Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FanKlub TAKSTAR


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, co jest? Nikt się nie odważy? -> http://forum.mp3store.pl/topic/113693-fanklub-takstar/?p=1040579

 

Przecież to tylko zabawa, a nie kartkówa na ocenę :D Takie porównania więcej powiedzą o tych modelach niż jakaś recenzje bez odniesień na dodatek w kompletnie nieznanym torze recenzenta. Bez jaj, że nikt z tylu posiadaczy nie potrafi ocenić konkretnie co słyszy w tych 2 słuchawkach w 5 aspektach. Nie wieżę w to po prostu, misio imposible czy jak. No tak każdy by tylko ściemniał w reckach czego to nie słyszy, a jak czas jakiś konkret zapodać to cisza hehe hehe...... głucha :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem w mp3store Hi2050 w zamiarze ich kupna. Wyszedłem z PRO 80. Moim zdaniem jest w nich dużo podobieństw, ale Pro80 oferują (tak skrótowo) żywszy, bardziej wciągający dźwięk. Żeby ocenić które są lepsze dla mojego ucha wystarczyło mi pierwszych kilka dźwięków.

Edytowane przez ALTON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@form666: A co jest referencją dla porównań? Co ze źródłem - czy ocena z SGSa równa się zestawowi stacjonarnemu? Jak interpretować wysoką i niską jakość?

 

Nie mamy zamiast uszu urządzeń do pomiarów, opisujemy nasze subiektywne wrażenia o słuchawkach w danym kontekście torze/muzyce/uszach itd. Takie procentowe cyferki brane znikąd to to samo, a nawet mniej niż kilka testów, z których da się wyciągnąć najczęściej wspólny mianownik. Co tak naprawdę da ocena wysokich na 9/10 przez jednego usera, 4/10 przez drugiego, jak założysz te słuchawki i stwierdzisz że to 7/10? :) Moim zdaniem te cyferki powiedzą mniej niż sensowny opis słowny każdego pasma z podaniem kontekstu.

 

Każdy musiałby wypożyczyć ustaloną referencję w słuchawkach otwartych i zamkniętych oraz ten sam tor. Odsłuchów musielibyśmy dokonywać jedynie na określonej muzyce, w tej samej jakości/realizacji najlepiej dużej ilości gatunków i formatów. Trzeba by to wielokrotnie powtarzać, wyniki uśredniać itd. Nie dałoby się tego zrealizować już na pierwszym etapie - ustalenia referencji :)

 

To jest według Ciebie konkret? Zamiana subiektywnych wrażeń ludzi o przeróżnym doświadczeniu na kilka cyferek? Użytkownicy nie chcą tego zrobić, bo to nic nie da - to będzie dopiero "ściemnianie".

 

Rozumiem, że chcesz pójść na łatwiznę, ale efekt takich opisów nie będzie w żaden sposób bardziej miarodajny. Co lepiej odda brzmienie: "góra łagodna, lekko wycofana, nie ma ostrości, jest dobrze słyszalna, ale lekko zgaszona, przyciemnia przekaz" czy "75"%? :)

 

Audio jakim się tutaj zajmujemy to hobbystyczna wymiana doświadczeń, a nie matematyka. Tym bardziej trudno zamienić na cyferki tak muzykalne brzmienie, jakie oferują TS-671 :)

Edytowane przez maciux
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barthuss

Mam teraz w domu ts671 ( wygrzewając się już ok 400 h) po rekablowaniu, Pro80 po zmianie padów (przed rekablowaniem) oraz gościnnie hd6000, ts670,ts660,dj520. Ts671 jak już napisano stockowe to wstęp do tego co potrafią(specjalnie dokupiłem sensowny wzmak,dac i hd650 aby stworzyć porównanie). Pro80 z padami hm5 to też inaczej już grające słuchawki. Hd6000 najlepsze z tej reszty, pozostałe średnie bądź słabe. To są jednak produkty wymagające dopieszczenia, porównywanie stockowych, nie wygrzanych i bez zabiegów to jednak nie to. W tej cenie od razu nie ma cudów, trzeba troszeczkę popracować ;)

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopy, wejśta podajcie kawałek na którym opisecie własne doznania jak już coś oceniacie. To w nawiązaniu to piany jaką bijecie ;-)

 

Wysłano z Prestigio PMP7280C 3G

 

Nie starczyłoby miejsca :P

 

A ja dalej porównuję do Q701. Chciałbym oba modele, a sobie na to nie mogę pozwolić. Nie wiem czy iść w rekabling TS-671 czy jednak dopłacać do używanych Q701. Te pierwsze bardziej czarują, drugie "analizują".

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do analizy masz ety idź w magie ..

 

Good point. Coś zawsze po dwóch tygodniach odsłuchów dobrych sprzętów przechodzi mi atak konsumpcji, a Q701 dalej nęcą. Przydałaby mi się scena Q701, chociaż ta z TS-671 jest również satysfakcjonująca, ale chyba wolę szerokość i otwartość Q, bardziej analityczną prezentację od TS-671.

 

Crysis, TSy już mam - teraz rozważam rekabling vs używki Q701 :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co jest? Nikt się nie odważy? -> http://forum.mp3store.pl/topic/113693-fanklub-takstar/?p=1040579

 

Przecież to tylko zabawa, a nie kartkówa na ocenę :D Takie porównania więcej powiedzą o tych modelach niż jakaś recenzje bez odniesień na dodatek w kompletnie nieznanym torze recenzenta. Bez jaj, że nikt z tylu posiadaczy nie potrafi ocenić konkretnie co słyszy w tych 2 słuchawkach w 5 aspektach. Nie wieżę w to po prostu, misio imposible czy jak. No tak każdy by tylko ściemniał w reckach czego to nie słyszy, a jak czas jakiś konkret zapodać to cisza hehe hehe...... głucha :)

Wiesz co zrób tak pogadaj z wojtkiem jakby co poprzemy cie, weźmiesz sobie dwa modele ts671 i pro80 i napiszesz nam taką recenzje, ok ?

To jest forum tu nikt nikogo nie zmusza do bycia do czytania czy do pisania no chyba ze sam obieca. Tak więc poświeć przykładem i pokaż nam taką ocenę a także test którego wojtek wymaga.

 

Ja na oczy nie widzialem pro80

 

@ powiedział bym tak, Q wymagają zrobienia cos z headbandem, dobrze jest wymienić im kabel na OCC.

Ja sam osobiście na nie też choruje całą serie K:601,612,701,702, Q701 podobają mi się cholernie ale 601 sprzedałem bo były sterylne jak gabinet dentystyczny i dostały kopa w zad od 671 by ustąpić miejsca.

 

Do analizy mam hd565 piękne kolorowe rozdzielcze dokładne i jasne. Nie umiem zrezygnować z obu tych par, tak ze mam je zdublowane :D w zasadzie 4 różne słuchawki ale 2 szkoły grania :)

I tak coś czuje ze kupie pro80 bo brakuje mi zamkniętych z kopnięciem w czachę, a od sprzedania 668 nie mam tego, kolumny to nie to samo :/

 

 

@Piotrek-g się zgadzam z pewnym ale, czy owe pary były wygrzane ? one lubią prąd i sgs jest za słaby ale tego chyba ci nie muszę mówić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kiedyś jeszcze spróbuje takstara. Hi2050 może nie idealne (bez modu), ale miały jedną super cechę, z hybrydki bravo lub little bear potrafią otoczyć dźwiękiem dookoła głowy, dosłownie tak jakby muzyka była na żywo grana. Dla mnie bomba. A ktoś już może obadał TS662? bo one mnie w sumie w 1 kolejności interesowały kiedyś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

retter6, mi opaska Q701 rzeczywiście trochę przeszkadza. Myślałem jeszcze o K701, ale miałem K501 - były dla mnie za lekkie i za płaskie, więc obawiam się, że Q701 to dla mnie najlepszy wybór.

 

MrBrainwash: Nie planujesz testu TS-671? :) Chętnie poczytałbym w kontekście X1 i HD650.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrB jak były w blisko głowy to 671 zanurzasz sie w sporo większym akwenie (a nie akwarium nagłownym :D ) dźwięków spójnych tworzących muzykę, choć bez przesady sceny kolumny normalnie że nie uzyskasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrBrainwash: Nie planujesz testu TS-671? :) Chętnie poczytałbym w kontekście X1 i HD650

 

Nie wiem. Może poczekam aż dym opadnie ;) Oblivion miał TS-671 i X1 obok siebie. Przekonałem się, że w przypadku takich słuchawek tor ma ogromne znaczenie.

 

Dla mnie HD650 nie są dobrym modelem do porównań. Nie powalają technicznością i górę mają mocno spłaszczoną. One są kategorią same dla siebie, bo na nich po prostu leci muzyka, czysto i przyjemnie, nic po za tym :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

MrBrainwash: Nie planujesz testu TS-671? :) Chętnie poczytałbym w kontekście X1 i HD650

 

Nie wiem. Może poczekam aż dym opadnie ;) Oblivion miał TS-671 i X1 obok siebie. Przekonałem się, że w przypadku takich słuchawek tor ma ogromne znaczenie.

 

Dla mnie HD650 nie są dobrym modelem do porównań. Nie powalają technicznością i górę mają mocno spłaszczoną. One są kategorią same dla siebie, bo na nich po prostu leci muzyka, czysto i przyjemnie, nic po za tym :)

 

 

No to TS-671 byłyby ciekawym porównaniem do HD650 :)

 

Chrzanić te AKG :P Przeskoczyłem ponownie z Q na TS i niczego więcej nie potrzebuję. Nie wiem czy w ogóle próbować rekablingu, trochę się też tego obawiam, bo chciałbym je najwyżej minimalnie rozjaśnić/zdyscyplinować bas, a nie wiem co dobrać, żeby nie było odwrotnego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się powoli do oddania moich TS-671 na rekabling. Co się poprawi/zmieni? Warto zapewne poprowadzić kabel do obu muszli? Nie staną się zbyt ostre na wyższej średnicy i sopranach? Przyznam, że ich brzmienie jest dla mnie prawie idealne w chwili obecnej. Póki co najlepsze słuchawki dla mnie, a miałem CAL, HD 681, HD 681 Evo, Hi2050, Pro 80, Shure SHR440 oraz DT 990 Pro.

Edytowane przez Cirrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie ocen - nie negowałbym sensu punktowej oceny w ogóle, jeśli jest sensowne odniesienie i wyznaczone kryteria. Ocena bez kontekstu, wyznacznika, nie ma sensu - szczególnie ta proponowana przez gimnazjalistę. Kolega gimnazjalista może zrozumie to jak skończy liceum i pewnie studia, jak przyswoi sobie znaczenie pojęć, które odrzuca, nazywając je ściemnianiem i filozofią. Nie wiem dlaczego uparł się na uszczęśliwianie wszystkich swoją zabawą, które miały być lepsze niż określenia słowne nie lubię/lubię/uwielbiam itp. Jakby podszedł do tego z wyczuciem i szacunkiem, to może zyskałby inną reakcję.

 

Zobaczymy co się okaże i czego się na swój temat dowiemy, jak kupi TS-671 i mu się nie spodobają...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj - piątą godzinę słucham z touch4 i touch5 , pro80 i ts-671, bo synek samsunga się uczepił, a w niedzielę... niech mu będzie.

I cóż, wolę TS-671 i pro80 z Samsug Galaxy Player 4.2 faktycznie... Bo jest cieplejszy z łagodniejszą górą, ale... Taczki mają mocy więcej, która do TS-671 się przydaje, bo samsung gra na full a głośność TS-671 zaledwie wystarczająca, poza tym gra to Pany z taczek tyż piknie. Ich bin sehr zufrieden, szepcę sobie myśląc nad słowami Lorda Raydena, czy mi taki samsung z taksami do szczęścia wystarcza. Za witrynką na półce m.in k701 i hd600, ale one z tych grajków nie zagrają ani na ćwierć gwizdka. D7100 zagra najlepiej, ale do siedzenia się nadaje, a do chodzenia średnio, bo raz że ciężkie, dwa że ledwo mi się głowy trzymają, bo mała. Taksy z samsunga do szczęścia mi wczoraj starczały, dzisiaj z taczek one dały. Szczęśliwi, którzy chodzą z q701 na głowie, jak pisałem w fanklubie akg (bo w kieszeni im siedzi ak 120) Ja z TS-671 na głowie wyglądam dostojniej, gdy kroczę, a w kieszeni siedzi T5,T4, lub nawet "plebejski" ;) SGP 4.2, a tak naprawdę nie tylko wyglądam, ale i czuję się szczęśliwy jak niejaki król ;) Szary, czy biały, nieważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Mimo satysfakcjonującego brzmienia, nie poleciłbym nikomu Pro80. Właśnie rozpadły mi się na głowie, a mam je jakiś tydzień :( Te plasticzki przy muszli popękały i spadły mi z głowy. :( Teraz myślę jak je zastąpić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja nie przejdzie, próbowałem wykręcać śrubki w jednej muszli i się wyrobiły, do tego nasmarowałem zawiasy i zawsze mogą powiedzieć plastik od tego popękał. Zresztą to może być moja wina, przynajmniej właśnie jeśli chodzi o ten smar. W drugiej muszli, gdzie nie kombinowałem ze śrubkami, też 1 zawias popękał. Ale nic to, coś się wymyśli i dorobi :) na razie pokleiłem kropelką i się trzyma.

Edytowane przez chilli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kropelka sklei...żadna siła nie spierdzieli... Miejmy nadzieję, że nie odkryłeś reguły z pro80 :)

Raczej nie, te same mocowania w moich HI2050 trzymają już długo i nie wyglądają jakby miały pękać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności