Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FanKlub TAKSTAR


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was, od dawna śledzę forum, ale dopiero teraz postanowiłem się zarejestrować.

Bardzo podobają mi się wizualnie HD5500, czy ktoś je posiadający może napisać jakąś krótką recenzję lub małe porównanie z innymi słuchawkami? :)

Muzyka jaką słucham jest zróżnicowana, ale głównie black metal, drum and bass, dubstep, czasem hip hop, baaardzo lubię dużo basu.

Zastanawiam się również nad TS660. Cenie sobie słuchawki zamknięte i chciałbym się wyizolować podczas pracy w biurze :)

Pozdrawiam!

Edytowane przez Thevion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako przedstawiciel samozwańczego, radykalnego odłamu klubu AKG, pozwolę sobie bezczelnie napaść na fanklub Takichstarych :) i oznajmić, że prawdopodobnie będę miał na testach parę modeli. Z tego też względu chciałbym zapytać się Was, jako klubowiczów i posiadaczy, które modele są najciekawsze i jednocześnie które wg Was mogłyby znaleźć się w moich niecnych łapach jako pierwsze.

 

Z tego co się orientuję pobieżnie, TS-671 i HI2050 są bardzo ciekawe. Pytanie czy coś jeszcze? Jakieś requesty o które mogę zapytać dostawcę?

Tak jak wspomnieli, oprócz polecanych TS671 I HI2050, są jeszcze HD 6000 i Pro 80. Mnie akurat ciekawią HD 5500 ale niestety nie miałem z nimi do czynienia a na forum jest o nich tyle ci kot napłakał, na head-fi co nieco wspaniali, że bardzo dobre ale nie ufam tamtejszym opiniom.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EvilKillaruna:

 

przetestuj tez koniecznie: z zamknietych HD6000, Pro80 (moze v2 juz bedziesz mial?), TS662, no i oczywiscie wczesniej wspomnaine TS671/Hi2050. No i moze HD5500/HDD2000 rowniez, jak starczy czasu/checi itp :). Ciekawi mnie porownanie (dobrze by bylo, gdybys takowe zrobil/zamiescil w recce) do popularniejszych modeli Superluxa, ktore testowales (interesuje mnie zwlaszcza porownanie (glownie dzwieku oczywiscie, ale ne tylko - wykonanie itp rowniez) do SL HD330, HD681/681 EVO. Czyli co/ktore ma/ja lepszy stosunek jakosc/cena, i co jest bardziej oplacalne (czyli po prostu co lepiej oplaca sie brac w danej cenie).

 

 

===

 

@all:

 

Mozecie cyknac fotki i wrzucic gdzies zdjecia FR (Frequency Response) poszczegolnych modeli Takstara (zwlaszcza TS671/662, Hi2050, Pro80, HD5500/2000)?

Chodzi o wykresy, ktore sa umieszczone w tych ksiazeczkach dolaczanych do poszczegolnych modeli Taksow, nie wiem, czy do wszystkich - np. w HD6000 jest cos takiego).

 

dzieki!

Edytowane przez fishman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@down32:

 

cyknij fotke jak mozesz (oficjalna takstara) - dzieki z gory :)

 

prosba do posiadaczy innych modeli Takstara: mozecie zrobic fotki FR (frequency Response) z Waszych modeli (z ) - i dac tu linke? Sadze, ze wykresy pomoglyby sie zorientowac z grubsza, czego mniej wiecej mozna sie spodziewac po danym modelu sluchawek :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fishman po co ci oficjalna ? :D dostałeś linka i tam masz "rzeczywisty" wykres pro80. Inteligencja niektórych mnie poraża :P

 

http://www.takstar.com/en/download/list-4-5 są na OFICJALNEJ stronie producenta :P

Edytowane przez Jarmil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy raz ts671 zrobiły na mnie naprawdę wrażenie - wcześniej były dla mnie przebasowionymi słuchawkami, trochę inna muzyka i naprawdę magia - pięknie grające słuchawy! :)

w jakim repertuarze ci tak grały za bardzo basem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkim co "moje" raczej tj. Peter Gabriel, prog rock lat 70. Choc dzisiaj juz zupelnie inaczej mi się słuchało na nich PG - o wiele lepiej. Moze tez ucho sie bardziej przyzwyczaiło mimo że słuchałem raczej krótko :)

 

To był wyoski bas/niska średnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HI2050 bez modów mają ten sam problem, czyli podbity midbass. Nie widziałem TS671 od środka, więc nie wiem czy tutaj zaklejenie bassreflexów da podobny efekt tj, poprawę ilości basu.

Jednak wg mnie stary prog rock nie do końca jest gatunkiem dla Taksów, za dużo wymaga od średnicy. Prog współczesny brzmi już lepiej. Mowa o HI. TSy mają ładniejszą średnicę, ale do takiej muzyki wolę inny sprzęt, ze śliczniutką średnicą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mnie kurcze korci żeby zrobić odpinany kabel ale się trochę boję, bo nigdy tego nie robiłem i może wyjść źle. Nie wiem też jak łączyć kabelki ( kanały). Może kiedyś się za to wezmę.

 

@chilli taksy wyglądają super!!! Może głupie pytanie i oczywiste ale czy zmieniałeś kabel łączący lewą słuchawkę z prawią?

Edytowane przez down32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności