

-Bas mają bardzo fajny :).

-Płaski kabel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale wysokimi po uszach kłują. Ich rodzeństwo (czyli V55) gra dużo lepiej za swoje pieniądze. Na pewno pasują do tej muzyki i może do telefonu też, bo z SGS2+ zgrały się zaskakująco dobrze. Plus na pewno taki, że obydwa modele chyba w każdym MM leżą, więc łatwo o odsłuch. W tym budżecie wypadałoby też K518 i CAL sprawdzić, choć ja od obydwu V55 akurat wolę.

 

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności