Skocz do zawartości

Kabel/Wtyk Denon AH-D7100


Tajniakos

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pytajcie jak, ale zepsułem kabel zrobiony przez Fatso do moich Denon-ów :( Lepsze jest wrogiem dobrego. Na szczęście udało się go naprawić i przy okazji wpaść na pomysł jak zrobić wtyki przyzwoitej jakości do AH-D. W załączniku krótki acz treściwy foto reportaż :)

 

 

DSC_0593.JPG

DSC_0594.JPG

DSC_0595.JPG

DSC_0604.JPG

DSC_0606.JPG

DSC_0608.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na pytanie. Co to za wtyki ? Amphenol KS3PB-AU kupione tu: http://muzyczny.pl/142924_Amphenol-KS3PBAU-jack-mini-TRS-35-mm-czarny-zlocony.html (Panowie dziękuję, że poczekaliście na mnie z zamknięciem sklepu). Znalazłem jeszcze to Amphenol KM3PB-AU tu: http://www.thomann.de/pl/amphenol_km2pb_au.htm ale nie chciałem czekać na przesyłkę... Denon-y stygły :P

 

Pracuję w branży związanej z metalem... W tokarce jest ryzyko, że zmasakrujesz albo wtyk albo złocenie, ciężko będzie to ustawić idealnie osiowo. Łapiesz mocno w łapę mały płaski pilniczek do metalu i do dzieła. Najpierw z grubsza do momentu w którym zbliżysz się do krążka u nasady wtyku. Potem wyoblasz ile się da i lekko ukosujesz w stronę wtyku (normalnie wyjdzie ci walec). Przydaje się gwint obudowy działa jak coś w rodzaju prowadnicy. Potem na kraj deski (u mnie taka zwykła do krojenia) dajesz papier ścierny ja użyłem 100-tki i wyoblasz jeszcze bardziej tak żeby krążek u podstawy był prawie na "0" (sprawdzone empirycznie, że wtedy swobodnie wchodzi do gniazda w AH-D7100). Na koniec bierzesz pilniczek do pazurów swojej ukochanej (najlepiej jak bestia śpi :P) i tą najdelikatniejszą stroną robisz pseudo polerkę. Z niczym nie wolną się tu spieszyć łatwo można zarysować pozostałe części wtyku, mój nie został bez skazy ale całość moim zdaniem wyszła ok.

 

Wszystkie punkty lutownicze zostają więc nic nie trzeba kombinować tu mamy stereo więc i lewy i prawy kanał montujemy do lewego na wtyku no i oczywiście masa. Z obudową nic nie trzeba robić ale przy zakręcaniu przekręci się na przestrzał. Ja dopakowałem izolacyjnej w miejscy gdzie zaciskasz kabel po lutowaniu i ładnie się oparło w oryginalnej pozycji. Trzeba to tylko z czuciem skręcać no i tu mogą się przydać kombinerki. Szukałem wtyków 3 dni na ebay.com są slim mini-jack ale przesyłka i czas oczekiwania... bleee, ale nie znalazłem żadnych których nie trzeba by było lutować. To ostatnie to też odpowiedź na jedno z pytań.

Edytowane przez Tajniakos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Od jakiegoś czasu gra eksperyment ze srebrem a wygląda to tak :)

 

https://plus.google.com/109775852217171692991/posts/8iBWxC2gQPr

 

Jestem bardzo zadowolony wszytko się poprawiło... Bardzo przyjemnie to gra.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudne pytanie bo każdy ma inny gust. Dla mnie połączenie jest bombowe. Jest 1T mięsa, 10m3 frajdy i całe państwo radości. W tym połączeniu to jest ciemniejsze mocno analogowe brzmienie. Nie ma tu przestrzeni takiej jak w głośnikach, czy detalu jak na K1000. Ta para gra po prostu fajnie i pozwala cieszyć się muzyką a nie biec za króliczkiem :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na pytanie Dankana w tamacie bo może i inni skorzystają :)

 

Mówiąc o srebrnym kablu do Denon-ów AH-D7100 jaki wykonałem historia jest dłuższa i poparta pewnymi laickimi przemyśleniami bazującymi na kilku mądrych tekstach wynalezionych w necie. Po pierwsze kabel był liczony przynajmniej w teorii i przynajmniej pod kątem rezystancji. Jeżeli chlapnę jakąś głupotę wszystkich znających się bardziej z góry przepraszam. Chciałem trzymać się zasady "Przy sprzęcie wysokiej klasy obowiązuje zasada, że całkowita rezystancja kabla łączącego wzmacniacz mocy z głośnikiem nie powinna być większa niż w przybliżeniu 1/100 impedancji znamionowej głośnika, czyli w przypadku 8Ω będzie to nie więcej niż 80mΩ." - Zbigniew Orłowski, Piotr Górecki. Bardzo polecam te teksty i strony:

 

http://www.abc55555.republika.pl/audio/kable.htm

http://elektronikjk.republika.pl/elektroakustyka2/g7.html

http://elportal.pl/pdf/k01/32_04.pdf

 

Były bardzo pomocne i dały sporo wiedzy. Żeby skrócić coś długiego i mało ciekawego wyliczyłem sobie żyły długie na 2m o przekroju fi0,5-0,6mm z czystego srebra. Ponieważ całość traktowałem jako eksperyment nie było mowy o wydawaniu niebotycznych sum. Rozważałem taśmy srebrne, pseudo srebro 1mln N z Tajwanu itd. koniec końców kupiłem jubilerski przewód w sklepie dla Pań wykonujących kolczyki o czystości 0,999 :P i poszukiwanej średnicy. Aaa i cały czas mówimy o solid core, kabelek litz był poza budżetem. Teraz izolacja hmmm... Sonus Olivia ale jaka cena ?! WTF :) I tu przydał się ebay.com i Pan z Tajwanu rurka dotarła w tydzień i kosztowała grosze. Miały być srebrne końców bo tak audiofilsko ale masz tylko Furutech i Cardas i kpl. wtyków za 700PLN... Nie odpada :) Wtyki takie same jak w kabelku z początku tematu Ampherol. Całość trzeba polutować ale solid core wolniej się grzeje a ze mnie taki elektronik jak z koziej dupy trąba. Z pomocą Pan ze sklepu elektronicznego przy dworcu Świebodzkim we Wrocławiu (swoją drogą pozdrawiam) i poradził mi zrobienie sobie topnika. Alkohol etylowy i kalafonia zostawiasz na całą noc aż się rozpuści, mała strzykawka z apteki i lutuje się pięknie. Moim pomysłem podzieliłem się z Miłoszem (Fatso), w końcu miszczunio trochę się podśmiewywał ale ja szedłęm w zaparte z jednym miał rację jest fatalny efekt mikrofonowania. Niech wam kobita pstryknie w przewód w trakcie słuchania jakby ktoś belą drewnianą walił po łbie masakra. Ale w myśl zasady coś za coś :) wychodzi z tego stacjonarny przewód bardzo ciężki do pobicia. Jest więcej detalu na basie, jest taki bardziej krzepki jak zmarznięte policzki dziewczyn z Jaworzynki (pozdrawiam Śląsk Cieszyński), jest więcej detalu i szczegółów i całość jest taka bardziej muzykalna. Mauletivo pisze, że Denon-ów słucha się dla fan-u teraz jest jak na promocji w sklepie kup jedną parę drugą dostaniesz gratis. Wszystkiego jest więcej za cenę komfortu ale i budżet pomysł maleje. Tyle pozdrawiam i polecam zrobienie sobie kabelka bo warto. Aaa z całością zamknąłem się w 200PLN i starczyło na IC :P

Edytowane przez Tajniakos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tajniakos nie chciałbym Ciebie zmartwić, ale jakiś czas temu Amphenol wypuścił wtyki do złudzenie przypominające te Twoje po zeszlifowaniu... Wystarczyło tylko nieco dokładniej poszukać... Są dostępne w Polsce, w dodatku taniej niż 'normalne' :)

 

KS3PC-AU

 

(wrzuciłbym obrazek, ale cały czas wyskakuje mi ten idiotyczny komunikat "You Are Not Allowed...")

 

A te podrzucone przez Maystra są nawet lepsze, bo mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności