Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Lampka do e-czytnika


kurop

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Macie jakieś doświadczenia z lampkami do czytników? Kupiłem nooka bez glowlighta bo zależało mi na odblokowanym androidzie - wolności wyboru aplikacji do czytania ale jednak jakieś światełko by się przydało.

 

Chętnie przeczytam wasze opinie na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli czytam w ciemnościach, to czytam na leżąco, a wtedy po prostu kładę sobie na brzuchu latarkę diodową dającą równomierne światło :) jak dla mnie rozwiązanie jest wystarczające

 

jeśli nie, to kupiłbym http://www.mightybright.com/Safety-Lights/MiniFlex-LED-Book-Light/ - zamówienie na amazon uk - bo ma tak równomierne światło jak moja latakra (w przeciwieństwie do innych światełek, które dają nierównomierne plamy światła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Myślałem nad mighty brightem kiedyś mieliśmy je w sprzedaży nawet w mp3store ale teraz trzeba zza granicy targac. Etui do nooka z lampka ciężko dostać i wolalbym 2 osobne urzadzenia

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam pod kundelka coś co jest z lampka ale w dobrej cenie, a nie w cenie czytnika :) - najtańszy model ten po 49 euro.

 

mighty bright kosztują $12 (u producenta) albo 12 funtów (amazon uk)... za 50 euro to były oryginalne okładki ze światełkiem, które notabene się do mighty bright nie umywało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ żeś się @Kurop wstrzelił z tematem;-)

 

ja się właśnie zastanawiam nad czymś takim:

http://allegro.pl/lampka-kandle-by-ozeri-ii-do-czytnikow-ksiazek-i3905328935.html

 

chwalona przez użytkowników na światczytników i wygodniejsza niż lampka z wysięgnikiem.

 

A ta lampka w oryginalnym etui kindla to mówicie, że taki badziew? Bo wygoda jeszcze większa, bo żadnego koromysła dodatkowego nie muszę ze sobą targać, a i cenowo można znaleźć przystępniej:

http://allegro.pl/oryginalne-podswietlane-etui-amazon-kindle-4-5-fv-i3891371063.html


powiedzmy ze mam podobny problem z lapkiem

 

więc będzie coś DIY :) lampka usb 5V, listek na diodach smd 12V (ciepłe światło), jakiś włącznik i będę coś kabinowa

Weź se kup to łode mnie, za piwo Ci oddam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie że badziew, ale też nie spodziewaj się cudów jeśli chodzi o światełko

 

oryginalna okładka ze światełkiem to po prostu dobra okładka i dobre śwatełko, co nie oznacza że nie można mieć osobno lepszej okładki i lepszego światełka


... ok, oryginalna okładka jest nawet więcej niż dobra

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

polecam lampke do czytania enrgizer

ja sam takową posiadam i jest wygodna przy współpracy z moim kindlem

do niedawna można ją było nabyc w większości empików

http://www.ceneo.pl/25690629

 

 

ten energizer ma punktowe światło czy rozproszone i zimne czy ciepłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
z tego co pamiętam świeci na... fioletowo :) z tego powodu się nie zdecydowałem nawet mimo ceny, ogłupieć można przy świetle takiego koloru

 

Do czytnika to cieple i mocno rozproszone będzie najlepsze chyba

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie że badziew, ale też nie spodziewaj się cudów jeśli chodzi o światełko

 

oryginalna okładka ze światełkiem to po prostu dobra okładka i dobre śwatełko, co nie oznacza że nie można mieć osobno lepszej okładki i lepszego światełka

... ok, oryginalna okładka jest nawet więcej niż dobra

Dzięki za odpowiedź. Właśnie w opiniach użytkowników czytam, że w sumie oświetlenie z tej oryginalnej okładki jest całkiem przyjemne, kąt oświetlenia dobrze dobrany, nic się nie odbija, zaciemnienie stopniowe, więc do przeżycia. Dla mnie to mega wygodne rozwiązanie, bo nie trzeba baterii wymieniać w lampce, nie wspominając, że przy częstym czytaniu w słabym oświetleniu koszt baterii po roku przewyższyłby koszt lampki, a może i oryginalnego etui amazona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dokładnie tak jak napisał szwagiero szkoda mi kasy na cos czego nie uzywam tak intensywnie jak np. telefonu a raczej na weekendowe sesje.

 

Chyba poszukam mighty brighta i na tym się skończy

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności