Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe 500zł + wzmacniacz


Camel18

Pytanie

Witam, to mój pierwszy post tak że witam wszystkich na forum.

 

ostatnio dopadłem to forum, naczytałem sie dziesiątek tematów dużo sie nauczyłem i sie całkiem pogubiłem.

 

od jakiegoś czasu używałem ipod 5g Video i wkońcu dojżałem do decyzji aby przerobić go na imod-a.

W tej chwili jest on w rękach Forzy i poddawany jest modyfikacjom.

 

A teraz do sedna:

 

jak juz imod bedzie gotowy, przydałyby sie do niego dobre słuchawki i wzmacniacz dlatego prosze was, bardziej doświadczonych o pomoc w wyborze, bo czytajac forum calkiem zglupiałem :)

 

Kryteria cenowe:

-słuchawki dokanałowe (najlepiej zamknięte coby izolowaly otoczenie) do 500zł (max 599 jeśli warto :)

-wzmacniacz również 500zł (max 599 jeśli warto :)

 

a teraz to co najważniejsze. Kryteria Odsłuchowe:

 

- dźwiek nie musi byc specjalnie analityczny, milej widziane cieplejsze brzmienie głównie do odprężenia sie a nie analizowania każdego dźwieku.

- bass nie przesadny, żeby nie zakrywał pozostałych pasm, aczkolwiek zeby go też nie brakowało

- góra nie kłująca w uszy aczkolwiek też nie za płaska

- scena maksymalnie szeroka

- dobra izolacja od otoczenia

 

Czytając inne wątki największą uwage przykuły Senki ie60, Yamaha EPH 100 , Westony 1, um-1, Brainwavz B2 ,HiFiMAN RE-ZERO, Shure SE 215, AKG K376.

Wzmacniacze : FiiO E12 MONT BLANC, FiiO E11 KILIMANJARO

 

 

Dlatego prosze was, o pomoc w wyborze tych najbardziej zbliżonych do moich wymagań, ewentualnie o własne propozycje co do tych wymagań.

Interesują mnie tylko artykuły dostępne w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

glos na eph100. B2 skresl - moze Ci brakowac basu. rockit r50 na tych samych chyba przetwornikach ma go wiecej. jesli westony um1 graja jak um pro10 - to dokladnie ta sama sytuacja.

 

ze wzmakow e12 polecam...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

izolacja i szeroka scena się wyklucza

 

e12 ??? wtf on ma 0,8W po jaki grom do doków taka moc ?

 

cos z tanszych ampów i najtansze customy

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wiem ze się wyklucza, dlatego możliwie jak najwieksza, przy nienajgorszej izolacji coby i w tramwaju dalo się słuchac. ale oczywiscie scena ma wyższy priorytet.

 

 

rozważam e12 bo w pozniejszych planach są nauszniki jeszcze, ale najpierw zestaw wyjściowy trzeba zkompletować, potem bede myślał domowym, a mogą się tam znaleźc 150 Ohm. to jeszcze w fazie wymyślania jest.

 

w sumie moglem dopisac to w pierwszym poscie, zeby było wiadomo co i jak.

Edytowane przez Camel18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy może być używany wzmak? Bo jeżeli tak to można się rozejrzeć za czymś ciekawym, może dorwiesz coś od ibassso (d4, d42), RSA (Tomahawk), JDS Labs (C5), Leckerton (UHA-4). A jak nie to budżetowe jak fiio e07k czy SMSL SA4ps też spełnią Twoje oczekiwania.

 

W słuchawkach nieanalitycznych za bardzo nie pomogę. Jeżeli mógłbyś nagiąć budżet to przyjemne, równe, ciepławe, muzykalne brzmienie mają Music One od Custom Art (są to customy). Tylko nie wiem czy chcesz się od razu ładować w customy (moim zdaniem warto ale różne są poglądy w tym zakresie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tanie pojecie wzgledne :) tanie jak na armatury...

t5 tez nie taki tani...

tani i z imodem fajnie wspolgra sap-4s. nie jest to co prawda klasa t5.

Jesli chcesz sprzet na start to sap4-s. jesli chcesz cos co juz Ci potem nauszne pociagnie to T5 albo E12.

 

http://forum.mp3store.pl/topic/112297-duzy-moze-wiecej-czyli-porownanie-smsl-sap-4s-ibasso-t5-i-fiio-e12/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hmmm, jaj narazie to wszystkie opinie przemawiaja za e12, bo chyba faktycznie wole cos co pociągnie nauszne.
a co do słuchawek to na pewno znajde je gdzies i przesłucham przed kupnem, bo z armatura jeszcze nie mialem stycznosci.

 

grubbby dzięki za link, nie widziałem wczesniej tego porównania, a sporo wyklarował

Edytowane przez Camel18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U mnie przy tych wymaganiach standardowo ThinkSound MS01, najlepsze z wymienionych w pierwszym poście i dające w zasadzie wszystko to, czego szukasz.

Co do Westone - 1 niestety nie popisują się szeroką sceną, UM1 też nie. Poza tym to głównie średnica, świetne słuchawki w odpowiednich warunkach (przestrzenne źródło + dobrej jakości EQ), ale wprost z pudełka mogą być zbyt niebasowe i niegórne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

e12 niby nie wiele odstaje od e07k taki odgrzewany kotlet z większą mocą

tylko powiedzcie po co ta moc do doków ? spalić je żywcem, robić delikatny ruch gałą

 

zasadność tej zabawki pod doki jest mało sensowna, no chyba ze doki na doczepkę a głównie nauszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tylko powiedzcie po co ta moc do doków ? spalić je żywcem, robić delikatny ruch gałą

 

O ile do MS01 faktycznie nie ma to sensu pod względem mocy, to pod Westone jest generalnie taka zasada, że lepiej czują się na wzmocnieniu mimo, że de facto również go nie potrzebują. Z tego co widzę sporo ludzi notuje takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

tylko powiedzcie po co ta moc do doków ? spalić je żywcem, robić delikatny ruch gałą

 

O ile do MS01 faktycznie nie ma to sensu pod względem mocy, to pod Westone jest generalnie taka zasada, że lepiej czują się na wzmocnieniu mimo, że de facto również go nie potrzebują. Z tego co widzę sporo ludzi notuje takie rzeczy.

 

Na wzmocnieniu audeo i lepiej grają (dlatego kupiłem smsla do imoda pasuje idalanie) ale na .... kurde nie 850mW !!!!!! przeciętne nauszne wytrzymują 250mW już nie które 0,5W a co mówić o dokach ? 1/10 i doki są u kresu wytrzymałości następny krok i idą z dymem ...

nie no serio dobrze radzicie chłopak straci i doki i słuch ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a teraz to co najważniejsze. Kryteria Odsłuchowe:

 

- dźwiek nie musi byc specjalnie analityczny, milej widziane cieplejsze brzmienie głównie do odprężenia sie a nie analizowania każdego dźwieku.

- bass nie przesadny, żeby nie zakrywał pozostałych pasm, aczkolwiek zeby go też nie brakowało

- góra nie kłująca w uszy aczkolwiek też nie za płaska

- scena maksymalnie szeroka

- dobra izolacja od otoczenia

 

Czytając inne wątki największą uwage przykuły Senki ie60, Yamaha EPH 100 , Westony 1, um-1, Brainwavz B2 ,HiFiMAN RE-ZERO, Shure SE 215, AKG K376.

Wzmacniacze : FiiO E12 MONT BLANC, FiiO E11 KILIMANJARO

 

bierz eph 100 nie zawiedziesz sie. bedziesz mial relaksujace brzmienie jednoczesnie calkiem dynamiczne, cieple (bardzo fajny bass, sprawia wiele frajdy a jednoczesnie jest swietnej jakosci), sliczna gore - wyrazna ale nie klujaca, calkiem sporo powietrza i jak dlamnie mimo nieprzecietnej izolacji dosc mocno rozciagnieta scene w szerz, czasem nawet bardzo mocno (zwlaszcza pojedyncze efekty)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na wzmocnieniu audeo i lepiej grają (dlatego kupiłem smsla do imoda pasuje idalanie) ale na .... kurde nie 850mW !!!!!! przeciętne nauszne wytrzymują 250mW już nie które 0,5W a co mówić o dokach ? 1/10 i doki są u kresu wytrzymałości następny krok i idą z dymem ...

nie no serio dobrze radzicie chłopak straci i doki i słuch ...

Jak ktoś jest debilem to traci jedno i drugie. Słuchawki żeby się zjarać musiałyby dostać te 850mW OD RAZU, a więc PO MAKSYMALNYM PRZEKRĘCENIU GAŁKI POTENCJOMETRU. Aune T1 dawał przy 32 Ohmach 1W mocy - teoretycznie powinienem więc mieć z obu swoich Westone (1 i 4R) jedno wielkie sruuu. Tymczasem żyją sobie całe i zdrowe. :)

 

+ zauważ że w temacie doradzenia wzmocnienia w ogóle nie zabrałem głosu.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Evil ale ja nie pije do Wesonów baa jakoś sam o nich pomyślałem (od początku) a pije do e12 to jak kupić pikapa ładowności 1T by wozić 4 cegły.

 

Przeciętnym dokok wystarczy 0,1W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie no ja wiem że nie chodzi o Westone (chociaż możesz się ich czepiać ile chcesz swoją drogą - nie będę ich bronił z uporem maniaka bo mimo, że lubię, to mają swoje wady), bardziej chodzi mi tu o poruszaną przez Ciebie bardzo słusznie kwestię wzmocnienia i zapodawania mocy zdolnej łatwo uszkodzić słuchawki, gdzie staram się zaznaczyć, że tylko w przypadku ich przeciążenia, tu: przeholowania z gałką. Westy też można spalić, nawet bardzo łatwo. Co do przerostu ze wzmakiem do doków to ja się ogólnie tu z Tobą zgadzam. Zakup jest w dużej mierze bez sensu i wolałbym władować to zawsze w źródło albo jeszcze lepsze słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podepnę się pod temat :D Czy warto kupić te yamahszki 100 lub se215 i do tego same nakładki customowe? A może coś droższego i wtedy by się to opłacało? Bo fakt faktem na music one miałbym ochotę, ale musiałbym się pozbyć przenośnego źródła na coś tańszego co z kolei może minąć się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podepnę się pod temat :D Czy warto kupić te yamahszki 100 lub se215 i do tego same nakładki customowe? A może coś droższego i wtedy by się to opłacało? Bo fakt faktem na music one miałbym ochotę, ale musiałbym się pozbyć przenośnego źródła na coś tańszego co z kolei może minąć się z celem.

o ile nie jestes koneserem jakiegos specjalnie wyszukanego brzmienia;) to nie ma szans zebys kupil leprze doki do takiego zwyczajnego cieszenia sie muzyka i dzwiekiem na wysokim poziomie niz eph100 w pulapie do 500zl. takie moje zdanie.

shure 215 wypadaja w starciu yamaszkami marnie wedlug mnie a audeo sa spoko tylko ze jest spore prawdopodobienstwo ze przecietnemu kowalskiemu moze w nich brakowac basu

a jesli chodzi o wzmak to nie wiem czy akurat bedzie tu koniecznie potrzebny, bralbym go jako ewentualnosc. eph nie sa jakos mega skuteczne ale spokojnie dawalo sie je napedzic cowonem c2 bez wzmaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

e12 niby nie wiele odstaje od e07k taki odgrzewany kotlet z większą mocą

tylko powiedzcie po co ta moc do doków ? spalić je żywcem, robić delikatny ruch gałą

 

zasadność tej zabawki pod doki jest mało sensowna, no chyba ze doki na doczepkę a głównie nauszne

Po pierwsze primo dla mnie jest przepasc pomiedzy e7 i e12 - wiec na pewno bym odgrzewanym kotletem tego nie nazwal.

 

Po drugie primo jak najbardziej masz racje ze taka moc do dokow nie jest potrzebna. Ba... do dokow na outdoor ja w ogole jestem przeciwnikiem osobnych wzmakow. Tak jak chyba wspomnial evil raczej bym szukal zmiany DAPa na lepszego...

 

Ale mowimy tu o imod wiec jakis wzmak musi byc... i teraz pytanie. Skoro kolega mowi, ze bedzie tez chcial nauszne, to:

1. kupic teraz cos slabego i potem co... zonglowanie wzmakami czy sprzedaz i kupno nowego? jedno niewygodne drugie strata kasy - chyba ze kolega chce sie sam pobawic i osluchac sie z roznymi sprzetami... to tylko wtedy moim zdaniem ma sens

2. kupic cos docelowego teraz co uciagnie potem bardziej wymagajace sluchawki. i uwazac na "galke" przy dokach ;)

 

I to juz wybor nalezy do autora... co ja bym polecal. Znow - w dwoch opcjach:

ad. 1 - jeszcze chyba tanszy i imo lepszy smsl sap-4s. tu krotkie ich porownanie: https://stozz-audio.jux.com/1083236#

ad. 2 - skoro boimy sie o "galke" E12 i zjaranie dokow to ibasso T5. ten rodzaj sterowania glosnoscia bedzie w tym aspekcie bezpieczniejszy, a wzmak uciagnie na przyszlosc duzo.

 

Ot moje propozycje w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

smsla sam kupiłem na próbę również pod imoda jest on lekko ciepły, ma 100mW

T5 jest neutralny 175mW

jest jest zo2 ale obcina górę !! :/ więc przestrzeń szlag trafia

rsa-mustang nie dostępny w pl

 

reszta ma duże gabaryty jak mxm jak na co dzień albo duża moc e12 jak na doki, o innych jakoś specjalnie nie słychać, owszem są ale mało kto co wie wiec strzał w ciemno

 

ps nie wiem nie słuchałem e7 e12 ale po opini niektórych tak to wygląda taką mają strategie dawania coraz to nowszych produktów delikatnie je ulepszając ... u mnie są skreślone

 

ja tam nie bronie ale jedynie skłaniam do analizy osobistych wytycznych i własnego wyboru

do audeo tak czy siak wzmak potrzebny t5 to dobry wybór tylko czy nie będzie za chłodno (za mało basu) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności