Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne do 200zł


Kikert

Pytanie

Cześć,

zastanawiam się nad zakupem słuchawek do używania w domu, przy komputerze - najchętniej półotwarte lub otwarte. Chciałbym znaleźć coś do 200zł, ewentualnie mogę dopłacić jeszcze 50zł, jeśli znajdzie się jakiś wybitny model; aktualnie to mój górny limit.


Słucham głównie muzyki klasycznej, muzyki filmowej, trochę classic rocka. Wydaje mi się, że najlepsze będą słuchawki o możliwie płaskiej charakterystyce, na ile to jest możliwe <200zł. Zależy mi na tym, żeby były wygodne przy dłuższym użytkowaniu. Dotychczas znalazłem tylko AKG K514 MKII, wydają mi się warte uwagi po spojrzeniu na wykres częstotliwości: http://www.geocities.jp/ryumatsuba/k514_f.gif


Dotychczas kupowałem słuchawki poniżej 100zł; mam JVC HA-S150 jako wariant mobilny, z którego jestem zadowolony (muszle są trochę zbyt małe), a przy komputerze Wavemaster HPX-3090 z kartą USB, którego kupiłem raczej do grania (myślę, że jest zbyt basowy). W komputerze mam płytę MSI ze zintegrowaną kartą Realtek ALC892 (mam nadzieję, że to to ;) ). Możliwe, że czasem podepnę je do laptopa z jakąś zintegrowaną kartą lub telefonu.


Proszę o pomoc w doborze. Będę wdzięczny za kilka słów "dlaczego akurat ten model".


Dzięki ;)


Edit: Coś posypało się kodowanie, proszę o zmianę nazwy tematu, jeśli to możliwe.

Edytowane przez Kikert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Przeczytałem kilka wcześniejszych tematów, ale tamte modele raczej mi nie odpowiadają, z tego co zrozumiałem po przeczytaniu kilku recenzji:

- CAL! są zamknięte, mają mocny bass

- AKG K518DJ chyba bardziej do elektroniki

- Sony MDR-V55 raczej też mocno basowe

 

Zresztą autorzy tematów mają różne gusta i te same słuchawki mogą się nie sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Każdy ma inny słuch, "za mało bassowe" to też kwestia SUBIEKTYWNA, z resztą v55 wcale nie są takie płaskie, skocz do saturna albo media i posłuchaj, masz możliwość obsłuchania wszystkich trzech modeli w najpopularniejszych marketach, więc w czym problem? to Ty będziesz słuchał na nich muzyki, więc też to Twój interes, żeby dobrze podejść do tematu.

promocja chyba została przedłużona do końca stycznia, musisz się upewnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przeczytałem recenzję i zapowiadają się super, ale promocja już się skończyła i aktualnie kosztują 270zł, nie mogę tyle wydać.

Promocja jest przedłużona do końca stycznia :)

 

TAKSTAR W MP3STORE! PROMOCJA DO KOŃCA ROKU

photo-thumb-18459.gif?_r=1380196323 Napisany przez WojtekC on 07 styczeń 2014 - 21:44 in Promocje

Mam dużo zapytań o TAKSTARY i promocję. Po rozmowie z górą ....

Promocja na TAKSTARY przedłużona do końca stycznia 2014!

Edytowane przez icoverty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak będziesz słuchał z alc892 to wszystko będzie basowe i "za woalem" a z drugiej strony będzie cięło uszy wysokimi. Mam tę kostkę w moim laptopie ( też MSI ) i jest to najgorszy syf jaki słuchałem pomimo, że w pomiarach jakoś tam wygląda. Miałem pierdka na usb Sound Blaster Play i pomimo, że ludzie na niego różne rzeczy piszą, to 892 nawet nie miał do niego startu ( co wiele mówi ). Na 892 nie ma czegoś takiego jak kontrola basu. Bas jest wszędzie i dudni i stuka co bym pod niego nie podpiął. Na moich solo to każde zejście na basie kończyło się stukaniem membran i dudnieniem. Nie dało się słuchać. Nie mówię już nawet, jak się skończyło podpięcie k701 przez o2 bo to była tragedia. Nawet k550, które ponoć z kalkulatora zagrają, z tej integry brzmią jak kupa gnoju. Do klasyki się to w ogóle nie nadaje, bo jak pojawia się więcej niż 3-4 instrumenty, to robi się bigos, a środka pasma w ogóle nie ma.

Zatem moja rada. Nawet jeśli kupisz te takstary, jak najszybciej kręć jakiegoś dac'a, bo na tych takstarach podejrzewam, że już wszystko zło z tego realteka będziesz słyszał jak na dłoni. Jedynym plusem tego kodeka jest to, że u mnie jest wyjście po optyku, i można byle daca podpiąć (choćby fiio d03 ) chociaż nie jestem pewien czy u ciebie też tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności