Skocz do zawartości
  • 0

Zamiana Superlux HD-330 na inny (większy) podobnie grający model


860lacov

Pytanie

Chciałbym zamienić swoje słuchawki na inne.

Jeśli chodzi o brzmienie to superux mi pasują.

Jakość wykonania jak na razie nie budzi moich zasrzeżeń.

 

Niestety są one nieco za małe. Pałąk jest w zasadzie na styk, a nauczniki w są za małe na długość(przygniatają mi dolną część uszu).

 

Założenie jest takie:

Trochę dłuższy pałąk + większe/dłuższe nauszniki

Podobne brzmienie (może być nieco bardziejbasowo)

Jakość wykonania conajmniej taka jak w 330 (mają być wytrzymałe)

Cena przy spełnieniu powyższych punktów im niższa tym lepiej.

Nauszniki ze skóry/ceraty grzeją nieco w głowę. Jeśli się da to preferowałbym welur (lub inny materiał jesli inne są :) )

 

p.s.

Słuchawek używam prawie zawsze w domu i najczęściej do oglądania filmów czy do gier jesli akurat nie mogę korzystać z głośników.

Moja wiedza o słuchawkach nie jest zbyt duża, ale do takich zastosowań powinny być używane słuchawki o tzw. dużej scenie.

Może coś w tym kierunku?

Edytowane przez 860lacov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Pałąk jest w zasadzie na styk. Możnaby powiedzieć, że jest w sam raz tylko muszę go "naciągać" na głowę.

 

Będąc przy HD990 sprecyzuję jednak kwestię ceny. HD990 to szukane na szybko ok 600-650zł. W miarę możliwości celowałbym w połowę tego chociaż jak znam siebie to nagła decyzja i te 600zł się wyskrobie.

 

Ważna rzecz, którą pominąłem.

Źródłem jest u mnie Xonar U7. Wzmacniacz ma do 150Ohm

Do przenoszenia mam SMSL sAp-4s jednak słuchawki będą śmigać głównie z Xonarem.

Dla testu podłączyłem też xonara do SMSL i różnica jest zauważalna co mnie zdziwiło bo HD330 mają 150Ohm. Sądziłem, że U7 wyciśnie z nich max możliwości.

 

Słuchawki wykorzystywane tak jak napisałem w pierwszym poście jednak jeśli chodzi o muzykę to głównie coś elektornicznego (jakiś vocal trance, trance, house) i rock. Ponadto wszystkiego po trochu prócz hiphopu, rapu itp.

Tak na pierwszy rzut oka to podobają mi się TakStar TS-671, ale obawiam się, że do tego czego słucham to zupełnie się nie nadają.

Edytowane przez 860lacov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

671 odradzam,

spróbuj raczej ts670-zamknięte tobie powinny pasować znacznie bardziej niz 671-otwartę

jednak sam driver jest słaby z tego co pamiętam ale pałąk niezłą baza to jedne z wiekszych i zamknietych

 

coś słabo szukasz sklep mp3store

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie napisałem, że nie mogę znaleźć.

Poszukiwania dotyczą wyboru odpowiedniego modelu.

 

TS670 też brałem pod uwagę, ale zniechęcają mnie do nauszniki.

 

Może są jakieś półtowarte słuchawki podobnej wielkości? (basu torchę mogłoby być)

Post napisany przez manuelvetro przekonał mnie. Zwłaszcza część o tym, że 671 są lepsze po całości od HD330 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może.

Od pro80 zacząłem oglądać Takstar 'y

W słuchawkach dużo czasu nie spędzam, ale że ostatnio nie mogę korzystać z głośników to zacząłem przyglądać się słuchawkom.

Czytałem ich recenzję i wg niej na średniej wielkości głowie pro80 mieszczą się na styk. Tak jest teraz w superluxach i tego chcę uniknąć.

Jeśli pro80 mają choćby 5mm dłuższy pałąk i większe nauszniki w pionie to rozmiar byłby idealny.

 

Myślę, że welur mogę odpuścić. Mogą też być słuchawki zamknięte o przyzwoitej scenie.

Jednak rozmiaru nie przeskoczę :-)

 

Jeśli to pomoże to obwód mojej głowy wynosi 57cm. Nie wiem czy to dużo czy średnio

 

 

Co do moich uszu to przyznam, że koło audiofila nawet nie stałem. Słyszałem różnice między superlux 681,681b i HD330, ale nigdy nie słyszałem różnicy między kablami, którymi moje domowe audio jest podłączone

 

Wysłane przy użyciu Tapatalk

 

Edytowane przez 860lacov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ts671 pasują idealnie, ale

1. Basu mają mniej niż hd330, ale lepszej jakości imo i nie jest go za mało

2. Elektronikę zagrają poprawnie, ale dupy nie urwą

Pro80, też są lepsze po całości od dowolnych superluxów. I chyba mniej wymagające co do źródła... niż TS-671 . Z touch 4 i 5 grają już ładnie, choć wolę je z samsung galaxy Player 4.2 , ale na klonie ... Cóż, urywają dupę :) Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fuck, małe. Nie mam już superluxów, ale wydaje mi się, że pro80 nie są większe niż 330, z pamięci to pro80 będą mniejsze. Chyba ktoś już miał ten problem - Takstary albo są ledwo ledwo, albo wielkie jak TS-671. I nie wiem czy one jedynie nie sa wielkie. Ja nie słucham elektroniki, to ci nie doradzę czy ts671 dadzą radę w tym gatunku. Koledzy piszą, że nie, może i tak być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zamówiłem TS671.

Może to błąd, ale w razie czego jest 10 dni na zwrot, a może akurat w mp3store w Warszawie będzie pro80 do przymiarki na miejscu :)

 

Jeśli przyjdzie komuś z wac coś do głowy to dajcie znać. Planowałem wydać ok 300zł, ale w razie czego rozważę i 600.

Edytowane przez 860lacov
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dt990 są spore ale cena x2 x3 a przy tym nie będa większe niz 330

 

jeszcze raz powiem 670 + inny driver np ten z 330+ wytłumienie aby zbliżyć pojemność muszli 670 do 330, a pałąk sprzedasz na forum nawet był ktoś chętny chyba ...

 

671/670 sa spore i większe to sporry problem !!!!!

pomijam k1000, staxy, grado gs1000etc z powodu ceny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do tej pory myślałem, że po prostu 330 są małe, a wychodzi na to, że ja mam wielki baniak :/

 

Zamówienie 671 odwołam, a 670 odpuszczę. Modyfikacje, o których mówisz to dla mnie czarna magia (nie mam pojęcia czym jest driver), a nie bardzo mam czas żeby oddawać je komuś do przerobienia.

Dodatkowo w 330 męczą mnie "skórzane" pady i dlatego szukałem czegoś z innego materiału.

 

W każdym razie dzięki za pomoc. Słuchawki chyba mi nie pisane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DT-150 są o wiele większe od HD330 więc problemu z wygodą by nie było. Natomiast cena spora no i jednak grają inaczej - kultura brzmienia o wiele wyższa, niskiego basu mniej, góra kilka razy lepsza i należałoby dać im ciepłego wzmaka żeby swoją sygnaturą przypominały chociaż trochę HD330. Sam jak wracam do HD330 to po 5min je zdejmuję - strasznie niewygodne, a gdy je miałem to byłem zachwycony wygodą.

 

Nie wiem jak to wygląda w praktyce ale może dałoby radę uszyć do HD330 szersze pady? Może oddaj je do tapicera, niech spisze wymiary, wytnie gąbkę, obszyje ją materiałem i będzie pasować? :)

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zacznę od porównywania do 330. W tytule tematu napisałem żeby grały podobnie do 330 bo te akurat mam i jest ok, ale nie musicie aż tak bardzo się tego trzymać :)

Co do tapicera to dzwoniłem do kilku w mojej okolicy. Nie bardzo im pasowało nawet obszycie welurem aktualnych padów więc cięcie gąbki tym bardziej by ich spłoszyło.

 

DT-150 250 Ohm - Xonar ma 150

 

 

Temat cały czas się rozwija, a ja sam zaczynam się gubić w zeznaniach.

Przejrzałem listę muzyczną.

Mam tam: rock, pop, dance, instrumantal, power ballad, house, trance, vocal trance (tu najbardziej lubię ten wokal). Nie wiem do końca co to, ale bardzo lubię muzykę typu soundtracj z Dirty Dancing 2.

Są też utwory klasyczne.

Przykałdowi wykonawcy: Yann Tiersen, Metallica, T.Love, ATB, Sash, Ryszard Rynkowski, Michael Jackson (jego lubię bardzo).

 

Wydaje mi się, że tak na prawdę to słucham wszystkiego prócz rapu hip hop i disco polo choć i te gatunki czasem się trafią, ale to już pojedyncze strzały z youtube :D

 

Powiedzmy, że chciałbym słuchawki do 700zł

Warunek konieczny: większe od superlux hd330 pady o ok 1cm + dłuższy o ok 1cm pałąk (w obu przypadkach może być > niż 1cm)

Jeśli się da to welur, a jesli nie to nie. Waże żeby wysiedzieć ze słuchawkami na głowie >2h

 

Jakiś czas temu miałem superlux, którego modelu teraz nie pamiętam. Tony wysokie czasami kuły w uszy. Lubię jak jest czysto i wyraźnie, ale nie do przesady.

O średnicy trudno mi się wypowiadać.

Co do tonów niskich to trudno będzie chyba dopasować do wszystkiego czego słucham więc niech będzie gdzieś po środku.

 

Z takich, które wpadły mi w oko:

SoundMagic HP200 - podobają mi się, opinie mają ok.

Sennheiser HD598 - po prostu piękne. Czy jest sens nie wiem :)

Takstar TS671 - cena, i na pewno nie będą za małe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A nie lepiej dokupić pady od HD681 i zrobić skarpetkowego moda, albo welury od AKG? Większe pady dodadzą też trochę wielkości tym HD330, dla mnie też były one trochę za małe, ale po zmianie padów na te od HD681 (obszyte welurem) już dawały radę.

Można jeszcze spróbować inaczej dopasować sam pałąk (mocniej zagiąć po środku, żeby dobrze przylegał do całej głowy a nie tylko na czubku) - dzięki takiemu zabiegowi Hi2050 (bardzo podobna konstrukcja) z ostatniego ząbka mogę przestawić na przedostatni a do tego są wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem czy lepiej. Do tej pory sądziłem, że do HD330 da się podpiąć pady tylko od bayerów 770.

Te od 681 bądź AKG (zakładam, że k240) pasują normalnie czy trzeba coś przerabiać?

I czy napewno są większe (od środka)? Znalazłem do kupienia 2 sztuki w niezłej cenie i ich rozmiar wewnętrzny podany jest na ok 52mm czyli mniej w zasadzie tyle samo co hd330

 

Co do zaginania to jeśli dobrze rozumiem to należy pałąk zgiąć tak aby był jakby bardziej szpiczasty tak? Czy nie będzie to uciskać za bardzo głowy po bokach?

Edytowane przez 860lacov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nic nie przerabiasz, zakładasz i cieszysz się wygodą. sam miałem te słuchawki i welury od akg, brzmienie minimalnie się zmieniło, a wygoda była większa. cerata sux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

...Co do zaginania to jeśli dobrze rozumiem to należy pałąk zgiąć tak aby był jakby bardziej szpiczasty tak? Czy nie będzie to uciskać za bardzo głowy po bokach?

Dobrze zrozumiałeś - chodzi o to, żeby pałąk przylegał na jak największej szerokości do głowy, bo z reguły (zwłaszcza przy szerszych głowach jak moja) opiera się najbardziej na środku a po bokach odstaje. Żeby mocniej nie ściskał, możesz odgiąć na końcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

DT-150 250 Ohm - Xonar ma 150

 

Tym się nie sugeruj. DT-150 zagrają solo z Xonara, one zagrają nawet z dobrej integry jak będzie taka konieczność. Na polskich forach krążą jakieś dziwne opinie na temat DT-150, że bardzo trudno je napędzić, natomiast na head-fi jest odwrotnie - bardzo łatwo napędzić te beyery. Ja się przychylam w 100% do twierdzenia, że DT-150 łatwo wysterować, natomiast najwięcej rozbija się nie o samą moc tylko o jakość i synergię. Taka sansa clip+ to za mało dla nich, natomiast za wzmak może spokojnie robić najprostszy CMOY z op-ampem dającym 50mA output current i słuchawki pokazują pazur.

 

Ja i tak sugeruję abyś pokombinował z HD-330, taniej je zmodyfikujesz niż później dobierzesz sprzęt do lepszych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności