Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kabel coaxial


kartonik

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopuję temat.

 

Czy Koledzy z forum po tych kilku latach od powstania wątku mają jakieś własne doświadczenia z porównania kabli cyfrowych wytworzonych przez poszczególne manufaktury (Majkela, Jimmy Dragona, Johnysa, M&B Audio)? 

 

Muszę do swojego systemu (CV2+ & Sennheiser HD800 & transport CD AA Paganini) kupić kabel cyfrowy i zastanawiam się jaki konkretnie? Z pewnością wszystkie te manufaktury produkują świetne kable ale na jakiś konkretny egzemplarz muszę się zdecydować. A odsłuch porównawczy wszystkich modeli obecnych na rynku jest z oczywistych względów niemożliwy.

 

W dźwięku wolałbym niczego nie poprawiać, bo to co się obecnie wydobywa ze słuchawek jest zadowalające. Raczej chodziłoby o ogólne polepszenie jakości grania.

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od każdego z wymienionych konstruktorów otrzymasz kabel podobnej wysokiej jakości. Obojętnie który weźmiesz będziesz zadowolony. Nie ma porównania z byle budżetowka. A minimalne różnice względem kabli 10 razy drozszych (nieznaczne poprawa mikrotedali).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Melo2573 napisał:

No właśnie z tym testowaniem będzie problem, bo chyba tylko manufaktura M&B ma dostępną do odsłuchu całą swoją ofertę. Dlatego jestem ciekaw czy ktoś na forum miał okazję dokonywać porównań.

Ja mam od ręki jeszcze 2 niższe modele od tego, który omawialiśmy na PW, tylko długości 0,6m.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki uprzejmości Kolegów Johnys’a, Majkela oraz firmy M&B Audio miałem możliwość odsłuchania u siebie w domu sześciu modeli kabli koaksjalnych. Nie będę porównywał jak który brzmiał, ponieważ różnice są niejednokrotnie bardzo dyskretne, do tego dochodzą indywidualne preferencje słuchacza i dlatego każdy powinien dokonywać ocen nausznie we własnym systemie.

 

Wnioski są jednak takie, że każdy z tych kabli zabrzmiał lepiej niż kabel analogowy wpięty w system w złącze koaksjalne oraz im lepszy system tym bardziej uzasadnione wydaje się przeprowadzenie przed zakupem odsłuchu porównawczego kilku modeli kabli.

 

Kable Kopia.JPG

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności