Skocz do zawartości

FanKlub TAKSTAR


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Norma zrobił się popularny bo teraz siła marki będzie siłą przetargową dla klienta a nie jakość produktu.

Podobnie było z SL ... inna sprawą ze modele 330 660 już nie znalazły takiego uznania i przełamania rynku co 681 i 668b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. ~65 na liczmiku jest jeszcze OK. Żeby się rozpędzić do 75 musiałbym być masochistą - tak szumi.

Sprawdzę dzisiaj jeszcze jak szumi na Xperii Z i integrze z lapka.

 

Kto wie? Może X1 mi się sypnęła...

Stworzyłem kawałek z ciszą - przyda się przy sprawdzaniu.

Na FiiO mam taki objaw: cicho rozpoczynający się kawałek, to niewiele szumu. Jak w trakcie jest pauza, lub sporadyczne dźwięki, to szum jest znacznie większy - jakby amp wzmacniał nadmiernie wysokie (takie mam odczucie). Gorzej, że flac'i z jednej płyty potrafią w jednych kawałkach szumieć bardziej, a w innych mniej.

 

Za max 2h dam zmać, co mi w testach wyszło.

Edytowane przez glan_ik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się rozpędzić do 75 to i tak trzeba być masochistą :P Jak dla mnie 50 to max co da się słuchać bez bólu uszu - do tej wartości szumu nie ma. A przy dużej głośności jest rzeczywiście szum, ale podejrzewam, że raczej związany z jakością nagrania, nie samym odtwarzaczem czy słuchawkami (w dwóch różnych utworach zaczynających się cicho (takie dałem radę odsłuchać ;) ) szumy były różne) - nie wsłuchałem się jednak za bardzo, nie potrafię słuchać tak głośnej muzyki.

Edytowane przez Zielonek430
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchając starych magrań (Jetro Tull, King Crimson), czy koncertów muzyki klasycznej muszę je trochę podciągnąć. Swoje pewnie też robi sporo godzin na salach prób, gdzie mocniejsze wykręcenie pieca zastępuje zdolności ;)

 

Po dalszych badaniach:

- problem z balansem potwierdziłem,

- na innych źródłach szumi podobnie w podobnym poziomie głośności,

- mod pampersowy/wacikowy pomógł na szumy, jednak bas pozbawił najniższych rejestrów - szybko wyciągnąlem waciki ;)

 

Wybiorę się na wymianke słuchawek - może znajdę takie bez rozjechanego balansu.

Edytowane przez glan_ik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady HM5 (zwykłe eko skóra) zmieniają trochę brzmienie HD6000.

Ucho jest bardziej oddalone od drivera to i dźwięk lekko oddalony.

Trochę jaśniej jest i jakby mniej midbasu. Słabiej dociążony dźwięk ale nawet mi się zaczyna podobać :)

Edytowane przez RafBar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja mam V1 i od zawsze tam były. Podejrzewam, że w V2 też są

wycinałeś tą czarną gąbkę czy masz niemodowane?
Którą gąbkę? Ja mam zmodowane i recablowane.

 

w v1 jest gąbka przed głośnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności