Skocz do zawartości

Test słuchawek Takstar HD6000


szwagiero

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odebrałem te słuchawki i jak na razie jestem rozczarowany

Są dośc małe, ściskają mi głowę (szczególnie pałąk od góry), po 20 minutach mam dość

 

dźwięk jest dziwny, nienaturalny moim zdaniem, za dużo basu, w filmach jest takie dudniące jakby tło, nawet szelest rozwijanej kartki ma taki dudniący pogłos.

jak ktos kogos wali w łeb to dźwięk ciosów ma delikatny pogłos jak efekty w chińskich filmach akcji

 

tak ma być czy mam jakiś wadliwy model?

 

 

w kompie podłączam je do xonara dx

jak na hd-330 tego nie masz to je reklamuj bo to nie są słuchawki z biedronki za 39 zł. choć te grają dobrze ;)

Jak możesz zwrócić słuchawki i jesteś pewny, że się nie przyzwyczaisz to je oddaj.

to one tak normalnie grają ?

uf, a miałem je kiedyś w planach zakupić :)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście nie podobało się brzmienie hd6000. Po pierwsze za duża ilość basu ( i to dudnienie), po drugie grają z ciemnym tłem, po trzecie za bardzo odstawały od głowy. Wszystko zależy jakie lubisz granie, jeżeli jesteś bass headem to Ci się spodobają ale jeżeli wolisz żeby słuchawki grały bardziej płasko to hd6000 są kiepskie. Jednak jakość wykonania jest bardzo dobra nic nie trzeszczy i są pokryte lekką gumą.

Edytowane przez down32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakim dudnieniu Wy piszecie? Ostatnio na warazawskim meecie w AM kilka osób słuchało mojego egzemplarza po rekablingu i nikt nie mówił/pisał o dudnieniu, za to wszyscy zgodnie twierdzili, że to lepsze słuchawki od Pro80. Fakt, mają ciemnawe tło ale zdecydowanie nie są ciemne, ja np. po zmianie padów na te od HM5 miałem za jasno i za krzykliwie, więc powróciłem do oryginalnych. No i ostatnia sprawa, zależy do czego się je podpina - z dziurki E-MU 0404 usb bas faktycznie nawala i łupie jak oszalały, ale z dość jasnego wzmaka jakim jest HA2013 i przede wszystkim porządnego źródła grają bardzo równo i mają średnicę, a nie dolinę cierpiącą na suchoty jak wiele dynamików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odsłuch na xonarze dx,

podczas filmu dziewczyna wali gościa z liścia w twarz:

na takstarach hd6000 dźwięk jak z chińskiego filmu kung fu

na sl hd330 dźwięk był naturalny

 

jeśli słuchawki mają służyć do czegoś więcej niż tylko słuchanie muzyki z dużą ilością basu, być uniwersalne zarówno przy oglądaniu filmów i graniu, to hd6000 moim zdaniem się nie nadają

 

pomijam już to że na mój łebek są za małe i ten pałąk z napisem ciśnie w głowę za bardzo

Edytowane przez fero323
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie były bardzo wygodne i nic nie uciskało. Słuchałem na: archos5, hifimediy U2 + wzmacniacz hybrydowy, technics sa-ex120, e-mu 0202 i innych sprzętach. Na każdym problem był ten sam, czyli za dużo basu i ciemne tło. Najlepiej grały na starym technicsie , oczywiście górne tony były chyba ustawione mniej więcej w połowie natomiast bas był praktycznie ustawiony na zero;). Jestem osobą, która nie lubi za dużej ilości basu, wolę jak jest go w sam raz. Już przy pierwszych odsłuchach w sklepie wiedziałem, że coś jest nie tak ale kupiłem je i pozostawiłem grające przez któryś dzień. Niestety ale dużo się nie zmieniło i byłem zmuszony je sprzedać. Teraz mam pro80 wytłumione korkiem, z padami hm5 i odpinanym kablu i teraz wiem, że mi się podobają i za nic nie powrócił bym do modelu hd6000. Jednak tak jak mówię jeżeli ma ktoś kasę i lubi bas to są to dobre słuchawki lecz nie uniwersalne. Nadają się do muzyki typu dnb, house, dubstep gdzie bas jest bardzo ważny lecz gdy zechcemy posłuchać muzyki klasycznej jazzu czy ostrego metalu to może być kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Jak z kwestią wymiany earpadów. Da się na coś większego, aby ucho weszło do środka?

W oryginalne 80tki wchodzi mi bez problemów, ale HD6000 wygoda znacznie większa.

Może ktoś pokazać/pochwalić się zdjęciami wraz z padami od HM5, ew. co jeszcze wejdzie w nie(z akcentem na welur)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam brązowe bez kombinacji. Słucham na Sgs3 i jest super. Dziwią mnie mocno wasze posty. Dla mnie to co najmniej tak samo dobre słuchawki jak Pro80, a po podłączeniu do samsunga i jako portable na pewno lepsze. Zapraszam łodziakow na odsluch. Sluchawki ciemne więc podlaczanie równie ciemnych źródeł to profanacja.

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam brązowe bez kombinacji. Słucham na Sgs3 i jest super. Dziwią mnie mocno wasze posty. Dla mnie to co najmniej tak samo dobre słuchawki jak Pro80, a po podłączeniu do samsunga i jako portable na pewno lepsze. Zapraszam łodziakow na odsluch. Sluchawki ciemne więc podlaczanie równie ciemnych źródeł to profanacja.

Może i równie dobre, ale kompletnie różne brzmieniowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak z kwestią wymiany earpadów. Da się na coś większego, aby ucho weszło do środka?

W oryginalne 80tki wchodzi mi bez problemów, ale HD6000 wygoda znacznie większa.

Może ktoś pokazać/pochwalić się zdjęciami wraz z padami od HM5, ew. co jeszcze wejdzie w nie(z akcentem na welur)?

 

Ponawiam pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Słuchałem je dawno temu i dość krótko i czasem się nad nimi zastanawiam. Ale jedna rzecz mnie zastanawia, więc zapytam - scena wali prosto w twarz, czy może jest nieco oddalona i ma się wrażenie siedzenia w 3-4 rzędzie? Bardziej szeroka czy głęboka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Dostałem od Mikołaja HD 6000 i póki co zaczynam z nimi swoją przygodę. Na razie mogę powiedzieć, że bas (dla mnie) jest spoko, nawet mógłby nieco mocniej uderzać, wokal schowany trochę gdzieś z tyłu. Scena przeciętna, choć nienajgorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Zaczynam słuchać sobie Takstar HD6000 jako uzupełnienie dla Grado-SR80 mojej bassheadowej duszy, na razie jest dobrze :) funowo chociaż nie jest aż tak bezkompromisów jak AKG-518.

@Szwagiero - pozwolę sobie zapytać bo nie mam doświadczenia a chwilowo jestem akurat w stolicy - mógłbyś polecić stołecznego fachowca do recablingu? Samemu nie mam absolutnie cierpliwości... Nie musi być top hifi, to przecież słuchawki za 300zł ale przyzwoity rzemieślnik się przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam słuchać sobie Takstar HD6000 jako uzupełnienie dla Grado-SR80 mojej bassheadowej duszy, na razie jest dobrze  funowo chociaż nie jest aż tak bezkompromisów jak AKG-518.
@Szwagiero - pozwolę sobie zapytać bo nie mam doświadczenia a chwilowo jestem akurat w stolicy - mógłbyś polecić stołecznego fachowca do recablingu? Samemu nie mam absolutnie cierpliwości... Nie musi być top hifi, to przecież słuchawki za 300zł ale przyzwoity rzemieślnik się przyda
@Perul zdecydowanie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności