Skocz do zawartości
  • 0

Nowe słuchawki ~200zł - czy mi się opłaca?


Jumperone

Pytanie

Witam wszystkich! :)

Dosyć niedawno zmieniłem telefon z Note II na iPhone 5 i o ile na Samsungu (z odtwarzaczem PowerAMP) moje nieszczęsne HD202 brzmiały jeszcze jako tako to tutaj jest tragedia. Kompletnie zero bassów i dźwięk jest niesamowicie płaski przez co nie idzie ich słuchać. Co ciekawe mam również niskobudżetowe EX10LP na których zmiana sprzętu nie jest aż tak zauważalna.

 

I tu nasuwa się pytanie - czy coś za max 200zł (nie chce wydawać więcej, bo często gubie lub psuje słuchawki :P ) będzie znacząco lepsze na iPhone? Budowa najlepiej zamknięta lub półotwarta. Bardzo lubuje się w bassach i tego oczekiwałbym po słuchawkach, a ponoć bassowe 202 nie mają dla mnie wcale go :D

Najlepiej gdyby wypowiedział się jakiś posiadacz jabłuszka, ale również liczę na innych.

Edytowane przez Jumperone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

202 to jeden z największych bubli jakie można kupić, jak widzę kogoś na ulicy z tym, to się zastanawiam za jakie grzechy ktoś tego używa. Ostatnio takich samych tematów jak grzybów po deszczu, poszukaj sobie w tym dziale czegoś zamiast robić następny taki sam temat

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety, ale dostałem je na prezent a kupione były przez osobę, która jest jeszcze większym laikiem niż ja :x

Wiem trochę tego jest, ale mi głównie chodzi o to czy na iPhonie poczuje różnice czy nie ma sensu inwestować w cokolwiek stąd mój temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ogólnie nie znam ani jednych słuchawek z tych które wymieniłeś i jestem tego samego zdania co Cocabanana:

Ostatnio takich samych tematów jak grzybów po deszczu, poszukaj sobie w tym dziale czegoś zamiast robić następny taki sam temat

Popieram również co do K518 - wytrzymałe, składane, zamknięte, pogadaj z Perul'em, miał na sprzedaż po modzie i ze zmienionym kabelkiem :)

Edytowane przez icoverty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teraz HD 202 używam tylko w domu, ale to przez ich wygląd. Myślę, że nowe czasem brałbym na dwór.

Głównie giną mi dokanałowe :P

Generalnie wziąłbym te K518 lecz ich design.. delikatnie mówiąc mi nie odpowiada dlatego na siłę szukam alternatyw ;)

Dzisiaj w Media Expercie natknąłem się na kilka par słuchawek, które podłączyłem pod telefon. Generalnie same badziewia, ale spodobało mi się brzmienie Sony XB400 i V55.

Pierwsze z tego co czytałem są hejtowane za ogrom bassów, które mi akurat nie przeszkadzały, a drugie leżały znacznie lepiej i brzmiały też ciekawiej, ale droższe o 50zł.

Zaczyna mi się powoli robić mętlik w głowie :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Design K518 jak Ci nie pasuje to możesz spojrzeć w kierunku ZX600, a jak Ci pasuje dźwięk v55 to szukaj na internetach i kupuj (za trochę ponad 200zł można znaleźć, chyba że poszukasz używek), to Tobie ma się przede wszystkim podobać dźwięk, bo każdy "słyszy" na swój sposób :)

Co do XB400 mimo "superowego designu i basu" są podobno delikatne i słabo izolują.

Edytowane przez icoverty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

v55 za 180-190 można dostać, trochę trzeszczą, ale da się temu zaradzić, poza tym grają całkiem ok i są w miarę wygodne

PS. Basów, nie bassów. Bassy to można mieć w golfie na półce z głośników 6x9 :)

 

ED:

Możesz jeszcze poczytać o słuchawkach JVC - HA-s500, na head-fi bardzo polecane, nie wiem czy słusznie, ale można je dostać tylko na ebayu z Japonii. Ja ściągam aktualnie nieco nowszą wersję i będę w stanie coś powiedzieć o ich CNT

Edytowane przez Cocabanana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

V55 jako użytkownik szczerze polecam. Jak na słuchawki basowe są bardzo uniwersalne i ładnie maskują większość braków źródła (więc dobrze spisują się przy połączeniu z telefonem). A co do trzeszczenia, to dopóki nie jesz podczas słuchania muzyki, to problem nie istnieje. :P

 

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności