Skocz do zawartości

Wzmak do dt880 600ohm.


damianstruck

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak Fatso mówi konkretny opamp i będzie grało . Ja słuchałem ich z LC jak jeszcze FCL-a nie miałem prawdopodobnie na orginalnym opampie . Jeżeli zastanawiasz się nad klonem to FCL napewno poradzi sobie w 100 % .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już hd650 powoduje, że klon zaczyna się delikatnie pocić, to 600ohm może rozgrzać go porządnie chyba, że będzie jechał na podbiciu....

Nie wiem o jakim konkretnie klonie piszesz, ale moj zwykly (nie modowany) LCP, dawal rade nawet HD800, wiec cos nie tak z tym Twoim bylo ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Już hd650 powoduje, że klon zaczyna się delikatnie pocić, to 600ohm może rozgrzać go porządnie chyba, że będzie jechał na podbiciu....

Nie wiem o jakim konkretnie klonie piszesz, ale moj zwykly (nie modowany) LCP, dawal rade nawet HD800, wiec cos nie tak z tym Twoim bylo ;).

 

 

Dokładnie, też nie potwierdzę tego. Przez "pocenie" się masz na myśli brak mocy czy temperaturę? Ani jedno ani drugie nie występuje, a klon jest IMO w zupełności wystarczający mocowo do HD650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę miałem okazję gościć kol. @grubbby. Dalem mu posluchać FCL i klona wg specyfikacji tunerów z polskich forów (duuuuuużo zmian). Jak to określił, ostra Vka, gra nawet gorzej od modowanego SMSL650.

 

Także klon<>inny klon...

Ale może on się wypowie.

 

Aaa i FCL spokojnie pędzi HE-5LE. Nie mówiąc o 600Ohm K340...

 

 

Już hd650 powoduje, że klon zaczyna się delikatnie pocić, to 600ohm może rozgrzać go porządnie chyba, że będzie jechał na podbiciu....

Czy pisząc o podbiciu masz na myśli przełączniki od Gain ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak przywolany do tablicy to i sie wypowie :P

fakt posluchalem troche tych wzmakow na moich ulubionych i znanych mi na wylot dt990pro 250ohm. podlaczalem sobie na zmiane FCL, innego zmotanego klona oraz moj sd650 (zmotany, z autorskim doborem opampow). No i co wyszlo...

tak jak @Fatso rzekl. Klon nie spodobal mi sie w ogole. Zrobil to co od wielu miesiecy staram sie i biegam aby doszlifowac me umilowane dt990 - mianowicie zagral z nimi jak przypadkowe i slabe polaczenie...

 

generalnie zrobila sie Vka. Schowaly i rozjasnily sie wokale, gora sie zaostrzyla. Brakowalo wypelnienia. Tak - gralo to gorzej od mojego sd650, ktory notabene uwazam za genialny stosunek cena/jakosc.

Natomiast FCL - niby tez klon a roznica duza.

Takze klon klonowi nie rowny. FCL zagral rowniej, z wokalem spowrotem na swoim miejscu, z zaokraglona gora, barwniej. Ale zeby nie bylo nie odbylo sie to kosztem rozdzielczosci. Przewyzszyl sd650 pod wzgledem kreowania sceny.

 

Oba klony z tego samego DACa sluchane zeby nie bylo :) Natomiast porownania z smsl byly robione z smsl jako kompo DAC+AMP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Klona prosto od Chińczyka, potem dwa razy był modowany i tak nie spełniał moich oczekiwań.

Przewaliłem trochę opków, bez większych zmian.

Rewolucja nastąpiła dopiero jak Fatso się za niego wziął.

Od kiedy do mnie przyjechał nie mam z nim żadnych problemów. Nie ma potrzeby zmieniać opków, podbijać gaina itp.

Podpinam źródła wszelakie i słucham muzy a nie jak wcześniej sprzętu.

Pozdrawiam Fatso.

k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,14_lF_orig.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bayery lubią sie z lampą szczególnie te 600 ohmowe wystarczy poczytać nie jedno forum :)

 

wszystko ma swoje wady i zalety

to tak jak trochę z autami jedni fanatyczni wyznawcy benzyny (-20 i odpali) inni ropniaki wolą(+35 a i tak nie zagotujesz), decydują osobiste wytyczne

 

nie ma złych produktów są złe wybory :) jak we wszystkim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie Beyery i najlepiej zgrywały się u mnie z wzmacniaczem lampowym OTL na projekcie Kamyka na lampach 6N6P + ECC83 (szczególnie jak wsadziłem oryginalne Mullardy Goldpin Ecc83), a dodam że miałem wtedy pod ręką Lovely Cube modowany przez @majkela. Z dostępnych na rynku polecam ten wzmacniacz do tych słuchawek.

Edytowane przez johnys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie Beyery i najlepiej zgrywały się u mnie z wzmacniaczem lampowym OTL na projekcie Kamyka na lampach 6N6P + ECC83 (szczególnie jak wsadziłem oryginalne Mullardy Goldpin Ecc83), a dodam że miałem wtedy pod ręką Lovely Cube modowany przez @majkela. Z dostępnych na rynku polecam ten wzmacniacz do tych słuchawek.

Mam prosbe, moglbys cos skrobnac o tym wzmacniaczu z powyzszego linka, jaki wplyw ma na Beyer-y, dzieki ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem DT880 2003r ale 250ohm i powiem że pięknie grały na wzmacniaczu lampowym HPA-03. Jak wpakowałem do niego ruską lampkę na driver to już w ogóle czad, czysty dźwięk i pod dostatkiem głębokiego basu gdzie np: na holdegronie było sucho.

Radziłbym spróbować jakiegoś otl najpierw a potem ewentualnie kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności