Skocz do zawartości

FanKlub TAKSTAR


retter

Rekomendowane odpowiedzi

A ja polecam nie tylko kabel zmienić ale i przy okazji mały mod zrobić - jedną z czterech dziurek z tyłu przetwornika zakleić i trochę watoliny do środka dać. Po tych poprawkach imo lepsze niż K551.

Kabel sporo poprawia jeśli chodzi o impakt basu, bo fabrycznie go mało. Znam lepszy niż Canare, zwłaszcza jeśli chodzi o przestrzeń.

 

Wystukane na parapecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam nie tylko kabel zmienić ale i przy okazji mały mod zrobić - jedną z czterech dziurek z tyłu przetwornika zakleić i trochę watoliny do środka dać. Po tych poprawkach imo lepsze niż K551.

Kabel sporo poprawia jeśli chodzi o impakt basu, bo fabrycznie go mało. Znam lepszy niż Canare, zwłaszcza jeśli chodzi o przestrzeń.

 

Wystukane na parapecie

A jakieś mini porównanie co jak się zmienia w hd6000MOD względem k551 ? Pytam bo miałem chęci na k550/551 ale nie było szans na zakup, bo wiem ze by mi nie podeszły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja polecam nie tylko kabel zmienić ale i przy okazji mały mod zrobić - jedną z czterech dziurek z tyłu przetwornika zakleić i trochę watoliny do środka dać. Po tych poprawkach imo lepsze niż K551.

Kabel sporo poprawia jeśli chodzi o impakt basu, bo fabrycznie go mało. Znam lepszy niż Canare, zwłaszcza jeśli chodzi o przestrzeń.

 

Wystukane na parapecie

A jakieś mini porównanie co jak się zmienia w hd6000MOD względem k551 ? Pytam bo miałem chęci na k550/551 ale nie było szans na zakup, bo wiem ze by mi nie podeszły :D

 

Względem K551 (stockowych) to przede wszystkim lepszy wykop basu i średnie nie takie rozjaśnione. Separacja chyba też ciut lepsza, tylko scena bliższa przez niższe pady. Przez ostatnie 2-3 dni to w pracy na nich słuchałem, bo po prostu chciało się słuchać. Co do wygody, to pałąk z HD6000 też bardziej mi podchodzi niż ten z K551 (czubek głowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wcześniej były raczej miękkie na dole, teraz nabrały szlifu, nacisk przenosi się z midbasu w niższe rejestry, zejście dużo lepsze. Całość się nieco bardziej wyklarowała, ogólnie można powiedzieć że grają... dojrzalej ;). Podsumowując: wcześniej były świetne, teraz urywają łeb.

 

A na torze z mojej sygnatury jest tak: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/ce/9c/94/ce9c949d6c73dbfb889f6036bac022dd.gif

Edytowane przez jouhou
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się pokusić o nazwanie HD6000 małym bratem RP-F30 ;)

No niekoniecznie, F30 są bardziej agresywne w brzmieniu i mniej wygodne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ostatnio używane Takstar Hi2050. Nie wyglądają na długo używane (wyglądają jak nowe!) lecz gdy ktoś coś mówi (na skype, tsie) lub gdy słucham muzyki ciszej strasznie prószą lub w basie słychać mruczenie. Jest to wina poprzedniego użytkownika, czy też słuchawki takie są? Jest na to jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje poprzednie słuchawki to Creative SoundBlaster Tactic3D Alpha (wiem beka, kiedyś nie zwracałem uwagi na opinie, dźwięk itp.) do tych słuchawek była dodana karta dźwiękowa USB, jako, że jestem użytkownikiem laptopa używam jej. W poprzednich słuchawkach nie było takiego problemu, ale na wszelki wypadek podłącze stare słuchawki do karty USB, sprawdzę potem nowe podłączając do jackportu w laptopie.

 

[EDIT] Stare słuchawki podłączone do karty USB nie prószą. Takstary podłączone do jackportu w laptopie wydają się zachowywać normalnie, nie prószą, jednak mam bardzo słabą kartę dźwiękową (tą wbudowaną) i dźwięk wręcz mnie przeraża. Czy mógłby ktoś coś polecić? Może jakąś kartę dźwiękową USB?

Edytowane przez ZdiW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie do posiadaczy zrekablowanych TS-671. Którędy puszczone są przewody w pałąku? Widziałem po rozkręceniu muszli, że wchodzą w widełki a dalej jak, wymienię bez problemu? Drugie pytanie. Robił ktoś rekabling srebrzoną miedzią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widełki, przegub, ta guma przyklejona do pałąka blachy i dalej odwrotnie.

Ale jest tam tak mało miejsca ze radził bym się nie bawić w jednostronny to i tak nie są słuchawki przenośne czy portable żeby jeden kabelek więcej miał znaczenie dla wygody.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki retter, dla mnie ma znaczenie, bo jednostronny umożliwi mi korzystanie z tych kabelków które mam już zrobione. Poza tym wszystkie wokółuszne mam zrobione jednostronnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś rekablowałem przez pałąk (nie dla siebie) - da radę, ale trochę z tym roboty jest. Już nie pamiętam na 100%, ale na 90% była to srebrzona miedź ;) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też nie problem można zrobić adapter z gniazdem pod te pozostałe kable a z drugiej strony wtyki tylko pod 671.

Też tak kombinowałem :) Jeśli drivery są czułe a kabel wprowadza istotne zmiany może być zachwiany balans tonalny L-R choć to rzadkość.

 

Jednostronny ma sens tylko do pracy lub portable przy czym jeśli jest odpinany to tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retter, chyba źle zrozumiałeś intencje Brewamatora, albo przynajmniej inaczej niż ja ;) .

Wg mnie on chce zrobić rekabling przez pałąk, po to, żeby wstawić gniazdko i móc korzystać z kabelków, które już ma do innych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałem, nie widzę sensu bawienia się z pałąkiem tam mało miejsca na kabelki dać się da ale kijowa to zabawa i ma swoje ograniczenia to ja wole jednak bez zabawy z pałąkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się bawisz w rekabling, to pomyśl o skróceniu tego olbrzymiego pałąka. Ja u siebie skróciłem o 6 cm. Nie dość że wreszcie zacząłem z głową na zakrętach wyrabiać (mocno obniża się środek ciężkości - poważnie - są dzięki temu dużo wygodniejsze), to jeszcze słuchawki zelżały o ładnych parę gram (a tak naprawdę, to o kilkanaście).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się bawisz w rekabling, to pomyśl o skróceniu tego olbrzymiego pałąka. Ja u siebie skróciłem o 6 cm. Nie dość że wreszcie zacząłem z głową na zakrętach wyrabiać (mocno obniża się środek ciężkości - poważnie - są dzięki temu dużo wygodniejsze), to jeszcze słuchawki zelżały o ładnych parę gram (a tak naprawdę, to o kilkanaście).

Pokaż !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności