Skocz do zawartości

Motocykliści poznajmy się...


mir35

Rekomendowane odpowiedzi

Z niczym nie miałem problemów (z resztą jak się na końcu okazało), tylko zawsze kończyłem na ósemce (była jako pierwsza z manewrów). Z resztą prawko B mam już wieczność i oprócz jednej stłuczki nie miałem nigdy problemów z jazdą. Teraz przewidywanie sytuacji na drodze bardzo się przydaje na motorze. W ogóle polecam zaliczyć chociaż z raz kurs panowania nad motorem. Ja byłem na kilku i nie wyobrażam sobie, żeby można było bezpiecznie jeździć bez takiego kursu. Po prostu w kontrolowanych warunkach widać, co tak naprawdę można robić z motorem. No i w praniu wychodzi, jak bardzo nieintuicyjna jest jazda na nim. Trzeba się przestawić w wielu aspektach. Ale potem radocha panowania nad tym przerośniętym rowerem jest niesamowita :).

Edytowane przez artif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jaki motocykl 125 jest dobry na początek?
W przyszłym roku się przymierzę do zrobienia kat. A, ale chętnie bym wcześniej coś względnie niedrogiego nabył na kat. B i się pouczył jeżdżąc bo mało zaludnionych terenach.
Na początek coś mało awaryjnego i nie będącego małą pipidówą - mam 190 cm wzrostu.

Honda Shadow moją uwagę przykuła, ale ma opinie ślamazarnego pojazdu, choć mi aż tak na przyspieszeniu nie zależy, a nawet bezpieczniej uczyć się na takim.
Jakieś inne porady/sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Przy tej pojemności, to chyba tylko cagiva mito będzie dynamiczna :). Ja zaczynałem szkółkę od hondy cbf 125 i muszę przyznać, że miło mnie zasokczył co do kultury jazdy. I chyba uchodzi za bezawaryjny. Ale ogólnie trzeba poczytać, po jest z czego wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja jeżdżę 7 sezon, ok 30.000km po Trójmieście. 1 mandat na koncie i 1 kontrola.

W sumie w tym sezonie zrobiłem cały 1k, nie ma pogody + problemy z moto.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja bardzo żadko kontroluje motocykle. Ja zrobiłem jakieś 20k km po Europie i dwa razy tyle po Polsce ani jednej kontroli. Jak tłumik nie jest zbyt głośny i tablica nie zagięta to luz :) Za kilka dni wyjazd do Brna na Motogp 2x780km a może jeszcze jakieś Alpy w Austrii. Oby pogoda dopisała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Ja też mam ok 20 tys nalatane i raz myślałem, że w końcu zaliczyłem mandat, bo w mieście na łuku wypadłem dokładnie na miśka celującego dokładnie na mnie (oczywiście prędkość nie była miejska :mellow:). Ale się zdziwiłem i ucieszyłem, jak misiek przesunął suszarkę lekko obok mnie, żeby wycelować jakieś autko za mną :mellow:,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kat. B znajdę jakiś względnie większy motocykl? 190 cm wzrostu mam, jak wrócę z Austrii to najpierw bym na 125-tce po mniej ruchliwych drogach i wsiach pouczył się jako tako jeździć i zrobić kat. A.
Wstępnie Honda Shadow mnie interesi, czytałem że trochę muł, ale na początek (i potem zresztą też) nie potrzebuję "kopa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Duka jeszcze spoko, ale zapomniałem wspomnieć - bardziej mnie chopperowe klimaty kręcą, więc takie zacięcie z wyglądu byłoby spoko - stąd idea Hondy Shadow. Varadero już przypomina ścigacza, których nie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale rozumiem, sam mam cruisera i nie chcę niczego innego  (ew. mocniejszy) :). Dałem tylko przykład, że 125 ccm nie musi być małą popierdułką. A w czoperach jest też niezły wybór, wspomniana shadowka, suzuki intruder, yamaha drag star albo virago, ładnie prezentują się junaki z serii M16 itd. Jest w czym wybierać. Tylko trzeba uważać na silniki (przy używkach), bo nie są za duże,a mają co ciągnąć :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drag Stag dla chłopa 190cm? Hmmm, o nie wiem. Na moje oko to "choppery" w tej pojemności wygladają cokolwiek mizernie. 

Ja bym szedł w te Varadero. Jest konkretne i do nauki w sam raz. Potem już sobie kupisz to co Ci w duszy gra.

 

Pamietam jak dosiadałem sie do Volusi 800 i wygładało to pokracznie, a mam tylko 186cm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności