Skocz do zawartości

Kabel coaxial


kartonik

Rekomendowane odpowiedzi

To jak już jesteśmy w temacie kabli do przesyłu cyfrowego, to jeszcze zapytam o jakiś sensowny kabel usb. Na razie używam jakiegoś po starej 10 letniej drukarce i działa ale chciałbym coś trochę bardziej solidnego ale bez szaleństw, bo to tylko kabel usb ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Chcę użyć FiiO X5 jako konwerter, wystarczy taki kabel: http://allegro.pl/kabel-coaxial-s-pdif-rca-jack-3-5-hq-vitalco-1-5-m-i5155404585.html (od razu jest mini jack - przejściówki nie mam), czy lepiej kupić ten Vivanco polecany już w tym wątku i do tego zwykłą przejściówkę pozłacaną rca - jack 3.5mm za 2 zł ?

Edytowane przez touok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile chcesz wydać na kabel i jakie masz podejście do kwestii kabli cyfrowych?

Ten Vitalco t to samo co Vivanco czy Prolink Exlusive. Na początek może być.

Zawsze lepiej (i też drożej) będzie zamówić odpowiedni kabel DIY.

To taka tylko moja rada, z której sam korzystam. Nie mam kabli seryjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Niedawno zakupiłem sobie kabel koncentryczny wykonania Pana Marka Brożka jako M&B Audio Cable.

Podchodząc sceptycznie do sprawy, długo gościł u mnie w systemie już wysłużony komercyjny Techlink Wires CR.

Postawnowiłem jednak spróbować rzekomo lepszego. Po kontakcie w właścicielem firmy, wybrałem koncentryk na żyle srebrnej o dł 0,5m i wtyki Neutrik Profi.

Pomyślłem, przynajmniej z wtyków będę zadowolony, bo się będą trzymać.

Nie minęło parę dni a kabel miałem już u siebie w domu. Po podłączeniu go między Stello A Gungnira, oniemniałem.

Nie wierzę, że kabel cyfrowy ma wpływ na dźwięk!?

Dźwięk stał się bardziej klarowny i przejrzysty. Scena zyskała jeszcze lepsze napowietrzenie. Pomimo większej rozdzielczości od poprzedniego kabla, nie czuć w dźwięku wyostrzeń. Mam wrażenie że jest nawet przy tym bardziej gładki ale przekazuje przy tym znacznie więcej informacji z nagrania, co za tym idzie - muzykalność kabla jest na o wiele lepszym poziomie.Srebrny koncentryk pozytywnie wpłynął również reprodukcję zakresu niskotonowego. Bas jest mocny, głęboki i o szybszym ataku. Dynamika robi naprawdę wrażenie. Srednica pozostała barwna, soczysta i szczegółowa.

Ogólnie jak na kabel za którego dałem 150 zł, okazuje się naprawdę bardzo dobry i godny polecenia. Nie mam porównania z innymi kablami poza wymienionym ,a tym bardziej droższymi, ale zważywaszy na to co wnosi do dźwięku, naprawdę warto wziąć go pod uwagę, w przypadku potencjalnego zakupu.

P1160223.JPG

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że maro2210. Ciekaw jestem porównania do kabli Majkela. Fajnie by było, gdybyś wypożyczył i napisał kilka zdań z porównania.

O dużych zmianach na kablach pisałem już wcześniej, porównujać Profigolda, kabel Chickenka, Supre i Digix3.

 

Po styczności z Digix3 i posiadaniu SunRise, mogę stwierdzić, że kable Ear Stream mają bardzo dobry stosunek cena/jakość. Może w najbliższym czasie wypożyczę topowy model od producenta i porównam z SunRise i SunSet.

 

Miałem interkonekt od maro2210 na bazie srebra 6N i mogę wpoiedzieć, że w tej cenie gra bardzo dobrze, ale już Entry level reprezentuje lepszą jakość dzwięku, szczególnie na górze pasma i w scenie. Po prostu jest całościowo lepszy.

Edytowane przez minczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że maro2210. Ciekaw jestem porównania do kabli Majkela. Fajnie by było, gdybyś wypożyczył i napisał kilka zdań z porównania.

O dużych zmianach na kablach pisałem już wcześniej, porównujać Profigolda, kabel Chickenka, Supre i Digix3.

 

Po styczności z Digix3 i posiadaniu SunRise, mogę stwierdzić, że kable Ear Stream mają bardzo dobry stosunek cena/jakość. Może w najbliższym czasie wypożyczę topowy model od producenta i porównam z SunRise i SunSet.

 

Miałem interkonekt od maro2210 na bazie srebra 6N i mogę wpoiedzieć, że w tej cenie gra bardzo dobrze, ale już Entry level reprezentuje lepszą jakość dzwięku, szczególnie na górze pasma i w scenie. Po prostu jest całościowo lepszy.

Nie wykluczone, że do takiego porównania kiedyś dojdzie i mam nadzieję że kable coaxialne majkela będa jeszcze lepsze.

Natomiast na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolony z tak wydanych 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam luźne Digix2 i Digix3 w ostatniej wersji, jak ktoś chce przetestować. Długości 1,1m i 1m odpowiednio. W przypadku tych kabli należy zwrócić uwagę na kierunek podłączenia - strzałką od transportu do DACa.

Dzięki za propozycję. Napewno skorzystam w przyszłości, jeżeli jeszcze będzie aktualna, ale na ten moment muszę nacieszyć się z nowego nabytku. Podejrzewam, że Twój kabel mógłby wnieść u mnie sporo niepokoju, związanego z chęcią jego posiadania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam luźne Digix2 i Digix3 w ostatniej wersji, jak ktoś chce przetestować. Długości 1,1m i 1m odpowiednio. W przypadku tych kabli należy zwrócić uwagę na kierunek podłączenia - strzałką od transportu do DACa.

Dzięki za propozycję. Napewno skorzystam w przyszłości, jeżeli jeszcze będzie aktualna, ale na ten moment muszę nacieszyć się z nowego nabytku. Podejrzewam, że Twój kabel mógłby wnieść u mnie sporo niepokoju, związanego z chęcią jego posiadania. :)

 

Dokładnie, miał bym to samo. :D Strach słuchać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności