Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Czy odtwarzacze muzyczne (mp3) przestają być produkowane?


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy ambitne odtwarzacze muzyczne (odtwarzacze mp3) przestają lub przestały być produkowane?

 

Szukając jakiegoś odtwarzacza dla siebie znalazłem kilka ciekawych modeli. Ale kupno ich w sposób tradycyjny graniczy z cudem!

 

Ciągle dostaję rezultat: cena 0zł w 0 sklepach

 

Jeżeli tak to, co je ma zastąpić? Smartfony?

 

Wiem, że jest astell kern- ale chodzi mi o sprzęt w normalnym przedziale cenowym np. 350-600zł

 

Pominę już firmę, creativ i sandisk

Bo właśnie z tych firm planowałem przesiadkę. Przesiadkę, która okazuje się nie możliwa!

 

Co się stało z firmą COWON, IRIVER

 

 

z poważaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem kilka odtwarzaczy Cowona w tym przedziale cenowym: http://www.mp3store.pl/products/odtwarzacze-mp3mp4,0,112,0.html natomiast Iriver --> Astell&Kern. Niemniej ponieważ smartfony grają coraz lepiej zapotrzebowanie na playery w tym przedziale cenowym maleje.

 

Niedługo ma się pojawić Fiio x1 który również zmieści się w podanym przez ciebie przedziale.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie nie zrozumieliście.

To co pokazujecie w linkach to widziałem przed opublikowaniem tego wątku.

Sansy i creativy dalej są w sklepach, ale co naprzykład z marką IRIVER

http://www.ceneo.pl/8700956

http://www.skapiec.pl/site/cat/15/comp/1308637

Produkty niedostępne

Edytowane przez gison
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka prawda, teraz rynek odtwarzaczy się mocno rozwarstwił na:
1. Odtwarzacze jak najtańsze, gdzie rządzą niepodzielnie Sansy i Cowonik E2 obecnie
2. Odtwarzacze z wysokiej półki, kosztujące kupę kasy

Na szczęście mamy rynek wtórny, gdzie przede wszystkim króluje używany sprzęt Apple, ale i wszystkie inne nieprodukowane już perełki.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Swoją drogą mądre posunięcia Irivera z tym pójściem w hi-end

 

Mi się wydaje, że ten hi-end tak samo się szybko zakończy jak się rozpoczął. Zapotrzebowanie na takie odtwarzacze jest i będzie takie małe, że nawet ich promowanie będzie nie opłacalne.

 

 

A mi się wydaje że jesteś w błędzie. Po sukcesie jaki osiągnął AK100, wypuścili AK120 a teraz AK240 :). Małe zapotrzebowanie producent rekompensuje sobie wysoką (lub niebotycznie wysoką) ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soulreaver, no tak masz rację, myślałem, że ten astel kern to tylko zakończenie działalności w produkcji odtwarzaczy.

 

A co w takim razie z marką COWON, na stronie zapis, że COWON X7 wkrótce w sprzedaży. Przestudiowałem premiere X7 i powiem, że kiepsko to świadczy o marce która podaje takie nie świeże dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo zapotrzebowanie jest duże, ja bym sobie chętnie kupił gdyby nie $$. Te dapy (ponoć) grają lepiej niż sprzet stacjonarny ludzi lubiących dobre audio nie brakuje, a taki dap z funkcją DAC jest zbawieniem, szczególnie jak dobrze gra i można do niego podłączyć jakieś srogie wzmacniacze czy monitory aktywne nawet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności