Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Do domu do 400zł


peniu

Pytanie

Cześć panowie, zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze słuchawek. Będą używane tylko w domu, w połączeniu z komputerem - karta dźwiękowa to zwykła integra. Budżet wynosi około 400. Słucham głównie rocka ale dobrze aby odnajdywały się też w innych gatunkach :). No i oczywiście gry ale tu chyba wszystkie sobie spokojnie poradzą, nie zależy mi specjalnie na pozycjonowaniu. Nie mam zbytnio ustalonych preferencji brzmieniowych, lubię bas ale nie chcę by dominował zbytnio nad resztą. Jeśli to będzie jakąś podpowiedzią to odpowiada mi brzmienie moich microlabów fc530 ale zdaję sobie sprawę że to nie ten segment :D. Bardzo ważna jest dla mnie wygoda. Obecnie posiadam plantronicsy 377 i chciałbym coś lepiej brzmiącego i lepiej wykonanego - w miarę możliwości bez utraty wygody. Mam także dostęp do wygodnych AKG K514. Dobrze byłoby gdyby nie było problemów z dostępnością słuchawek, najlepiej w sklepie stacjonarnym (Kraków). Przeszukując internet zwróciły moją uwagę modele takie jak Shure SRH440, Takstar HD2000, Audio-Technica ATH-TAD400, Alessandro MS1i i Grado SR60i (niezbyt odpowiada mi ich design, sprawiają wrażenie niedokończonych i "gołych"), Audio-Technica ATH-AD500, Audio-Technica ATH-T500, AKG 540. A może coś nieco tańszego (Superluxy?) i zainwestować w jakąś lepszą kartę dźwiękową? Liczę na opinie na temat wymienionych i ew. innych propozycji - nie mogłem przecież zobaczyć wszystkiego wartego uwagi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie warto wydawać takiej kwoty na słuchawki do integry. Lepiej kup jakąś przyzwoitą używaną kartę dźwiękową i dopiero do tego słuchawki.

 

karta: http://allegro.pl/karta-prodigy-hd2-pci-i3904647051.html

 

Odnośnie słuchawek to cokolwiek byś nie kupił i tak zagra dużo lepiej niż Platronics (mam GameCom 380).

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

Otwarte i półotwarte to głupota na miasto, bo nie dość, że dźwięki z zewnątrz docierają do Ciebie to jeszcze Twoja muzyka dociera do innych. No i panuje ogólne bezbasowie przez takie coś ;)

Zainteresowała mnie ta opinia, czy naprawdę jest tak aż tak źle pod względem basu? Chodzi o hi2050.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co z TS-671? Po zobaczeniu http://forum.mp3store.pl/uploads/gallery/album_508/gallery_39810_508_37127.jpg zastanawiam się czy to PRO80 są takie małe (i czy przez to nie będą mniej wygodne od 377) czy TS-671 takie ogromne. Jeśli chodzi o dźwięk to pro80 mają więcej basu a 671 więcej przestrzeni? HD6000 niezbyt odpowiadają mi wizualnie. Jeśli chodzi o kartę to ile powinienem na nią przeznaczyć do takich słuchawek? I czy wybór PCI/PCIE to tylko kwestia wygody? I czy możecie polecić kilka dobrych kart powiedzmy z przedziału 100-200zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności