Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Wygodne słuchawki na miasto do ok. 600zł


Ektos

Pytanie

Postanowiłem założyć temat, bo od kilku dni wertuję forum i nie mogę znaleźć propozycji, która by mnie przekonała.

 

Szukam słuchawek na miasto, które bez problemu napędzę iPhonem 5c.

Mają być przede wszystkim wygodne, ładnie izolować i poprawnie grać. Pilot na kablu będzie mile widziany.

Noszę okulary, więc on-ear chyba odpadają (miałem k619 i uszy poddawały się po ok. 10 minutach). Zostają over-ear i doki.

 

Słucham różnych gatunków, więc powinny być raczej uniwersalne.

 

Cena maksymalna to okolice 600zł.

Edytowane przez Ektos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

napisz cos wiecej odnosnie brzmienia jakie bys chcial uzyskac - np. w stosunku do k619.

jesli brzmienie tych Ci odpowiadalo, generalnie charakter tych sluchawek... to w tej kwocie dla mnie naturalnym nastepca bylyby yamaha eph100.

z wokolusznych moze ath m50.

 

ale napisz cos wiecej o swoich preferencjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K619 miałem kilka dni i to jeszcze rok temu. Wtedy słuchałem z iPada i średnica wydawała mi się trochę schowana.

Yamaszki mam na oku, ale boję się że ich nietypowy kształt może nie pasować do moich małych uszu.

A co do ath m50, to przecież iPhone tego chyba nie napędzi (?) A nie chcę targać przenośnego ampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

m50 to tez granie Vka takze jesli czules braki srednicy w k619 to tu tez moze tak byc. granie bardziej rowne to np. takstar pro80. ostatnio hit zwlaszcza patrzac na cene :)

eph100 - fakt moge nie byc zbyt wygodne. z dokow o fajnej srednicy to polece rockity r-50 tylko przy k619 to mozesz uznac za bezbasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Shure se315 to ciekawa propozycja. Dużo jednak opinii, że w stosunku do 215 nieopłacalny zakup.

 

Te takstary niedostępne w Polsce. Zresztą nie znam firmy, co mnie trochę odrzuca szczerze mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

juz sa online:

http://www.mp3store.pl/products/takstar,551,0,0.html

 

wtedy byly ponizej 300pln bo byly w promocji... ale pogadaj - moze dla forumowicza jakas promocja sie znajdzie

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak to ma być naprawdę przenośne, to tylko doki. Chyba, ze zamierzasz zawsze nosić plecak lub kurtkę do noszenia słuchawek.

Polecam moje shure se530. Piękne, muzykalne granie z szeroką sceną. Potężny bas. To taki kieszonkowy odpowiednik hd650, chociaż jak dla mnie grają jeszcze lepiej. Bardziej bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z nausznych:

Przenośne + dobrze izolujące = niewygodne

przenośne + wygodne = źle izolujące

przenośne + wygodne + dobrze izolujące (bo system NC) = zbyt drogie.

 

Albo doki, albo zrezygnuj z czegoś. Odpuść M50 bo IMO to ani wokółuszne, ani wygodne...

 

Z wygodnych outdoor proponuję Bose AE2 - niestety nie izolują jakoś super... w końcu malutkie są :) Zależy w jakich warunkach będziesz używać. Z doków również polecam Shuse SE315 - za nowe bym tyle nie dał, ale jeśli się przekonasz do doków i brzmienie podpasuje, to może zapomnisz o wydanych pieniądzach. Proponuję na wstępie zakupić jednak doki shure z tego tematu przekonać się o stylu brzmienia SE315 (sam miałem pokrewny model SE102 i przesiadłem się na SE315).

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Każdy kto zakłada temat odnośnie wygodnych, nausznych i dobrze izolująych, piwnien z automatu otrzymywać taką odpowiedź :)

 

Z nausznych:

Przenośne + dobrze izolujące = niewygodne

przenośne + wygodne = źle izolujące

przenośne + wygodne + dobrze izolujące (bo system NC) = zbyt drogie.

 

Albo doki, albo zrezygnuj z czegoś

 

 

Ostatnio przymierzałem Sony mdr-1r. Jakość wykonania bdb ale w warunkach sklepowych ciężko ocenić jakość dźwięku. Były wygodne natomiast nie zwracałem uwagi na izolacje. Ogólnie ciekawy sprzęt.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przemyślałem sprawę. W takim razie doki.

Czy oprócz wspomnianych SE315 znajdzie się może coś tańszego i ładnie grającego?

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że nie będzie to propozycja o takiej jakości dźwięku jak Shurki.

Ma być wygodne (mam średni-mały kanał słuchowy), porządnie izolować i nie za ciemno grać. Nie lubię kluchowatości. Bas i owszem, ale ładnie kontrolowany i nieprzysłaniający reszty pasma.

Edytowane przez Ektos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może Audeo? Bardzo wygodne, nie grają ciemno, izolują gorzej niż Shure, ale źle nie jest. Tylko nie wiem czy nie będzie za mało basu. Dla mnie jest go dobra ilość, ale część osób narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

rockity r-50 chyba sa na tych samych przetwornikach (cos mi sie obilo o uszy) - acz dla mnie lepiej zestrojone. Lepsze zejscie i nieco bardziej muzykalne od b2. audeo sluchalem dawno... i z pamieci wrazenia podobne w stosunku do r50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W audeo mniej basu niż w shure SE315. Poza tym średnica "czystsza" (lub jak kto woli - odchudzona, zależy od preferencji), dźwięk bardziej bezpośredni i wyraźnie jaśniejszy (shure mają trochę wycofane wysokie, dźwięk jednak nie jest mulasty ani ciemny bo reszta pasma jest w miarę równa). Piszę to z perspektywy zadowolonego użytkownika se315, a niezadowolonego testera Audeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności