Skocz do zawartości
Questyle preorder Czytaj więcej.. ×
Astell & Kern Diana by Jerry Harvey Audio - preorder Czytaj więcej.. ×
FiiO Quad Driver Balanced Armature In-Ear Monitors FA7 - PREORDER Czytaj więcej.. ×

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc po wykresach to chyba podobne brzmieniem do pro80, czyli jazgotliwa wyższa średnica i schowana niższa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Doszły jeszcze Takstary ML620. Właśnie sprawdzam czym to się je. Zaryzykowałem półotwarte zobaczymy co z tego eksperymentu wyjdzie? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To coś w stylu AKG Y30 (dawne K420). Czyli nauszne pchełki ;). 

AKaGi dobrze grają a jak tańsze Takstary ? Za ile wyrwałeś ? MP3store 129 zł stoi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy nadal nikt w Polsce nie dorwał Pro82? HD6000 wyglądają zbyt dziecinnie, HI2050 są otwarte, a ja kurcze chętnie dołożyłbym Takstarowi do skarbonki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 16.07.2017 o 07:16, Lord Rayden napisał:

To coś w stylu AKG Y30 (dawne K420). Czyli nauszne pchełki ;). 

AKaGi dobrze grają a jak tańsze Takstary ? Za ile wyrwałeś ? MP3store 129 zł stoi.

Za 54 pln potestowe, ale ok stan tylko pudełka brak. Całkiem jak na kwotę jaką dałem grają tylko po 2 tygodniach słuchania MF100 naprzemiennie z Dunu Alpha wszystkie słuchawki graja bardzo ciasno, w każdych brak przestrzeni. Po za tym całkiem fajne granie, jest bas, jest średnica i wysokie też są. Nic wybitnego ale nie zdejmuje się ich z niesmakiem z głowy po paru sekundach słuchania. Wczoraj parę godzin ich posłuchałem i muszę stwierdzić że bardzo wygodne. Jeszcze jedna wada półotwarte, więc musiałem znosić gderanie lepszej? (gorszej?) połowy, że za głośno

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po dłuższym posłuchaniu ML620 muszę przyznać, że grają bardzo fajnym, nie męczącym dźwiękiem. Dziś od paru godzin siedzą na moim starym łbie i na razie nie zamierzam ich zdejmować. Ich dźwięk jest niemęczący, a katowane są całym spektrum gatunków i ani na chwilę nie przyszła mi ochota na zmianę na inne. Chyba to najlepsza rekomendacja dla słuchawek :) Nie czy są wysokie albo niskie tylko czy słuchanie muzyki na nich daje nam przyjemność czy nie. Na pewno nie są to słuchawki wybitne, ale bardzo wygodne i muzykalne. Sprawdzają się w różnych gatunkach (nie walą basem ani nie piszczą na górze pasma). W nich po prostu słucha się muzyki i to wszystko 

• Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za 54 zł to jak za darmo. :woot:

Można się bawić.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje pady od ts671 uległy zużyciu, są płaskie, dźwięk ucieka i zaczęły cisnąć w głowę więc zacząłem rozglądać się za zamiennikami. W wątku Perul pisał, że pady hm5 są nieco za małe więc pomyślałem o XL. Nie lubię skórzanych, wiec zamówiłem z oficjalnej strony pady hybrydowe w wersji XL (w Polsce niedostępne). Założyłem bez najmniejszego problemu, żadnego rozciągania itp. i tak weszły ze sporym zapasem. Są grubsze i może nawet odrobinę większe od nowych stockowych z pudełka. Wygoda nieziemska, wycięcie 65mm większe niż seryjnie, słuchawki są same w sobie lekkie a pianka pamięciowa dodatkowo "unosi" słuchawki. Hybryda grzeje bardziej niż welur, nawet odrobinę przytłumiają w porównaniu do seryjnych. Co do dźwięku oddala się i... totalnie psuje. Nie pomaga nic, zmiana ułożenia na głowie, zabawy korektorem, zmiana źródła itp. Słuchawek słucham z jasnym Dragonfly 1.0 i normalnie brakuje mi w nich nieco basu (głównie niskiego) tak tutaj robi się basowa studnia, mnóstwo basu w okolicach ~250hz i wyostrzone pasmo 6-8khz. Te same hybrydy założone na bardzo jasne hifiman he350 poprawiają brzmienie, im przymulenie wyraźnie służy. Co do takstarów powodem na 99% jest zakrycie otworów pod padem, w zwykłym padzie jest to welur natomiast w hybrydach skóra jest wokół pada, w środku oraz pod spodem czyli tam gdzie styka się z 8 otworami odpowiadającymi za bas. Mówiąc prościej welur jest tylko od strony policzków. Samej skóry pod padem niestety nie da się w żaden sposób naciąć czy podziurkować więc modowanie odpada. Jak ktoś poluje na zamienniki to odradzam hybrydy oraz dostępne w PL skórzane XL które na 99% będą jeszcze gorsze, ewentualnie można spróbować ze zwykłymi welurami XL, przesyłka w moim przypadku trwała sporo bo 4 tygodnie. Może ktoś próbował pady k701? Ewentualnie jakby ktoś zmierzył i podał ich wymiary.  Na audiofanatyku znalazłem jedynie średnicę wycięcia w środku tj. 6cm, dla porównania brainwavz XL mają średnicę 110mm i wycięcie 65mm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, gumiak9 napisał:

Moje pady od ts671 uległy zużyciu, są płaskie, dźwięk ucieka i zaczęły cisnąć w głowę więc zacząłem rozglądać się za zamiennikami. W wątku Perul pisał, że pady hm5 są nieco za małe więc pomyślałem o XL. Nie lubię skórzanych, wiec zamówiłem z oficjalnej strony pady hybrydowe w wersji XL (w Polsce niedostępne). Założyłem bez najmniejszego problemu, żadnego rozciągania itp. i tak weszły ze sporym zapasem. Są grubsze i może nawet odrobinę większe od nowych stockowych z pudełka. Wygoda nieziemska, wycięcie 65mm większe niż seryjnie, słuchawki są same w sobie lekkie a pianka pamięciowa dodatkowo "unosi" słuchawki. Hybryda grzeje bardziej niż welur, nawet odrobinę przytłumiają w porównaniu do seryjnych. Co do dźwięku oddala się i... totalnie psuje. Nie pomaga nic, zmiana ułożenia na głowie, zabawy korektorem, zmiana źródła itp. Słuchawek słucham z jasnym Dragonfly 1.0 i normalnie brakuje mi w nich nieco basu (głównie niskiego) tak tutaj robi się basowa studnia, mnóstwo basu w okolicach ~250hz i wyostrzone pasmo 6-8khz. Te same hybrydy założone na bardzo jasne hifiman he350 poprawiają brzmienie, im przymulenie wyraźnie służy. Co do takstarów powodem na 99% jest zakrycie otworów pod padem, w zwykłym padzie jest to welur natomiast w hybrydach skóra jest wokół pada, w środku oraz pod spodem czyli tam gdzie styka się z 8 otworami odpowiadającymi za bas. Mówiąc prościej welur jest tylko od strony policzków. Samej skóry pod padem niestety nie da się w żaden sposób naciąć czy podziurkować więc modowanie odpada. Jak ktoś poluje na zamienniki to odradzam hybrydy oraz dostępne w PL skórzane XL które na 99% będą jeszcze gorsze, ewentualnie można spróbować ze zwykłymi welurami XL, przesyłka w moim przypadku trwała sporo bo 4 tygodnie. Może ktoś próbował pady k701? Ewentualnie jakby ktoś zmierzył i podał ich wymiary.  Na audiofanatyku znalazłem jedynie średnicę wycięcia w środku tj. 6cm, dla porównania brainwavz XL mają średnicę 110mm i wycięcie 65mm.

Trzeba było podpytać przed zakupem, to od razu bym Ci odradził hybrydy. W welurach będzie o tyle lepiej, że nie będzie wyostrzenia na wyższej średnicy no i trochę mniej basu (ale nie dużo, tylko trochę mniej). Podejrzewam, że zmianą dampingu itp do welurów Brainwavz możnaby dopasować brzmienie TS671.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Błąd, do wykasowania

Edytowane przez 1313

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wie ktoś może gdzie dostanę takstary hi2050? Nie ma w sklepach, jeden ma w ofercie ale nie można składać zamówień. Jedynie z alternatywy widzę w isk hf2010 lub monacor  mdf-6800.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, gumiak9 napisał:

Wie ktoś może gdzie dostanę takstary hi2050? Nie ma w sklepach, jeden ma w ofercie ale nie można składać zamówień. Jedynie z alternatywy widzę w isk hf2010 lub monacor  mdf-6800.

Raczej nie dostaniesz nowych, produkcja jako Takstar zakończona 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HI2050 już chyba nie robią. Ale te isk graja podobnie do nich, mam jedne i drugie, manacor nie słyszałem.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi