Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Takstar TS-671 vs Hi 2050


Damix

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero kupiłem te słuchawki, nie chcę robić modów.

Chodzi głównie o górną średnicę.

Dęciaki w jazzie, a nawet wokale brzmią bardzo ostro.

Edytowane przez mbk84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jeszcze rzuca się w uszy, to instrumenty znajdujące się na drugim planie np. fortepian w "Kind of Blue".

Jest fajnie zlokalizowany, mocno schowany za średnicą (to już mniej mi się podoba), ale jego rozdzielczość jest bardzo kiepska, coś jakby był zapiaszczony albo zdezelowany.

Ten sam efekt jest w przypadku instrumentów schowanych za średnicą na "Dark Side of The Moon".

 

Zobaczymy co będzie po kilku dniach grania.

Jak na razie nie jest to granie relaksacyjne, bardziej inwazyjne i atakujące nas dźwiękami (głównie wyższa średnica).

Edytowane przez mbk84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero kupiłem te słuchawki, nie chcę robić modów.

Chodzi głównie o górną średnicę.

Dęciaki w jazzie, a nawet wokale brzmią bardzo ostro.

W związku z przyzwyczajaniem się ucha jak i wygrzewaniem ogólnie dźwięk zrobi się łagodniejszy na każdym paśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kłuć będzie w dalszym ciągu...

 

To przykre, bo czytałem kilka recenzji i wpisy na forach i nikt o tym nie wspominał :(

Edytowane przez mbk84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba im poświęcić trochę czasu na modyfikacje, które można w 100% odwrócić. Słuchawki mają potencjał i warto go wykorzystać.

 

Powoli się do nich przyzwyczajam.

Możesz podać linki do modów, które polecasz?

Byłbym wdzięczny.

 

Co do tego fortepianu na "Kind of Blue" o niby słabej rozdzielczości.

Na chwilę założyłem HD661, tam fortepianu prawie w ogóle nie słychać, jest gdzieś zupełnie w tle i trzeba się wsłuchać żeby go wychwycić, ale za to nie ma zapiaszczenia.

Z tego wynika że z T-671 nie jest chyba aż tak źle, skoro wydobywają takie smaczki.

Pomiędzy pady a przetwornik włóż kawałek filcu. Powinno pomóc w ucięciu góry.

 

Mod z filcem zastosowany. Jakiej grubości filcu używasz? Ja użyłem na oko 2x 1mm (około 2mm filcu) na każdą muszlę i jest poprawa. Dźwięk nabrał na masie, jest pełniejszy i nieco ciemniejszy, a górna średnica została trochę przyhamowana ale nadal mocno atakuje, trochę za mocno jak dla mnie. Próbowałem też 3x 1mm filcu ale wówczas ucieka za dużo detali.

 

Daj znać jakie jeszcze mody można przeprowadzić.

Chyba nie miałem jeszcze słuchawek do których miałbym tak bardzo mieszane uczucia jak do TS-671.

Chwilami mnie irytują, a chwilami bardzo podoba mi się ich prezentacja dźwięku.

Zastanawiam się nad wystawieniem ich na Alledrogo, a za chwilę zmieniam zdanie.

 

Niech pograją jeszcze z tydzień, zobaczymy co będzie. Na razie mają przegrane jakieś pół doby, czyli niedużo.

Po zmianie źródła z Sony CDP-X222ES na Audigy Z jest dużo lepiej.

Wyższa średnica już tak nie kuje, ogólnie dźwięk jest mniej bezpośredni i mniej agresywny, filce nie są potrzebne.

To co bardzo mnie denerwuje to zapiaszczenie instrumentów na drugim planie.

Edytowane przez mbk84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam:) Słucham głównie muzyki elektronicznej (w tym dubstep, dnb, trance jak i spokojniejsze gatunki) Wbrew pozorom najbardziej spodobał mi się przekaz nie z zamkniętych dynamicznych i basowych słuchawek typu CAL czy Dj modelu Denona DN-HP500, a z otwartych słuchawek o zupełnie innym chatrakterze Sennheiser HD518. Urzekła mnie w nich szeroka przestrzeń, głębia, detaliczność i zrównoważenie. Miałem wrażenie jakbym odkrył ulubioną muzykę na nowo:)

Czy otwarte słuchawki Takstar hi2050 są w jakiś sposób podobne brzmieniowo do tych Sennheiserów? Czy to możliwe, że przy cenie do 200zł mogą konkurować lub nawet przewyższyć te Sennheisery za 400zł? Jest ktoś kto ma miał bezpośrenie porównanie tych dwóch modeli? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam HI 2050 do przestrzennego grania , za niewiele ponad 100 możesz mieć 671 plus jakiś wzmacniacz i masz i bas i genialną przestrzeń ( plus coś ekstra , czyli wokale ). A jeśli chodzi o dubstep to żadne nie grały mi tak dobrze w tym gatunku jak Superluxy 330, dlatego do nich wróciłem, :)

Edytowane przez slawekxyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podepnę się pod temat poniewaz sam szukam otwartych sluchawek. Najpierw sklanialem sie do Audiotechniki AD500X lub Senkow HD558 ale troszke duzo kosztuja..

Zastanawiam sie teraz czy te Taksy 671 nie beda czasem spelniac moich oczekiwan. Sa otwarte.. o sporej scenie.. maja dobre pady.. nie poca..
Moze je ktos porownac do AD500X? Chodzi mi tu glownie o scene.. na tej mi bardzo zalezy.. na klarownej, duzej scenie..

P.S.
Tak poczytalem jeszcze raz.. i mam pytanie.. to ktore niby bardziej mecza podczas dluzszych sesji? 671? ze niby sa plytsze niz 2050?

Edytowane przez marriuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie miałem wygodniejszych słuchawek niż HI 2050 , w/g mnie są bardzo wygodne, TS 671 jedne z najmniej wygodnych ( wielki minus- niewymienne pady ) , pomyśl jakiej muzyki słuchasz i odpowiedz które kupić znajdziesz w opiniach innych , bez wzmacniacza moim zdaniem nie zagrają poprawnie ani jedne ani drugie ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,szukalem poradnika jak by to skrocic palak. Ale nic konkretnego nie znalazlem. Stad pytanie,czy ktos moglby mi zyczliwie pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności