Skocz do zawartości

FanKlub TAKSTAR


retter

Rekomendowane odpowiedzi

niezupełnie

zwróć uwagę, że ten resor nad głową jest na gumowym zawieszeniu. teraz słuchawki opadają mi na nim tak, że między głową a pałąkiem mam kilka milimetrów prześwitu.

Kolejne 6 cm byłoby za dużo.

Te moje 6 cm to było metodą prób i błędów (a i tak musiałem zrobić supełek na gumie z jednej strony, bo szorowałem już trochę głową o pałąk).

Na szczęście Takstary są zrobione w niebywale prosty sposób - wszystko można w nich zrobić na stole w domu. Praktycznie bez konieczności posiadania i używania zaawsowanych narzędzi (typu choćby imadło). Wiem, że obecni tu diajłajerzy wyśmieją zaawansowaność imadła ( :-) ) ale uwierzcie mi, że przeciętny słuchacz nie dysponuje takim sprzętem w domu...


(jak widać na zdjęciu - mój wybitnie inteligentny umysł potrzebuje sporo przestrzeni na wysokość)


EDIT _ kurcze - niechcący wyszła mi podtekstowa sugestia jakoby imć Retter potrzebował mniejszej przestrzeni na swój Intelekt ;)

Nie miało tak zabrzmieć.

Edytowane przez belesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robienie selfie to jest jednak sztuka :-)

niestety - nie posiadam tej umiejętności

ts671a.jpg

Mam nadzieję, że dobrze widać, że dystans między czubkiem głowy a pałąkiem jest poniżej centymetra.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wygodę nie narzekam. Ten headband, który jest spełnia swoją rolę bardzo dobrze. W takstarach mogę słuchać bez problemu kilka godzin bez przerwy. W podobnie rozwiązanych K612, które są sporo lżejsze, nie wytrzymam godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Posiadam takstary ts-662. Ostatnio zaczyna przerywać mi prawa słuchawka.Jak docisnę lewą do ucha zaczyna działać prawa.Pewnie jakiś kabelek w środku.Wiecie może jak je rozebrać? Bo nie chce czegoś połamać i zostać bez słuchawek.Nie znalazłem nic w sieci jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkiej filozofii nie ma, rozbierają się jak 95% słuchawek - ściągasz pady i odkręcasz śrubki pod nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszły hd2000. Są świetne i nawet nie mam większych problemów ze szczelnością między uchem a padem, tylko trzeba odpowiednio założyć słuchawki. Basu można z nich wyciągnąć naprawdę dużo.
Oprócz hd2000 miałem jeszcze 2 modele taksów. Hi2050 z chęcią posłuchałbym jeszcze raz, w moich zepsuł się przetwornik.
TS671 sprzedałem już jakiś czas temu bo mi się nie podobały. Może potrzebują lepszego toru niż u mnie (na pewno) a może jest w nich coś czego ja nie potrafię docenić, ale np akg k601 też nie są łatwe do napędzenia a mimo wszystko nie brzmią jak rozstrojone pianino i nie gubią szczegółów.

Edytowane przez aneno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim :) nigdzie nie znalazłem takiego porównania dlatego zapytam was :)

 

Kiedyś kiedyś posiadalem model hd6000 i byłem bardzo zadowolony z nich :) lubię miękki i soczysty bas a w nich go nie brakuje. Wtedy były sparowane z iPod touch 1g + fiio e01 :)

 

Aktualnie mam xduoo x2 i akg k518dj i czegoś mi brak

 

Zastanawiam się po cichu nad ich wymiana.. Jednak nurtuja mnie dwa modele : hd6000 i 5500. Ktoś może je porównywał pod względem basu, wygody?

Dodam że nie lubię pilujacej góry

 

Chyba był jeszcze trzeci model od takstar zaczynający się na "TS" który był chwalony za bas.

Podróżuje dużo autobusami i tam też będą one grać :)

 

Pozdrawiam, Michał.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD6000 to na pewno poziom wyżej niż K518, z tym, że żeby miały sensowny (dla mnie) bas, to jednak rekabling jest konieczny a przy okazji mały modzik (jouhou wie o co chodzi, bo to jego HD6000 mają ten modzik ;) ). K518 nawet zrekablowane i zmodowane nie dogonią HD6000, bo niestety słabszy przetwornik mają (ma słabszą górę pasma, nie wybrzmiewa tak dobrze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5500 słuchałem, co prawda krótko, ale wydały mi się zdecydowanie słabsze od 6000. TS'ów jest parę różnych - chyba tylko TS-671 ma naprawdę dobrą opinię , ale to już zupełnie inne granie. No i chciałbym zobaczyć kogoś w autobusie z nimi :D

One raczej do tramwaju, a w zasadzie na tramwaj. Oryginalny pałąk z powodzeniem może służyć za pantograf. Nie wiem tylko, czy nie wpływałoby to na jakość dźwięku :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem sobie welurki do Pro80 wbrew powszechnie panującej złej opinii i jestem zadowolony. Nie wiem skąd wzięło się to, że welury psują w nich dźwięk. Chodziło mi o to, żeby złagodzić V-kę bo po przesiadce z DT880 to była przepaść, bas lał się strumieniami. No i się udało - znacznie zmalał bas, średnica się rozjaśniła, zmalał dołek na wyższych średnich, ale zachowało się ich charakterystyczne brzmienie. Z jednym się mogę zgodzić - góra teraz daje się we znaki, jest jej więcej i jeszcze bardziej syczy. Tutaj z pomocą przychodzi Zenek, chociaż jeszcze przydałoby się trochę ją czymś wygłuszyć. Może zmiana kabla by pomogła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatek kosmetyczny lub grubszy filc przed przetwornikiem wystarczy, po co zaraz kable zmieniać ;) . W ostateczności nawet kawałek jeansu, czy weluru - chodzi głównie o gęstość włókien.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dużo słabsze, mają inną charakterystykę i tyle. Ja oceniam potencjał słuchawek/przetwornika po rozciągnięciu góry - jak jest dobrze, to modami na 90% da radę resztę poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności