Skocz do zawartości

Słuchawki nie działają z telefonem - proszę o pomoc


ashly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wspominałam znajomym, że zepsuły mi się słuchawki z mikrofonem do telefonu. Akurat zrzucili mi się na urodziny i kupili cudowne (moje pierwsze wrażenie, bardzo lubię słuchawki tej firmy) AKG K318 ze wspomnianym mikrofonem. Podłączyłam je do telefonu SE Xperia mini pro i... Telefon komunikuje, że akcesorium jest niekompatybilne. Podłączyłam je do starej nokii bez żadnego systemu.... zadziałały bez problemu. Czy mogę coś zaradzić, jakoś to obejść? Bardzo, bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wciśniętym przyciskiem rzeczywiście zadziałało! Dziękuje, ale co to dokładnie znaczy? Czy jak kupię przejściówkę to będą działać z telefonem? Czy wtedy stracę na jakości dźwięku, czy będą te całe przyciski działać?


dodam, że wcześniej do telefonu miałam słuchawki z mikrofonem, sony ericson i nie było problemu


Ojjj, jeszcze jedna sprawa. Tak jak piszę miałam wcześniej słuchawki z mikrofonem, sony ericsson i nie było problemu, ale nagle przestały działać. Stwierdziłam że są już bardzo zdezelowane i muszę je wyrzucić.... Czy możliwe że uszkodził się wtyk, a słuchawki były ok, biorąc pod uwagę to co się dzieje z tymi AKG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą działać. Przycisk pewnie tylko jeden (jeśli masz jeszcze do głośności, to zwykle na androidzie nie działają, tylko przycisk odbioru rozmowy/potwierdzenia śmiga)Problemem jest ułożenie pinów w gniazdku na jacka. AGK ma pewnie ułożenie iphonowe w jacku a xperia ma standardowo ( stary standard). Przejściówka zamienia włożenie styków w jacku i wszystko gra jak powinno. Miałem tak z moimi nuforsami na SGS'ie i też potrzebowałem przejściówki. Niektóre telefony (htc, lg) przejściówki nie potrzebują a niektóre niestety tak. To nie jest żadna usterka tylko po prostu inny standard.

 

Jak nagle przestały działać to pewnie gdzieś coś się uszkodziło. Najczęściej pada kabel przy jacku.

 

Przejściówka to fiio albo lu1 z prostym jackiem albo lu2 z kątowym.

Edytowane przez roman_terrorysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Spróbuję zatem tej przerjściówki. A zastanawiam się jeszcze... Może udałoby się w jakimś serwisie zamienić w tyk w moim telefonie na odpoqwiedni... Jak myślicie. Nie jestem zbytnio za przełączkami itd. Boję się o jakość dźwięku przy słuchaniu muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku nie ucierpi. Nie ma co kombinować. Przejściówka kosztuje jakieś 20 zł i jest raczej dobrze wykonana. To jest kabelek 10cm ma z jednej strony jacka a z drugiej gniazdo. Zmienisz kiedyś telefon na nowszy to najprawdopodobniej nie będzie już potrzebna.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności