Skocz do zawartości

Jakie kolumny do integry NAD ?


Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem dość okazyjnie wzmacniacz NAD C316bee (w zasadzie to samo co NAD C315bee, chwalona budżetówka), póki co nie miałem okazji podpiąć go pod żadne kolumny.



Pokój mam niespecjalnie przygotowany akustycznie, o powierzchni ok. 13m2. Słucham głównie rocka, trochę bluesa i jazzu, elektroniki, okazyjnie ambitnego hip-hopu. Lubię damskie wokale.


A więc musi to zagrać dość uniwersalnie.



Nie zależy mi na głośnym odtwarzaniu, raczej słucham na niskich/średnich poziomach głośności. Lubię gdy dźwięk jest szczegółowy a poszczególne instrumenty nie zlewają się ze sobą, ale też nie natarczywy, pozwalający zrelaksować się. Lubię również dobrą przestrzeń , kiedy muzyka nie gra z jedneg punktu.



Będzie to mój pierwszy zestaw stereo. Do tej pory słuchałem z mini wieży Panasonic, stacji dokującej dla iPoda (oryginalna Apple'a, zadziwiająco dobra jak na taką skrzyneczkę), oraz wielu różnych słuchawek, z średniej/wyższej półki.





Jakie kolumny byłyby godne polecenia do NAD'a którego posiadam? Oczywiście im taniej tym lepiej :)



Ponoć konstrukcje Pylon Audio dobrze zgrywają się z budżetowymi NAD'ami, lecz nie wiem na ile w tym prawdy. W tym wypadku jednak w grę wchodzi sprzęt nowy, lub czekanie na pojawienie się używek (Pylon Pearl, lub Topaz Monitor).



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polował na Allegro albo na jakieś używane niemieckie cuda pokroju Heco, Cantona, itp. albo wyższe modele Dali albo coś od AE. :) Pokój jest dosyć mały, masz je jak dobrze rozstawić? Często odpowiednie ustawienie może być ważniejsze od o trochę lepszych kolumn, czy wzmacniacza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozstawieniem będę kombinował. Wybór padnie pewnie na jakieś podstawkowce, do tego standy i metodą prób i błędów dojdę do optymalnego ustawienia.

Dzięki za sugestie, lecz sama nazwa marki na niewiele mi się zda. Prosiłbym o konkretne modele, a jeszcze lepiej jeśli ktoś miał sposobność słuchania danych kolumn podpiętych własnie do NAD'a :)

 

Allegro przeglądam. Bardzo dużo sprzętu, niekoniecznie w dobrym stanie. Wielu handlarzy, którzy najchętniej wcisnęliby byle co, żeby tylko sprzedać.

 

Stąd zapytanie i prośba do Was, o pomoc w wyborze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zakupiłem dość okazyjnie wzmacniacz NAD C316bee (w zasadzie to samo co NAD C315bee, chwalona budżetówka), póki co nie miałem okazji podpiąć go pod żadne kolumny.

Pokój mam niespecjalnie przygotowany akustycznie, o powierzchni ok. 13m2. Słucham głównie rocka, trochę bluesa i jazzu, elektroniki, okazyjnie ambitnego hip-hopu. Lubię damskie wokale.

A więc musi to zagrać dość uniwersalnie.

Nie zależy mi na głośnym odtwarzaniu, raczej słucham na niskich/średnich poziomach głośności. Lubię gdy dźwięk jest szczegółowy a poszczególne instrumenty nie zlewają się ze sobą, ale też nie natarczywy, pozwalający zrelaksować się. Lubię również dobrą przestrzeń , kiedy muzyka nie gra z jedneg punktu.

Będzie to mój pierwszy zestaw stereo. Do tej pory słuchałem z mini wieży Panasonic, stacji dokującej dla iPoda (oryginalna Apple'a, zadziwiająco dobra jak na taką skrzyneczkę), oraz wielu różnych słuchawek, z średniej/wyższej półki.

Jakie kolumny byłyby godne polecenia do NAD'a którego posiadam? Oczywiście im taniej tym lepiej :)

Ponoć konstrukcje Pylon Audio dobrze zgrywają się z budżetowymi NAD'ami, lecz nie wiem na ile w tym prawdy. W tym wypadku jednak w grę wchodzi sprzęt nowy, lub czekanie na pojawienie się używek (Pylon Pearl, lub Topaz Monitor).

 

 

Ja polecam cos z Dali ze wstegami. W polaczeniu z nadem daja bardzo ladny, spojny i przestrzenny dzwiek. Dodatkowo BR z przodu sporo pamaga przy ustawianiu kolumn

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Dali to już spory wydatek, chciałbym zamknąć się w kwocie trzycyfrowej...

 

Dziękuję jednak i za tę propozycję. Wszystkie dobre propozycje, poparte argumentami, a jeszcze lepiej własnym doświadczeniem związanym z odsłuchem, są mile widziane :)

Edytowane przez surround
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał BX2 do tego NAD'a. Ostatnio nawet ktoś z forum kupił taki zestaw i był bardzo zadowolony. Do RX2 nie ma co dopłacać, wzmacniacz nie tej klasy niestety.

 

Jak wspomniałem, trafił się w dobrej cenie, w dodatku NAD'owska estetyka mi odpowiada. Wiem, że to nie jest sprzęt z wysokiej półki, ale musi wystarczyć, przynajmniej na razie :)

 

Będę miał możliwość odsłuchania Pylonów Pearl 20 i Topaz Monitor, z czego skorzystam w najbliższych dniach.

 

Jeśli możecie coś jeszcze zaproponować - czekam.

Nie pali mi się z zakupem, chciałbym żeby to był świadomy wybór, najlepiej po przesłuchaniu kilku różnych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q60/80. To stara szkoła KEFa z faworyzacją muzykalnej i plastycznej średnicy oraz niezłą sceną. Gdybym szukał takiego rozwinięcia na dzień dzisiejszy to prawdopodobnie w Venerach 1.5 albo Martin Loganach Motion 15, ale to raczej już nie ta półka cenowa jak mniemam.

 

Q15 z tego co pamiętam grają dosyć równo i tak samo jak moje 80-tki z nieco oszczędnym basem, jeśli jest okazja dostać je w dobrym stanie to czemu nie. Niestety nie wiem jak wygląda w nich scena i podatność na rozmieszczenie w małych pomieszczeniach, ale chociażby przez lekko ograniczane zdolności do basowania sądzę, że z efektem końcowym nie powinno być źle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za cenne rady. Zakupiłem, w sumie nieco z przypadku, podłogówki Pylon Pearl (wczesną wersję, na przetwornikach Tonsila).

 

Proszę teraz o poradę odnośnie kabli głośnikowych, jakie wybrać do powyższego zestawu? Konkretnej firmy, czy nie warto inwestować przy takim sprzęcie i wybrać zwykłą miedziankę? Jeśli tak, to jaki przekrój, rodzaj itd?

Myślę, że w moim mieście nie będzie problemu ze znalezieniem czegokolwiek (MediaMarkt, Saturn, a także sklepy typowo muzyczne), pytanie tylko czego szukać ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tego Cordiala (jest też wersja "hi-end" niewiele droższa od poleconego wyżej - czy różnica w budowie między nimi jest warta dopłaty?), a także Monacor, Klotz i inne - wszystkie o przekroju 2x2,5mm - rozumiem, że tyle wystarczy/to optymalny rozmiar pod mój skromny system stereo?

 

Jutro jadę do tego sklepu, który z dostępnych u nich kabli jest najbardziej godny uwagi: http://muzyczny.pl/145029g_Kable-przewody-Kable-na-metry-Glosnikowe.html?s=1&o=0&p=0&t=3&k=0&r=3&m=0&ma=500000&q=100 ??

Edytowane przez surround
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://muzyczny.pl/105837_Cordial-CLS-225651-225-kabel-glosnikowy-HiEnd.html

 

Ten weź, ładnie się nazywa ;). Chyba mam podobny, miękki, Neutriki na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności