Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Czym zastąpić SL HD 681 ?


slawekxyz

Pytanie

Witam ,

 

po sprzedaży SL 681 zakupiłem HD 330, które mimo funowego grania, nie nadają się jednak w/g mnie do każdego gatunku- dlaczego nie kupię znowu 681 - wygoda tzn. ,szukam czegoś z welurowymi padami. Po analizie tematów, myślę nad 681 EVO po zdjęciu wszelkich gąbek , lub HI 2050 ( budżet do 150 ) dodam że średnica i wokal musi być trochę cofnięty względem reszty, szczegółowość jak w 681.

 

proszę o pomoc tych którzy mieli SL 681 i 330. i mogą inne słuchawki porównać do tych.

 

pozdrawiam,

Edytowane przez slawekxyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

681 evo mk2. Miałem 681f, przesiadłem się na evo. Szczegółowość i scena- imo lepsza, basu więcej, schodzi niżej, generalnie bardzo fajny (dla niektórych za dużo). Pady welurowe bardzo wygodne, konstrukcja pałąka nie jest jednak aż tak pancerna jak w poprzednikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szczegółowość w EVO lepsza niż w 681 ?, większość pisze że jest nieznacznie gorsza, nawet po modyfikacjach , a jeśli chodzi o pałąk to jest inny niż w zwykłych 681 ? wygląda na identyczny, tylko zabudowany plajstikiem.

Edytowane przez slawekxyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak trzymałem w rękach i jedne i drugie to starsza wersja robiła lepsze wrażenie. Z tą szczegółowością to może być różnie, 681 grały z clipem, evo grają z 638f. Także miarodajne porównanie to to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

668b

 

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

668b podobno graja o wiele bliższą sceną od 681, a ja szukam słuchawek w dalszej scenie, ale równie dobrej , naturalnej , szczerze to trochę tego brakowało w 681, w 330 mam często wrażenie że dźwięk dobiegł gdzieś z kąta w pokoju, a nie z samych słuchawek , (przepraszam , ale nie umiem tego jakoś " fachowo" napisać), ale to mi się bardzo podoba.

Edytowane przez slawekxyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

668b

 

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

668b podobno graja o wiele bliższą sceną od 681, a ja szukam słuchawek w dalszej scenie od 330,

 

miałem oba, 668 są znacznie lepsze i słyną z przestrzeni,

330 nie znam i nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

668b

 

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

668b podobno graja o wiele bliższą sceną od 681, a ja szukam słuchawek w dalszej scenie od 330,

 

miałem oba, 668 są znacznie lepsze i słyną z przestrzeni,

330 nie znam i nie chce

 

 

 

 

668b

 

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

668b podobno graja o wiele bliższą sceną od 681, a ja szukam słuchawek w dalszej scenie od 330,

 

miałem oba, 668 są znacznie lepsze i słyną z przestrzeni,

330 nie znam i nie chce

 

Teraz to mam namieszane, już prawie zdecydowałem się na EVO , lub powrót do 681, a na wykresach 681 i 668 są prawie identyczne , więc w czym tkwi różnica, mam nadzieję że wokal i średnica, w 668 jest podobna do 681 i nie jest wyeksponowana względem innych pasm

Edytowane przez slawekxyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czytałem wszystko co możliwe, opisy słuchawek bez porównania ich do innych modeli nie pomogą w zakupie , dlatego pytam jak graja inne w porównaniu do 681 i 330 lub 5401 ( i do właścicieli wy, lub byłych właścicieli mienionych kieruję pytanie ) , bo takie słyszałem. Szukam grania szczegółowego, cofnięty wokal i srednica jak w 681 plus welurowe pady.


+ 1 dla luqartam

do manuelvetro

Słuchałeś że mi polecasz ?

Edytowane przez slawekxyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do welurowych padów to w SL HD 681 EVO są i takie i skórzane.

Nie słyszałem wielu słuchawek, ale te słuchawki są najlepszymi jakie słuchałem, często słucham muzyki w nich po parę godzin i dopóki nie ruszam głową to zapominam że mam je na głowie, nic nie uciskają i są wygodne. Ja mam białe, co prawda plastik fantastik ale ładnie to wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czytałem wszystko co możliwe, opisy słuchawek bez porównania ich do innych modeli nie pomogą w zakupie , dlatego pytam jak graja inne w porównaniu do 681 i 330 lub 5401 ( i do właścicieli wy, lub byłych właścicieli mienionych kieruję pytanie ) , bo takie słyszałem. Szukam grania szczegółowego, cofnięty wokal i srednica jak w 681 plus welurowe pady.

 

+ 1 dla luqartam

 

do manuelvetro

Słuchałeś że mi polecasz ?

Miałem większość "słynnych" superluxów. Mam TS-671 , polecane pro80 z tego zamówienia wziąłem w ciemno, zakładając, że będą dobre po odsłuchu TS-671, które grają w zupełnie innej lidze niż dowolne SL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to dobrze że graja w innej lidze bo w sumie kosztują niewiele więcej od takich EVO. po opuście w mp3store, ale mi nie chodzi o jakość grania tylko o sygnaturę jak w 681 , czyli szczegółowo , jasno , bass punktowy , cofnięty lekko wokal i średnica, ale nie tracąca na szczegółowości np.talerzy , naturalność, uważam że nie ma uniwersalnych słuchawek , dlatego szukam uzupełnienia dla 330. oczywiście uwzględniając posiadane E07,

Edytowane przez slawekxyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jako, że miałem 681 evo mk2, to moim zdaniem istotną wadą było grzanie. Po jakiś 30 minutach w tych słuchawkach z welurami było mi cholernie gorąco. No i bas. Wielu osobom się podoba, ale moim zdaniem jest go trochę za dużo, tzn. w bardziej żywych kawałkach więcej przeszkadza niż pomaga, bo przymula. Jednak efekt wibrujących słuchawek w trakcie oglądania filmów akcji jest bardzo fajny. Problem w tym, że (dla mnie) obejrzenie 2 godzinnego filmu w tych słuchawkach z racji grzania to niemal katorga.

Edytowane przez Darczez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szukam czegoś innego niż HD 330 ( które graja dynamicznie, mięsiście ale trochę dusznawo ) , czyli szczegółowa średnica i góra plus naturalność , cofnięty lekko wokal , bardziej punktowy bas, czegoś jaśniejszego , lżejszego, z większym powietrzem w graniu,

 

 

Dzięki za pomoc wstępnie wybieram jednak EVO , chociaż poczekam na testy taktsarów HI 2050 i TS 662 , może dadzą mi to czego szukam.

Edytowane przez slawekxyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za pomoc wstępnie wybieram jednak EVO ( w razie co to zrobię z nich 681 ) , chociaż poczekam na testy taktsarów HI 2050 i TS 662 , może dadzą mi to czego szukam względem HD 330 czyli czegoś jaśniejszego , lżejszego, z większym powietrzem w graniu, ale jednak z mocnym punktowym basem, pod FIIO E07.

 

pozdrawiam,

Edytowane przez slawekxyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności