Jump to content
  • 0

Słuchawki nauszne za 100-170zł

Kapi

Question

Budżet: 100-170zł.

Trudno mi wybrać jaką konstrukcję preferuję, więc chętnie zobaczę propozycje zamknięte jak i półotwarte.

źródła:

• laptop
  • gitara + wzmacniacz Kustom Dart 10FX
  • Nokia E52

Przeznaczenie:

• słuchanie muzyki (słucham głównie punk rocka, ale lubię czasami odpalić coś cięższego jak i spokojniejszego)
  • chcę ich użyć, aby móc grać na gitarze przez wzmacniacz w akademiku
  • czasami jakiś film, gra, ale to drugorzędna sprawa

Dotychczas miałem Philipsy SHP1900, jednak nie były zbyt wygodne i mocno grzały uszy.

Co znalazłem?
Superluxy HD681, ale nie podoba mi się ich wygląd. Kwestia gustu.

AKG K511, jednak trochę boję się o wygodę.

Oprócz tego, K512MKII, K514MKII.

Najbardziej skłaniam się ku K511, ze względu na niską cenę oraz podobno dość dobrą jakość dźwięku w tym budżecie. Są jakieś lepsze propozycje? Maksymalnie mogę wydać ~170zł, jednak chętnie kupię coś w okolicach 100.

• Like 1

7 answers to this question

Recommended Posts

• 0

...i kiepsko graja :)

To były niezłe słuchawki kilka lat temu :)

Ja polecam zainteresować się:

HD668B, HD330 - Superluxy

K518dj - AKG

Takstar 2050 - teraz wszystkie słuchawki tej firmy do końca stycznia - 20%

• 0

K518DJ odpadają. Byłem dziś w MP3store w Gdańsku i przymierzałem je. Pierwsze wrażenie: "To mi zgniecie głowę za chwilę.". Ich brzmienie mi się podobało. Polecono mi Takstar PRO80, niestety są za drogie. Nad Superluxami HD330/660 zastanawiałem się i również biorę je pod uwagę. Podobają mi się (wizualnie) Takstar HD2000. Co o nich myślicie?

Pomyślałem również o kupnie AKG K402. Widziałem dzisiaj w MM, bardzo mi się spodobały i do tego kosztują 55zł. Warto jako słuchawki przenośne do funowego słuchania?

Edited by Kapi

• 0

Zero izolacji w 402 :)

Takstary 2000 to takie trochę CAL nie są złe :)

K518DJ miałem to samo ale to ich jedyna wada, trzy razy do nich podchodzilem i odsprzedawałem dalej bo nie mogłem dotrwać do momentu zaprzestania występowania efektu imadła. Sam zdecydowałem sie na DTX501P - świetne ale ponad budżet. Na Takstary jest nadal 20% rabatu a może model 2050?

• 0

Duża różnica między 2000 a 2050? 2050 są trochę ponad budżet. 2050 z rabatem 215zł, 2000 z rabatem 135zł co jest optymalną kwotą dla mnie. Warto dołożyć 80zł?

K402 kupię bo i tak potrzebuję dziś jakieś słuchawki. Myślę, że jako "awaryjne" i żeby posłuchać muzyki z telefonu podczas spaceru będą ok.

Przy kasie kosztowały już 70zł, więc ładnie podziękowałem i wyszedłem.

Znajdę jakieś lekkie słuchawki o podobnej konstrukcji do AKG K402 za ok. 50zł? K403 za 60zł w MP3store. Będą ok? Mają grać z Nokią E52.

Edited by Kapi

• 0

To ostatecznie co wybrać? Takstar HD2000, SL HD330 czy może SL HD660? Najchętniej już jutro bym je kupił :) .

Kupiłem Takstary HD2000. Pierwsze wrażenie pozytywne. Grają ładnie, w zupełności wystarczą jak na moje potrzeby.

Edited by Kapi

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By audionanik
      Takie ic rca http://eaglecable.pl/produkt/deluxe-stereo-audio/
      Jedna para - 1,5 metra za 90pln
      i druga - 3 metry za 100pln
      ============================
      pojedyncze wzmacniacze operacyjne (do cen dolicz szip):
      opa 228p 30zł/para
      lme49710ha 40zł/para
      burson ss v6 vivid 250zł/para
      ===================
      ...i jeszcze trochu lampek; pozostałość po zlikwidowanym torze  lampowym; ceny do negocjacji:
      https://www.hifi.pl/gielda/audio-lista-u.php?usr=2539
      Zdjęcia do w/w:

tych 6n9s z błyszczącymi anodami mam 5 sztuk

chathamów mam dwie pary.

Przejściówki coby w cokół oktalowy można było wetknąć lampę novalową:

cena 45pln/para plus szip.
      ===============================================
      Kabel cyfrowy coax od eagle cable, o taki:
      https://sklep.audioforte.pl/eagle-cable-deluxe-coaxial-dl-1-5m.html
      Cena 50pln plus szip

• By Andziaszek
      Witam witam Dzień Dobry!

Jakiś czas już szperam w internecie, czytam, oglądam i szukam produktu, produktów albo informacji odnośnie słuchawek planarnych. 
      Chciałbym poszerzyć pasję o kolejną parę słuchawek i stwierdziłem że fajnie będzie mieć coś nowego, coś czego jeszcze nie miałem w rękach czyli przetworniki magnetostatyczne.

Pomyślałem że najlepszą opcją (przez brak toru) będą słuchawki po bluetooth(Audeze Mobius, Hifiman Deva) bo to słuchawki all in one.
      Więc na liście do odsłuchów mam te dwa modele wyżej wymienione:
      - Audeze Mobius
      - Hifiman Deva

1 - Macie może jakieś opinie o wyżej wymienionych?
      2 - Może jakieś inne propozycje?
      3 - Czy jest sens pchać się w planary?
      (i tak wiem że te słuchawki są skrajnie odmienne od siebie dlatego bez odsłuchów raczej decyzji nie podejmę a z charakterystyki obie pary mi odpowiadają i jedne naturalne i drugie uniwersalne).
      4 - A może większym sensem byłoby kupienie przewodowych + dac/amp?
      5 - A może zostać przy dynamicznych?(jeśli tak to może jakieś propozycje?).

- Jeśli chodzi o budżet to niech górną granicą będzie 2000zł
      - Typ słuchawek to na pewno wokółuszne i zawsze miałem zamknięte ale może wybór padnie na otwarte? raczej użytkowane będą tylko w domu.
      - Muzyka najprzeróżniejsza, głównie elektronika i klubowe odmiany, utwory operowe, muzyka klasyczna, nagrania z filharmonii, pop, stare disco.

Mam nadzieję, że uda nam sie coś znaleźć
      A jeśli nie to i tak dziękuję że komuś się chciało dotrzeć na koniec mojej wypowiedzi  
      Zapraszam do dyskusji a jednocześnie życzę udanego dnia 😃
    • By deadman42
      Pochwalę się moją pierwszą (właściwie to drugą, bo pierwszą był stojak) i mam nadzieję, że nie ostatnią aktywnością w temacie DIY.
      HD330 dla kogoś, kto nie ma audiofilskich zapędów, nie cierpi na nadmiar gotówki a kocha muzykę to IMO strzał w dychę. Za ten dźwięk który oferują cena 130PLN to rewelacja. Mam je już jakieś 6-7 lat ale od początku nie podobał mi się i wręcz czasami przeszkadzał ten oryginalny sprężynowy kabel z "tłustym" jackiem 3,5. Postanowiłem. wreszcie coś z tym zrobić.
      Na początku wybaczcie, że zdjęcia są tylko z efektu końcowego, ale byłem tak zaaferowany, że nawet nie przyszło mi do głowy by robić w trakcie modu. Pomyślałem o tym jak już było "pozamiatane". Tak więc tylko krótki opis działań.
      Gniazda kupiłem od Maystra z Audeos.
      Dokładnie te:
       https://audeos.pl/pl/p/Gniazdo-jack-3.5mm-stereo-panelowe-do-obudowy-czarne-v2/628
      Wtyczki wchodzą na podwójny klik i trzymają się mocno. Nie ma mowy o wypadaniu.
      Jedyną  wadą gniazd (w moim przypadku) jest krótki gwint, ale o tym później.
      Rozebranie superluxów jest banalnie proste. Odkręciłem cztery śrubki i zdjąłem pałąk. Uchwyty trzymające pałąk wyciągnąłem z muszli. Zdjąłem pady delikatnie podważając wkrętaczkiem po okręgu skórkę zachodzącą za rant muszli. Plastikowy pierścień dociskający przetwornik ma dwa wycięcia i jeden wypust. Podważając wkrętakiem w miejscu wycięć wyciągnąłem pierścień i na koniec przetwornik. Ot i cała filozofia 😁.
      Żeby nie wiercić nowych otworów pod gniazda powiększyłem te przez które wychodził kabelek między muszlami. Napisy na muszlach są teraz "do góry nogami" , ale nie ma to dla mnie żadnego znaczenia.

I teraz objawiła się "wada" gniazd. Ścianka muszli okazała się na tyle gruba, że nakrętka ledwo załapywała gwint. Zeszlifowałem więc delikatnie kamykiem muszle w tym miejscu od środka i po przykręceniu gniazd dla pewności zalałem je klejem na gorąco.
      Myślę, że jak komuś nie będzie się chciało szlifować to wpasowanie bardzo ciasno gniazd (na wcisk) i zabezpieczenie klejem na gorąco też "zrobi robotę".
      Ja musiałem jeszcze dodatkowo zeszlifować maksymalnie nakrętki ponieważ po przykręceniu wystawały ponad próg na którym leży driver.

Ogólnie z efektu końcowego jestem bardzo zadowolony😊:

Ps. Kabelek kupiłem w komisie od @zOrg ale następny do KPP zrobię już sam🤒. Materiały od @Mayster już czekają.
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy