Skocz do zawartości

Czytnik dla laika


Kodziak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

mam tylko pytanie jak prosto konwertować pdf czasem skany do używalnego formatu ?

 

wole papierowe książki ale za czytnikami przemawia raz objętościowo dwa kolejne koszty transportu no i trzy drzewa a ekranu monitora nie lubię :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz używać do tego Calibre. Z tego co wiem to nawet są internetowe konwertery. A na jaki format? Taki jaki obsługuje Twój czytnik. Zapewne ePub albo Mobi. Problem tylko jest z tym, że konwersja zazwyczaj jest słaba. Lepiej spróbować wgrac pdf, bo chyba każdy czytnik obsługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retter, z ust mi wyjales ten temat, bo w piatek probowalem przekonwertowac pdf na mobi jakims konwerterem online, to mi sie mielil pol godziny, az czas w pracy mi sie skonczyl, wiec podziekowalem. W przyszlym tygodniu sprobuje tego calibre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tylko pytanie jak prosto konwertować pdf czasem skany do używalnego formatu ?

 

wole papierowe książki ale za czytnikami przemawia raz objętościowo dwa kolejne koszty transportu no i trzy drzewa a ekranu monitora nie lubię :/

Ja używam tylko calibre

Też wolę książki papierowe, ale jadąc gdzieś na dłużej, to biorę kindle zamiast kilku książek. Co do monitora, to mam w moim eizo tryb paper i jest znośnie w porównaniu z poprzednimi monitorami jakie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ekran to ekran, a taki czytnik w fotelu i szklanką herbaty jednak bardzo mnie zniechęca do pc.

Dwa komputer mocno absorbuje uwagę, a jak wyłączony to i czytać można spokojniej :)

 

No właśnie wyjazdy co zabrać kundelka a 2-3 książki, ale to też z głową nad jeziorem bez stałego prądu jednak książka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad jeziorem bez pradu tez lepszy czytnik, bo dluzej niz miesiac nie bedziesz tam siedzial, a tyle spokojnie classic wytrzymuje. Zreszta, gdzie teraz nie ma pradu, chyba ze nad jeziorem bajkal i to tez raczej nad polnocnym brzegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindle miesiąc? Jaki? ;)

Mam Paperwhite, miałem ze sobą na 2,5 tygodniowym urlopie, podświetlenie cały czas na minimum, a i tak dwa razy musiałem ładować. Ale fakt faktem, że czytałem bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie zauważyłem tego Classic, mój błąd. No i jeśli Classic z baterią 890mAh trzyma miesiąc, a Paperwhite z baterią 1470mAh nie wytrzymuje dwóch tygodni? Nie wierzę, że to podświetlenie tyle prądu zżera nawet przy najsłabszym poziomie podświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, wiara nigdy nie byla kwestia dla wszystkich;) natomiast amazon podaje na swojej stronie ile trzyma bateria w dniach - dla przecietnego czytelnika. I to jest chyba nawet ponad miesiac - w moim przypadku sie potwierdzilo. Natomiast bodajze @Khron testowal classica (test jest gdzies w tym dziale) mocniej niz przecietny czytelnik i byl zawiedziony, bo mu bateria po 2tygodniach bodajze zdychala, jesli dobrze pamietam. W kazdym badz razie tak czy siak na jeziorko starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie zauważyłem tego Classic, mój błąd. No i jeśli Classic z baterią 890mAh trzyma miesiąc, a Paperwhite z baterią 1470mAh nie wytrzymuje dwóch tygodni? Nie wierzę, że to podświetlenie tyle prądu zżera nawet przy najsłabszym poziomie podświetlenia.

 

Nie zapominaj że Paperwhite zmienia strony dotykiem także, to podświetlenie może być naprawdę mocne także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, ale jeśli prawie dwa razy większa bateria wytrzymuje dwa razy krócej, to coś gdzieś poszło nie tak ;)

 

 

niby tak, ale oświetlenie działa non stop. A prąd pobiera zmiana stron przecie tylko w wersji bez światełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki czytnik oprócz Kindle proponujecie ? Dajmy na to dotykowy, czytający "korsarskie" pdfy (z opcją reflow) oraz formaty ePub lub Mobi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być i epub i mobi plus dobry odczyt PDF to chyba któryś z modeli Kobo. No chyba, że jest jeszcze coś innego wartego uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, przekonwertowałem pdfa w Calibre na mobi i wygląda to jeszcze gorzej, tzn. tak jak pdf, tylko strony mniejsze. Więc teraz będę jednak próbował obciąć marginesy (w pdf lub mobi), żeby jakoś bardziej czytelne to było. Ktoś ma doświadczenie z jakimiś programami? Bo te polecane w necie nie bardzo chcą mi działać. Tzn. pdfscissors nie zezwala na uruchomienie z powodu jakiś programów antywirusowych, a mobipocket creator zupełnie nie mogę pojąć jak się obsługuje. A może w Calibre też można obcinać marginesy? Lub jakieś inne darmowe i przyjazne oprogramowanie?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności