Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Czy warto kupić M1 w miejsce E10 ?


psp360

Pytanie

Witam,

Mam następujący problem :

Posiadam obecnie e10, jestem z nich zadowolony jednak mam uszkodzony jack, dodatkowo słuchawki były skracane, przez co mają teraz 1,1m kabla.

Jestem raczej wysoki a dodatkowo najwygodniej na rowerze używać mi słuchawek OTE, co dodatkowo skraca kabel, dlatego jest zwyczajnie za krótki.

 

Mój dylemat polega na tym, że nie wiem czy zmienić jacka w moich e10 i zrobić przedłużkę 20cm, do używania na rowerze, kupić nowe e10 v2, które będą miały 1,2m, czy zdecydować się na Brainwavz M1 o kablu 1,3m.

 

E10 mi jak najbardziej pasują, chociaż musiałem chociaż musiałem się pobawić trochę z ustawieniami żeby wydobyć bas. Player to Xperia L, która jednak po zabawie z viper4android gra naprawdę fajnie z e10. No więc jak wspomniałem bas jest dla mnie ważny, ale musi być głęboki, miękki i ciepły. Czytałem recenzje M1, ale zdania co do basu są różne, tym bardziej nie widziałem bezpośredniego porównania z e10. Dodatkowo, co mnie martwi to impedancja M1, która wynosi 32 ohm, podczas gdy e10 jest to 16ohm, a przyznam, że wcale nie jest za głośno, czy na M1 będzie odczuwalnie ciszej czy jest to marginalna różnica ? Dodatkowo nie chciałbym się cofnąć jeśli chodzi o ogólną jakość dźwięku.

 

Dziękuje za sugestie i być może inne propozycje, pozdrawiam.

Edytowane przez psp360
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Według mnie dźwięk M1 w porównaniu do E10 to krok do przodu, różnica w impedancji nie ma tutaj znaczenia, co do głośności, to liczy się skuteczność ;-) Kabel też pewnie dłużej wytrzyma. Nie wiem tylko, co z basem, bo dla mnie E10 mają basu sporo, a jeśli dla Ciebie to za mało... to może Eterny, dużo basu i noszone OTE ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wg porównania proalpha z m1 wywnioskowałem że jest w nich mniej niskiego basu, nie jest tak ? Bo na tym również mi zależy.

Kupując braiwavzy miałbym jednak z głowy problem krótkiego kabla, a tak to albo mogę się bawić w przedłużkę, co też trochę jest takim półśrodkiem, a nowe będą zaledwie 10cm dłuższe, to też trochę mi się nie uśmiecha z tym. Myślałem też nad Nuforce NE-770X, tam jest kabel 1,35m, ale boję się tej wycofanej góry i że ogólnie będzie to krok w tył z ogólnym SQ.

 

A i zapomniałem, co do Eterna, wolę jednak tradycyjną budowę, gdyż znowu w domu wolę założyć słuchawki normalnie.

Edytowane przez psp360
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moim zdanie nie ma sensu - to wina Xperii. M1 w cale na niej lepiej nie zagrają. Moim zdaniem zgranie będzie jeszcze gorsze a bas zrobi się mulasty. To nie sa moje preferencje odnośnie co mi się bardziej podoba. Po prostu nie licz że na M1 będzie lepsze zgranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może spytam tak,powiedzmy że mam do wyboru Proalpha, M1 i NE-770X.

Rozumiem, że najwięcej basu (wg recenzji) otrzymam z NuForce, jednak nie chcę otrzymać słuchawek z resztą pasma gorszą od e10, które wybrać ?

Czytając porównanie wywnioskowałem że M1 mają więcej niższego basu od Proalpha, ale czytając recenzję samych proalpha również podobno jest on przyjemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ilosciowo calego pasma basu maja m1 mniej. schodza nisko, jednak przynajmniej dla mnie wrazenie nei bylo takie ze tego basu jest ogrom.

proalpha ciemniejsze, bardziej dociazone. ale tez z przycieniona gora w stosunku do M1

 

zalezy kto co lubi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Napis na samochodzie mojego sąsiada głosi że to: Ferrari - niestety to Nubira. Nie wiesz w napisy na chińskich i nie tylko, pudełeczkach.

Bas basowi nie równy. Dadzą ci tylko średni za to zabiorą górę i wycofają średnice, a ty się zachwycisz ile one tego basu maja i jak nisko schodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności