Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FanKlub TAKSTAR


retter

Rekomendowane odpowiedzi

 Patrząc po wykresach to chyba podobne brzmieniem do pro80, czyli jazgotliwa wyższa średnica i schowana niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Doszły jeszcze Takstary ML620. Właśnie sprawdzam czym to się je. Zaryzykowałem półotwarte zobaczymy co z tego eksperymentu wyjdzie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś w stylu AKG Y30 (dawne K420). Czyli nauszne pchełki ;). 

AKaGi dobrze grają a jak tańsze Takstary ? Za ile wyrwałeś ? MP3store 129 zł stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 16.07.2017 o 07:16, Lord Rayden napisał:

To coś w stylu AKG Y30 (dawne K420). Czyli nauszne pchełki ;). 

AKaGi dobrze grają a jak tańsze Takstary ? Za ile wyrwałeś ? MP3store 129 zł stoi.

Za 54 pln potestowe, ale ok stan tylko pudełka brak. Całkiem jak na kwotę jaką dałem grają tylko po 2 tygodniach słuchania MF100 naprzemiennie z Dunu Alpha wszystkie słuchawki graja bardzo ciasno, w każdych brak przestrzeni. Po za tym całkiem fajne granie, jest bas, jest średnica i wysokie też są. Nic wybitnego ale nie zdejmuje się ich z niesmakiem z głowy po paru sekundach słuchania. Wczoraj parę godzin ich posłuchałem i muszę stwierdzić że bardzo wygodne. Jeszcze jedna wada półotwarte, więc musiałem znosić gderanie lepszej? (gorszej?) połowy, że za głośno

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym posłuchaniu ML620 muszę przyznać, że grają bardzo fajnym, nie męczącym dźwiękiem. Dziś od paru godzin siedzą na moim starym łbie i na razie nie zamierzam ich zdejmować. Ich dźwięk jest niemęczący, a katowane są całym spektrum gatunków i ani na chwilę nie przyszła mi ochota na zmianę na inne. Chyba to najlepsza rekomendacja dla słuchawek :) Nie czy są wysokie albo niskie tylko czy słuchanie muzyki na nich daje nam przyjemność czy nie. Na pewno nie są to słuchawki wybitne, ale bardzo wygodne i muzykalne. Sprawdzają się w różnych gatunkach (nie walą basem ani nie piszczą na górze pasma). W nich po prostu słucha się muzyki i to wszystko 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Moje pady od ts671 uległy zużyciu, są płaskie, dźwięk ucieka i zaczęły cisnąć w głowę więc zacząłem rozglądać się za zamiennikami. W wątku Perul pisał, że pady hm5 są nieco za małe więc pomyślałem o XL. Nie lubię skórzanych, wiec zamówiłem z oficjalnej strony pady hybrydowe w wersji XL (w Polsce niedostępne). Założyłem bez najmniejszego problemu, żadnego rozciągania itp. i tak weszły ze sporym zapasem. Są grubsze i może nawet odrobinę większe od nowych stockowych z pudełka. Wygoda nieziemska, wycięcie 65mm większe niż seryjnie, słuchawki są same w sobie lekkie a pianka pamięciowa dodatkowo "unosi" słuchawki. Hybryda grzeje bardziej niż welur, nawet odrobinę przytłumiają w porównaniu do seryjnych. Co do dźwięku oddala się i... totalnie psuje. Nie pomaga nic, zmiana ułożenia na głowie, zabawy korektorem, zmiana źródła itp. Słuchawek słucham z jasnym Dragonfly 1.0 i normalnie brakuje mi w nich nieco basu (głównie niskiego) tak tutaj robi się basowa studnia, mnóstwo basu w okolicach ~250hz i wyostrzone pasmo 6-8khz. Te same hybrydy założone na bardzo jasne hifiman he350 poprawiają brzmienie, im przymulenie wyraźnie służy. Co do takstarów powodem na 99% jest zakrycie otworów pod padem, w zwykłym padzie jest to welur natomiast w hybrydach skóra jest wokół pada, w środku oraz pod spodem czyli tam gdzie styka się z 8 otworami odpowiadającymi za bas. Mówiąc prościej welur jest tylko od strony policzków. Samej skóry pod padem niestety nie da się w żaden sposób naciąć czy podziurkować więc modowanie odpada. Jak ktoś poluje na zamienniki to odradzam hybrydy oraz dostępne w PL skórzane XL które na 99% będą jeszcze gorsze, ewentualnie można spróbować ze zwykłymi welurami XL, przesyłka w moim przypadku trwała sporo bo 4 tygodnie. Może ktoś próbował pady k701? Ewentualnie jakby ktoś zmierzył i podał ich wymiary.  Na audiofanatyku znalazłem jedynie średnicę wycięcia w środku tj. 6cm, dla porównania brainwavz XL mają średnicę 110mm i wycięcie 65mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, gumiak9 napisał:

Moje pady od ts671 uległy zużyciu, są płaskie, dźwięk ucieka i zaczęły cisnąć w głowę więc zacząłem rozglądać się za zamiennikami. W wątku Perul pisał, że pady hm5 są nieco za małe więc pomyślałem o XL. Nie lubię skórzanych, wiec zamówiłem z oficjalnej strony pady hybrydowe w wersji XL (w Polsce niedostępne). Założyłem bez najmniejszego problemu, żadnego rozciągania itp. i tak weszły ze sporym zapasem. Są grubsze i może nawet odrobinę większe od nowych stockowych z pudełka. Wygoda nieziemska, wycięcie 65mm większe niż seryjnie, słuchawki są same w sobie lekkie a pianka pamięciowa dodatkowo "unosi" słuchawki. Hybryda grzeje bardziej niż welur, nawet odrobinę przytłumiają w porównaniu do seryjnych. Co do dźwięku oddala się i... totalnie psuje. Nie pomaga nic, zmiana ułożenia na głowie, zabawy korektorem, zmiana źródła itp. Słuchawek słucham z jasnym Dragonfly 1.0 i normalnie brakuje mi w nich nieco basu (głównie niskiego) tak tutaj robi się basowa studnia, mnóstwo basu w okolicach ~250hz i wyostrzone pasmo 6-8khz. Te same hybrydy założone na bardzo jasne hifiman he350 poprawiają brzmienie, im przymulenie wyraźnie służy. Co do takstarów powodem na 99% jest zakrycie otworów pod padem, w zwykłym padzie jest to welur natomiast w hybrydach skóra jest wokół pada, w środku oraz pod spodem czyli tam gdzie styka się z 8 otworami odpowiadającymi za bas. Mówiąc prościej welur jest tylko od strony policzków. Samej skóry pod padem niestety nie da się w żaden sposób naciąć czy podziurkować więc modowanie odpada. Jak ktoś poluje na zamienniki to odradzam hybrydy oraz dostępne w PL skórzane XL które na 99% będą jeszcze gorsze, ewentualnie można spróbować ze zwykłymi welurami XL, przesyłka w moim przypadku trwała sporo bo 4 tygodnie. Może ktoś próbował pady k701? Ewentualnie jakby ktoś zmierzył i podał ich wymiary.  Na audiofanatyku znalazłem jedynie średnicę wycięcia w środku tj. 6cm, dla porównania brainwavz XL mają średnicę 110mm i wycięcie 65mm.

Trzeba było podpytać przed zakupem, to od razu bym Ci odradził hybrydy. W welurach będzie o tyle lepiej, że nie będzie wyostrzenia na wyższej średnicy no i trochę mniej basu (ale nie dużo, tylko trochę mniej). Podejrzewam, że zmianą dampingu itp do welurów Brainwavz możnaby dopasować brzmienie TS671.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
2 godziny temu, gumiak9 napisał:

Wie ktoś może gdzie dostanę takstary hi2050? Nie ma w sklepach, jeden ma w ofercie ale nie można składać zamówień. Jedynie z alternatywy widzę w isk hf2010 lub monacor  mdf-6800.

Raczej nie dostaniesz nowych, produkcja jako Takstar zakończona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 10.03.2021 o 12:26, bob2000 napisał:

@maciux Czy Twoim zdaniem Takstar ts450 są warte grzechu względem wczesnych CAL? Jako ich tani następca.
A może ktoś jeszcze miał okazje je posłuchać i może coś o nich powiedzieć?

 

To jest w sumie trudne pytanie, bo już dawno nie miałem kontaktu z CAL i nie jestem w stanie dać jednoznacznej odpowiedzi.

 

Zapewne TS-450 brzmią mniej efektownie, ale tym samym trochę bardziej naturalnie od CAL. To też dość angażujące brzmienie na znacznie wyższym poziomie niż sugeruje to cena. Przy tym TS-450 są bardziej muzykalne i łagodniejsze od np. Maono AU-MH501 czy tanich Superluxów/ISK potrafiących przyciąć górą. Więc może TS-450 jako następca CAL to rzeczywiście dobry pomysł.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia mam Takstary ts450. Pograły dobre 30 godzin.

Szukałem czegoś taniego co zastąpi CAL! (najlepsza wersja - śpiewające fortepiany). Przede wszystkim aby były wokółuszne. Muszle nie są olbrzymie, ale wystarczające, aby moje ucho weszło do środka. Konstrukcja jest lekka w całości z plastiku. Trzeszczy mocniej niż CAL! 

Według mnie nie są następcą CAL! Nie mogą być też ich zamiennikiem, bo to zupełnie inne granie.


CAL! mają inną barwę (złota). Dźwięki wybrzmiewają inaczej, soczyściej. CAL! są słodkie, gładkie, nabłyszczone. Cieplejsze i bardziej basowe. Robią sporą głębie (w stylu głębia pomieszczenia). Grają z większego dystansu w stosunku do Takstarów. Sybilują ostrzej, mniej przyjemniej niż Takstary.

 

Takstary nie mają słodkiej barwy (srebrna), nie czarują głębią (ale słychać który instrument jest bliżej a który dalej), nie mają nabłyszczenia (ale też nie są ziarniste). Grają na twarz w porównaniu do CAL! Są równiejsze, ale nadal muzykalne. Według mnie lepiej różnicują jakość dźwięku, bo nie słodzą.

 

CAL! mają w sobie większy spokój. Więcej powietrza między dźwiękami. Lepiej sobie radzą z perkusją w metalu. Wyraźniej talerze słychać gdy jest bardzo gęsto.

 

Głowna różnica na szybko: barwa, wbrzmienia i dźwięk 3D (CAL!) vs 2D (Takstar).

 

Zastanawiałem się czy zwrócić Takstary, ostatecznie obroniły się. Przy okazji po wielu, wielu latach doceniłem CAL!

 

Porównywane na Audinst HUD-mx1. Obie słuchawki bez modyfikacji, poza tym, że CAL! już bez ekoskóry.

 

edyta:
Chciałem jeszcze wyraźnie zaznaczyć, bo może nie wygląda, że sposób w jaki grają podoba mi się.Polecam sprawdzić jeśli ktoś szuka tanich słuchawek, które nie szaleją na basie.

 

ts450.jpg

Edytowane przez bob2000
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bob2000 przecież te Twoje CAL to na pewno nie grają jak CAL z takimi padami, to przez nie masz większe napowietrzenie, więcej sybilnatów i ogólnie jaśniej.

 

3 godziny temu, maciekp711 napisał:

Póki co gra z P30 lite. 

Jeśli P30 lite gra jak P30 (kóry posiadam), to raczej dużo więcej z nich nie wyciśniesz, bez dużych inwestycji (imo nie warto do słuchawek za taką kasę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul Moim zdaniem moje CAL dalej grają jak CAL. Jak CAL bez ekoskóry ;). Dla mnie to te same słuchawki. Wielkiej różnicy nie było przed i po usunięciu ekoskóry. Jakaś tam była. Możliwe, że taka o jakiej piszesz. Słabo pamiętam, bo jak mówię nie była drastyczna. Przy pierwszym założeniu bez ekoskóry stwierdziłem, że dla mnie jest lepiej. Chyba bas się polepszył - zmniejszył, przestał przeszkadzać w słuchaniu muzyki. Ale jaśniej? Nie przypominam sobie. Pamiętam tylko tyle, że przed usunięciem ekoskóry zaczynały mnie irytować swoim dźwiękiem już po kilku minutach.

 

  

6 godzin temu, John Grado napisał:

Uwagę zwracają świetne pady jak na tę cenę słuchawek. Wyglądają naprawdę rasowo. 

Jakieś najtańsze badziewia to nie są. Ale czy rasowe? Dla mnie po prostu normalne, ale nie wiem co tam dają inni producenci w tych cenach. Pady są wygodne. Minusem jest to, że są trzy wgniecenia, które już nie znikną. Spowodowane leżeniem w kartonie.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bob2000 napisał:

@Perul Moim zdaniem moje CAL dalej grają jak CAL. Jak CAL bez ekoskóry ;). Dla mnie to te same słuchawki. Wielkiej różnicy nie było przed i po usunięciu ekoskóry. Jakaś tam była. Możliwe, że taka o jakiej piszesz. Słabo pamiętam, bo jak mówię nie była drastyczna. Przy pierwszym założeniu bez ekoskóry stwierdziłem, że dla mnie jest lepiej. Chyba bas się polepszył - zmniejszył, przestał przeszkadzać w słuchaniu muzyki. Ale jaśniej? Nie przypominam sobie. Pamiętam tylko tyle, że przed usunięciem ekoskóry zaczynały mnie irytować swoim dźwiękiem już po kilku minutach.

 

  

Jakieś najtańsze badziewia to nie są. Ale czy rasowe? Dla mnie po prostu normalne, ale nie wiem co tam dają inni producenci w tych cenach. Pady są wygodne. Minusem jest to, że są trzy wgniecenia, które już nie znikną. Spowodowane leżeniem w kartonie.

W superluxach HD330 za flaszke wodki mniej daja badziewne pady ze sztucznego materialu i cisna uszy jak cholera. Te tutaj wygladaja przynajmniej na zdjeciach bardzo okej. Sa drozsze sluchawki z gorszymi padami wiec te tutaj mnie zaskoczyly, bo chociaz nie mialem w rece ale czuc tu fajna jakosc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
28 minut temu, kamil_jarmusik napisał:

Coś zmodyfikowanego pod siebie tak że wszystko odpada? :P

Mam M&J GL-1 i ich drewniany klon Cyberdrive, ale to są specyficzne słuchawki, które z każdego sprzętu grają inaczej, więc trzeba mocno szukać synergii.

Z takich mało zmiennych to mam BossHiFi B8, a niedawno zmodowałem (już nie dla siebie) Philipsy SHP9500 i też wyszły zajefajnie - po weekendzie właściciel ma skrobnąć coś więcej o nich, w każdym razie na mnie bas zrobił duże wrażenie, coś takiego w otwartych słuchawkach rzadko się zdarza. No i grają z byle "kartofla".

IMG_20210711_104049.jpg

 

Edytowane przez Perul
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wpisałem w googlach M&J GL-1 audio to dostałem: https://allegro.pl/oferta/mitasu-gear-oil-fe-gl-4-75w80-1l-mj-441-9777455544:D a czemu te akurat? Klona załatwiłeś sobie żeby nie modyfikować oryginalnych? 

2 godziny temu, Perul napisał:

a niedawno zmodowałem (już nie dla siebie) Philipsy SHP9500

Tak już coś o nich słyszałem na forum, ciekawa modyfikacja, jeśli jest taka poprawa to warto wypromować. 

 

A robisz zbalansowane kable dla nighthawków na wtyk 4,4, tak żeby było lepiej albo chociaż bez straty? Mam wersję Carbon z kablem nightbird. Może byłbyś też w stanie załatwić dla nich oryginalne pady? Jestem otwarty na wszystkie typy padów, ale najchętniej to przygarnąłbym hybrydy lub skórkowe. :P 

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kamil_jarmusik napisał:

Jak wpisałem w googlach M&J GL-1 audio to dostałem: https://allegro.pl/oferta/mitasu-gear-oil-fe-gl-4-75w80-1l-mj-441-9777455544:D a czemu te akurat? Klona załatwiłeś sobie żeby nie modyfikować oryginalnych? 

To są takie . Sam też je mam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności