Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FanKlub TAKSTAR


retter

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wymieniłem pady na pady w Pro80(HP800Pro) na nowe od HM5. I to jest to, dźwięk przyspieszył, jest szerszej i bardziej przejrzyście. Teraz to trzeba uważać na co gra i z czym gra ! No, jak jeszcze je zrekabluję to będą moje ulubione zamknięte coś czuję ;)

Powiedz coś wiecej bo poważnie mnie korci tak czegoś mi brakuje, one pasują? nie za duże bo bardziej mi pasowały do senn a jak na 671 ?

 

 

Mam prośbę do Was kto ma dostęp do Pro80 jakie są WEWNĘTRZNE wymiary skrzyni ?

 

Po zmianie padów Pro80 są dużo bardziej przejrzyste, dla mnie to inna klasa brzmienia - choć już nie tak relaksujące. Odsłania się góra ale i wielowarstwowość planów, ładna separacja. Ale potrzeba sensownego wzmaczka jakiegoś, ja słuchałem z mojego GoDap`a i było OK jak na portable, ale czekam na wzmaka i teraz to już na pewno rekabling. Jest moc w tych słuchawkach. Absolutnie rozumiem że nie grają poprawnie z ipodem nano ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem pady na pady w Pro80(HP800Pro) na nowe od HM5. I to jest to, dźwięk przyspieszył, jest szerszej i bardziej przejrzyście. Teraz to trzeba uważać na co gra i z czym gra ! No, jak jeszcze je zrekabluję to będą moje ulubione zamknięte coś czuję ;)

A jak z wygodą, mam na myśli czy małżowiny nie opierają się o maskownice driverów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wymieniłem pady na pady w Pro80(HP800Pro) na nowe od HM5. I to jest to, dźwięk przyspieszył, jest szerszej i bardziej przejrzyście. Teraz to trzeba uważać na co gra i z czym gra ! No, jak jeszcze je zrekabluję to będą moje ulubione zamknięte coś czuję ;)

A jak z wygodą, mam na myśli czy małżowiny nie opierają się o maskownice driverów.

 

No to się właśnie poprawiło, efekty dźwiękowe które powstały dzieją się m.in z powodu oddalenia od małżowin usznych. Generalnie te pady od HM5 są klasa, za tę cenę bardzo fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wymieniłem pady na pady w Pro80(HP800Pro) na nowe od HM5. I to jest to, dźwięk przyspieszył, jest szerszej i bardziej przejrzyście. Teraz to trzeba uważać na co gra i z czym gra ! No, jak jeszcze je zrekabluję to będą moje ulubione zamknięte coś czuję ;)

A jak z wygodą, mam na myśli czy małżowiny nie opierają się o maskownice driverów.

 

No to się właśnie poprawiło, efekty dźwiękowe które powstały dzieją się m.in z powodu oddalenia od małżowin usznych. Generalnie te pady od HM5 są klasa, za tę cenę bardzo fajne.

 

To dobra wiadomość, dla mnie słuchawki, które opierają się o małżowinę powodują po kilkunastu minutach ich ból.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się do klubu z modowanymi Hi2050 i z TS671 (modowane pady). Stosunek cena/jakość dźwięku w obu na bdb poziomie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ludzie ktoś ma hi2050 i pro80 ? są miedzy nimi jakieś różnicę dźwiękowe jeśli zamienimy pady i zakleić grilla w 2050 ?

 

No i powtórzę pytanie o WEWNĘTRZNE wymiary skrzyni od pro80 bez tej gąbki, z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i powtórzę pytanie o WEWNĘTRZNE wymiary skrzyni od pro80 bez tej gąbki, z góry dzięki :)

 

Wymiary wraz z wyściółką to:

Szerokość: 22,7 cm

Długość: 18.9 cm

Gł. bez wieczka: 9 cm

Gł z zamkniętym wieczkiem: 11,8 cm

 

Sama wyściółka ma 2mm a gąbka jest dokładnie dopasowana do wnętrza.

Skrzynkę mierzyłem wraz z wyściółką ponieważ jest bardzo solidnie doklejona - stanowi część ścianek :)

Edytowane przez Setmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i powtórzę pytanie o WEWNĘTRZNE wymiary skrzyni od pro80 bez tej gąbki, z góry dzięki :)

 

Wymiary wraz z wyściółką to:

Szerokość: 22,7 cm

Długość: 18.9 cm

Gł. bez wieczka: 9 cm

Gł z zamkniętym wieczkiem: 11,8 cm

 

Sama wyściółka ma 2mm a gąbka jest dokładnie dopasowana do wnętrza.

Skrzynkę mierzyłem wraz z wyściółką ponieważ jest bardzo solidnie doklejona - stanowi część ścianek :)

 

thx :)

za mała :/ potrzebna mi 29 x 23 x 13

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dziś całej linii tego co jest a Audiomagic.

 

moja opinia jest następująca:

HD2050>=Pro80>671>670=HD2000

 

HD2050 grają najrówniej z odpowienim wykopem zrównoważoną ilością powietrza/przestrzeni, odpowienią przestrzenią jedny zarzut to mała scena. Najlepsze wykonanie

Pro80 zachwycają basem i przestrzenią, mają również fantastyczne wysokie tony. Mała kaszana robi się na w okolicach 1-4kHz - troszkę za mała separacja i potrafią się lekko zgubić. Wykonanie bardzo dobre.

671 - piękne wokale kobiece, po prostu miód, bardzo szeroko grające z dużą ilością powietrza. Nie nadają się zupełnie do rocka i ciężkiej muzki - słuchawki się zwyczajnie gubią. Wykonanie średnie, słuchawki dziwnie leżą na głowie.

670 - zamknięta wersja 671 - podobny dźwięk, wokole kobiece podobne, ale dźwiękowi zupełnie brakuje rozdzielczości. Wykonanie przeciętne.

HD2000 - dla mnie lekka porażka, słuchawki od wyjęcia z pudełka sprawiają wrażenie tanich i przciętnie wykonanych, dźwiękiem rozczarowują na całej linii. Nie ma w nich nic ciekawego dla mnie.

 

Podsumowując jestem zadowolony z wyboru HD2050 dwa lata temu bo teraz wiem że nie ma nic lepszego w linii Takstara :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się że TS-671 gubią się w czymkolwiek. Znowu kwestia toru pewnie. Podobnie nie zgodzę się, że pro80 są lepsze. To są inne słuchawki, a z mojego toru , to jak bym już musiał pokazywać zwycięzcę, czego nie chcę, to TS-671, bez wątpienia. Może z samsunga byłoby odwrotnie? Pewnie tak skoro z niego głównie pro80 słucham.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zamierzam (w Mp3store) porównać wszystkie dostępne Takstary. Intrygują mnie informacje, jakoby Pro80 miały ładną górę. W HI2050, nawet po modach, góry jest sporo (zależy na ile je wytłumimy welurem), ale jej jakość pozostawia trochę do życzenia. Pro80 różnią się tylko budową, więc cudów nie oczekuję. Ale może te skórzane pady tyle dają?

Bo zmodowałem kiedyś HI2050 tak, że od Pro80 różniły się tylko padami (no, mniej więcej, ale wytłumienie kopułek powinno być identyczne), i efekty były niezbyt zadowalające. Lepiej grały HI zmodowane mniej-więcej wg Perula, ostatecznie z drobnymi zmianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dopisuję się do klubu. Według mnie HI-2050 po Perulowym monitor modzie i recablingu (i z padami Shure) oraz TS-671 po recablingu to najlepsze słuchawki od Takstara :>

Oczywiście PRO80 też są bdb, ale faworytów mam zdecydowanie 2-óch ;)

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się że TS-671 gubią się w czymkolwiek. Znowu kwestia toru pewnie. Podobnie nie zgodzę się, że pro80 są lepsze. To są inne słuchawki, a z mojego toru , to jak bym już musiał pokazywać zwycięzcę, czego nie chcę, to TS-671, bez wątpienia. Może z samsunga byłoby odwrotnie? Pewnie tak skoro z niego głównie pro80 słucham.

No ja słuchałem ich z SGS'a

 

Nie wiem ja może jestem zbyt przyzwycajony do głośników i doków - gdzie rozdzielczość jest jednak na innym poziomie. Poza tym jak napisałem przy spokojnej muzyce spoko, przy metalcorze pozostawiają jednak pewien niedosyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam nad rekablingiem HI2050. Niby mam w domu kilka metrów Kanarka, ale kusi mnie posrebrzana miedź OCC 7N :) Aczkolwiek boję się zbytniego zaakcentowania góry.

Pytanie jak dużo daje rekabling HI.

Nie pamiętam, dawno już mam je zrecablowane, ale w srebro to bym się przy HI-2050 nie pchał jednak :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie pamiętam, dawno już mam je zrecablowane, ale w srebro to bym się przy HI-2050 nie pchał jednak :\

 

Ze względu na tą górę czy widzisz inny powód?

 

Rekabling najbardziej zmienia średnie tony w tych słuchawkach - wokale nabierają mocy i są trochę bliżej (po modzie scena jest bardziej oddalona i większa - podobna do TS671).

W srebro też bym się nie pchał, prędzej w Cordiala CMK, który ponoć przyciemnia nieco przekaz.(takie krążą plotki, bo sam tego nie sprawdziłem). Swoje Hi2050 już przyniosłem z pracy do domu - może wkrótce wezmę się za ich rekabling.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie pamiętam, dawno już mam je zrecablowane, ale w srebro to bym się przy HI-2050 nie pchał jednak :\

 

Ze względu na tą górę czy widzisz inny powód?

 

Góra Panie, góra. Recabling ze srebrem będzie jak gaszenie benzyną palącego się domu :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W srebro też bym się nie pchał, prędzej w Cordiala CMK, który ponoć przyciemnia nieco przekaz.(takie krążą plotki, bo sam tego nie sprawdziłem). Swoje Hi2050 już przyniosłem z pracy do domu - może wkrótce wezmę się za ich rekabling.

 

Rekabling najbardziej zmienia średnie tony w tych słuchawkach - wokale nabierają mocy i są trochę bliżej (po modzie scena jest bardziej oddalona i większa - podobna do TS671).

Średnie też wypadałoby bardziej zaakcentować. Są całkiem ładne, ale nieco wycofane.

 

Góra Panie, góra. Recabling ze srebrem będzie jak gaszenie benzyną palącego się domu :<

 

 

OK, to ze srebra rezygnuję. Wiesz, zastanawiałem się czy jestem obiektywny, ponieważ słucham HI2050 na Bravo V2, który ma nieco spieprzoną górę MOSFETami. Owszem, niedługo ampik dostanie nowe, ale dopiero teraz mam czas się tym bawić, a chciałem kupić je stacjonarnie zamiast płacić za wysyłkę z tme, farnella czy tam mousera, skoro nic więcej nie potrzebuję.

Ale skoro więcej osób pisze o średniej jakości góry w HI, to i tak nie ma co robić sobie nadziei. Więc pozostaje wybór Kanarek vs Cordial.

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dopisuję się do klubu. Według mnie HI-2050 po Perulowym monitor modzie i recablingu (i z padami Shure) oraz TS-671 po recablingu to najlepsze słuchawki od Takstara :>

Oczywiście PRO80 też są bdb, ale faworytów mam zdecydowanie 2-óch ;)

Mógł byś opisać H2050 vs pro80 ??

Miałem HI a pro nie, nad pro myślę ale z padami hm5 jako zamknięte więc inne wytyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności