Skocz do zawartości
  • 0

creative aurvana live


vivaldiii

Pytanie

Witajcie , zastanawiam się nad kupnem słuchawek creative aurvana live , przeczytałem wiele recenzji na ich temat oraz stosunkowa niska cena do jakosci zachęca mnie do ich kupna. niestety nie posiadam żadnego wzmacniacza ani playerka , myslałem głównie o podłączeniu ich pod laptop - a więc karta zintegrowana , czy stoi cos na przeszkodzie , jakas bardzo zła jakosc dzwięku ? ( oczywiscie zdaję sobie sprawę , że nie będą wykorzystywane wszystkie ich mozliwosci )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie, i tak będą grały dobrze. To fajne słuchawki i nie wyciągają wad źródła tak mocno jak niektóre inne.

A w przyszłości jak poczujesz niedosyt kupisz jakiś DAC ze wzmacniaczem i będzie jeszcze lepiej.

 

Dużo info jest już na forum, poświęć trochę czasu i poczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hmm po kolejnym przejrzeniu forum naszły mnie wątpliwosci , czy jest to najlepsza możliwosc z zakresu ceny ok 200 zł , i na czym polega różnica między otwartymi i zamkniętymi nausznymi , faktycznie otwarte lepiej brzmią ? ( wybaczcie za takie podstawowe pytania ale moja wiedza na te tematy jest niestety zerowa ,a chciałbym zakupic najlepsze możliwe słuchawki w tej cenie ( słucham rocka, może trochę pop ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na takie podstawowe pytania po 1. Setki razy juz odpowiedziano na forum, po 2. W 10s znajdziesz odpowiedź na Google.

 

Nie sądzę zebys do 200 zl znalazł coś ciekawszego, moze cos z AKG? Ale raczej nie.

 

Co lubisz w brzmieniu sluchawek? Wysokie tony? Bas? Duża przestrzennosc w dzwieku?

Edytowane przez chilli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

chyba najbardziej przestrzennosc dzwięku,oczywiscie bas ważna sprawa ,ale nie może wszystkiego 'zagłuszac'

 

ewentualnie zastanawiałem się nad AKG K518 DJ bądz AKG K450

Z takimi preferencjami to raczej Superlux HD681 EVO

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zrobienie nie jest trudne, materiały są tanie, tylko trochę czasochłonne w porównaniu np do antybas modu K518 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

rozumiem , że po wykonaniu tego moda szerokosc sceny się poprawia znacznie , a czy warto robic rekabling ( wiem , że drogie no i pewnie skomplikowane )

Recabling najlepiej zrobić po uwaleniu stockowego kabla, z lapka i tak nie usłyszysz różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

Sporo czytalem i mysle nad kupnem uzywanych Aurvana.

Chcialbym kupic w 100% sprawne z zrobionym juz PerulMod i dobrym recablingiem (np. Canare+Neutrik), a moze ktos zechcialby to dla mnie wykonac?

Moje zrodlo to karta dzwiekowa Titanium HD obecnie z wymieniona jedna para opampow na lme49720.

 

Glownie mysle o muzyce ale ciekawy tez jestem czy po PerulMod Aurvana nadaje sie juz b. dobrze do gier (przestrzen).

Muzyki slucham juz bardzo dlugo na Technicsie sc-eh780 z ktorego w ogromnym stopniu jestem zadowolony, podoba mi sie ze gra on zawsze ze szczegolami np. jesli chodzi o wokale i ich glebie slychac dobrze i lepiej niz w innych ktore slyszalem chrypke wokalisty itp. np. w piosenkach Edyty Bartosiewicz a taki smaczki sa dla mnie wazne. Chcialbym to zachowac ale uzyskac jeszcze cos wiecej w muzyce a takze bardziej miekkie i muzykalnie brzmiace bassy troche bardziej podobne do tych w Samsung Sms 5100 Magic Speaker.

I jeszcze jedno mialem glosniki Swans m200mkii i calkowice mi nie podzeszly (choc przyznaje ze nawet ich nie wygrzalem ale watpie zeby mogly zaczac grac diametralnie inaczej), pod kazdym w zasadzie wzgledem dzwiekowo mi sie nie podobaly takze czegos podobnego nie szukam dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jako właściciel SL Evo v2 polecam jeżeli poszukujesz ciemnawego brzmienia komórka i laptop napędzą je bez oporów ( ta gra słów wiem wiem ) a i scenę mają bardzo przyzwoitą. A o CAL-ah to se poszukaj bo tego było w d-p i jeszcze trochę na tym i na innych forach , w recenzjach poczytaj se o Impedancji to nie bd musiał robić nowego posta do setki razy przerobionego tematu. Pozdrawiam Człowiek Który Nie Dostał Odpowiedzi.

 

​A jak nie to rusz tyłek do sklepu przymierz przetestuj posłuchaj nawet z lapkiem możesz pójść -.-

Edytowane przez Kuzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności