Skocz do zawartości

Creative Fatal1ty - antybas mod


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

Widocznie się dobrze zgrywają z tą Nokią. To nie do końca tak, że jest je ciężko napędzić, bo potrafią ładnie zagrać i z byle telefonu/clipa, ale pełnie możliwości pokazują z mocniejszym wzmacniaczem, choć też nie każdym, bo nie z każdym się zgrywają.

 

Zgadza się im więcej zakleisz otworów z tyłu przetwornika tym mniej basu jest, ale jest on szybszy i lepiej kontrolowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już indywidualne podejście, ja lubię jak jest lekko podbity, zwłaszcza najniższy, ale ogólnie koło naturalności powinien być ;)

 

Jak chcesz papkę z mózgu to polecam Sony V700DJ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham b. dużo elektroniki i tam bas jest dla mnie esencją muzyki. W bluesie czy rocku naturalne brzmienie jak najbardziej.

 

Wracają do moda, cały czas mam go we łbie tylko, bo nie mam teraz czasu żeby dłubać w rzeczywistości, ale...kolejnym pomysłem jest usunięcie materiałowego wypełnienia w padach - zamiast tego naprawdę cienka fizelina (tylko celem ochrony przetwornika). Z mojego doświadczenia wynika, że o dziwo całkiem sporo może to zmienić, podbijając wysokie i odmulając niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem mniej szczelne pady dają taki efekt, przy okazji dodają powietrza. Może na początek zrób ze skarpetki, żeby sprawdzić efekt, a dopiero potem psuj pady ;)

 

Wystukane na parapecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zrozumiałeś ;) Chodziło o sam "filtr akustyczny" - w otworze pada - zgodnie z teorią, im grubszy tym mniej wysokich. Zresztą już po fakcie, nożyczki poszły w ruch. Aktualnie przetworniki są z przodu otwarte i jest prawie genialnie, oprócz podbicia wysokich i średnich, bas stał się mniej rozmyty, ale teraz z kolei za bardzo nieokrzesany i bryka sobie po całym padzie. Myślę, że tak jak wspominałem, bardzo cienka fizelina zrobi tu dobrą robotę :)

 

Dobra, mam finalną wersję i okazuje się, że wróciłem właściwie do początku :) Co prawda urzekał mnie bas z 2. otworami, ale po 2 godzinach wybuchała mi od niego głowa no i niestety zagłuszał trochę resztę.

 

Aby rozdzielić nasze mody, bo jednak mimo pewnych elementów podobnych, są raczej inne, pozwoliłem sobie założyć oddzielny temat: http://forum.mp3store.pl/topic/128222-creative-fatality-open-mod/. Niemniej jednak w modzie są odniesienia do "Perul MOD", aby było jasno widać, że po części skorzystałem ze związanych z nim doświadczeń (chodzi głównie o bass reflexy).

Edytowane przez yanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To są słuchawki vintage i generalnie nie do zgarnięcia, choć ostatnimi czasy kilka par było na Allegro (w sumie to chyba tylko te Perula i jeszcze jedne, które ja kupiłem). Ogólnie to ciężko będzie taką budę znaleźć, ale może jakąś podobną już łatwiej. Ostatnio na Allegro pojawiło się kilka aukcji, np. ta: http://allegro.pl/nauszne-sluchawki-dynamiczne-m-s-unitone-hd-3030-i5191388395.html

 

Albo coś takiego: http://allegro.pl/ch435-stereo-headphone-sluchawki-i5191411766.html

 

 

Perul musiałby ocenić ich użyteczność do modów jak w przypadku Fatality :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Chciałbym zadać 2 ogólne pytania:

1) Czy jeśli stosuję na wypełnienie muszli matę bitumiczną, to czy stosować ją jako zamiennik waty, czy jako dodatkowy element (czy rezygnować z waty między tekturką a muszlą)

2) Czy stosowany rodzaj taśmy do zaślepiania bass-refleksów ma jakieś znaczenie? Gdzieś czytałem, żeby stosować taśmę malarską (na oko w tym modzie też zotała użyta malarska). Czy można stosować inne taśmy, np izolacyjną?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matę bitumiczną możesz zastosować, ale w Fatality nie ma za bardzo na nią miejsca.

Wata ma trochę inną funkcję, nie tyle pochłania, co rozbija falę dźwiękową.

Co do taśmy/plastra to można użyć dowolnego, chodzi o zasłonięcie otworu i nie ma znaczenia czym.

Jedynie otwory przysłaniane gąbką/filcem, to już trochę co innego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, grzebię sobie trochę w tych słuchawkach i miałbym szybkie pytanie, które po zadaniu rozbuduję:

 

Jak sensownie dodać basu w Fatal1ty po antybass modzie?

 

Zabawę z modem uskuteczniałem stopniowo. Najpierw na sam dół warstwa maty bitumicznej. Efekt niby jakiś lekki słyszałem, ale szczerze nie wiadomo, czy było trochę lepiej, czy to było placebo (chociaż skłaniałbym się ku placebo). Późniejszy etap to na dół wata, taka zwykła ze sklepu. Tekturka (jeszcze bez otworu) i znowu wata. Watę próbowałem lekko rozrzedzić, chociaż mam wrażenie, że nadal jest włożona do słuchawek dość zbita kupka waty. Jako że raczej jestem bassheadem to zakleiłem 2 bass reflexy. Efekt bardzo mi się podoba, teraz to zupełnie inne słuchawki. Linia basu bardzo mi się podoba, jest miękki, ale daje fajne wrażenie subwoofera w odsłuchiwaniu koncertu Manu Chao. I teraz kwestia, czy można jakość kierunkować brzmienie w kierunku podbicia basu, tak aby był głośniejszy? Słucham elektroniki i często go brakuje. Co ciekawe, bas bardzo mi odpowiada, ale jest go za mało :) Może przy okazji lekko ograniczyć górę i zrobić z nich ciemne, ciepłe słuchawki. Chociaż nie jest to priorytet, ale jakieś wyjście gdyby miało być "coś za coś".

Myślałem może, żeby zmieniać materiał - watę - na coś innego? Zastosowałem ją, bo niestety żadnego starego misiaka - dawcy watoliny - nie mam. Albo usunąć którąś z warstw waty, lub ją bardzo rozrzedzić?

Próbowałem najprostszego, czyli odklejenie 2 bass refleksów i pozostawienie przetwornika tak, jak jest w oryginale, czyli 4 bess refleksy. Efekt niestety bardzo zły.

 

Słuchawki traktuje jako typowo funowe. Grają z telefonem Galaxy A5 16 i Deezerem, który podbija bas.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal watę albo daj śladowe ilości rozciągnietej.Albo daj cienką warstwę gąbki.

 

Wysłane z mojego HUAWEI G7-L01 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinając otwór w tekturze trochę je przyciemnisz, basu nie przybędzie, ale wrażenie właśnie takie może być.

Zamiast zbitej waty włóż coś niezbitego albo nawet nic, ale wtedy warto na tekturkę przykleić filc, kocyk czy coś podobnego.

Jeśli masz tą gąbkę wokół , która uszczelnia nieco muszlę, to możesz ją częściowo lub w całości usunąć, wtedy też basu powinno przybyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

tej gąbki wokół nie stosowałem.

Sprawdziłem efekt z wycięciem otworu - faktycznie słuchawki stały się ciemniejsze i mniej ostre. Ale ostatecznie nie do końca przypadło mi granie z tym otworem i powróciłem do tekturek bez otworu.

 

Na daną chwilę jako granie bardziej FUNowe zastosowałem taki układ:

- zaklejone 2 bas refleksy

- tekturka bez otworu

- usunięcie waty między przetwornikiem a tekturą

 

Daje to mocniejszy bas niż w antybas modzie, a jednocześnie nie widać większych różnic w pozostałym paśmie względem pierwotnego modu. Wprawdzie bas znowu się trochę rozleniwił, ale nie jest to aż tak mocno widoczne.

 

Moje spostrzeżenia, jeśli ktoś chciałby pozostawić Fatal1ty charakter bardziej funowego grania. Oczywiście proszę traktować to jako doświadczenia tylko amatora, także krytyka moich spostrzeżeń jest jak najbardziej wskazana.

Efekt dość satysfakcjonujący już osiągnąłem (podpisuje się pod zdaniem, że w Fatal1ty siedzą bardzo fajne przetworniki), ale ostatecznie jeszcze nie składam broni. Póki co traktuje to, jako kompromis.

 

Wady które sam mogę sobie wytknąć to:

- wrażenie tłumienia basu, mimo jego dość sporej ilości (będę zmieniał materiał, jak dorwę jakiś :) )

- względem antybas moda spada jakość basu (pisane po amatorsku) - bas jest bardziej leniwy, basista gra zdecydowanie mniej wyraźnie (aczkolwiek jego linia jest nadal słyszalna względnie dość wyraźnie)

 

Pozdrawiam

 

Edit:

Chciałbym naprostować sprawę linii basu (basista) w tych słuchawkach. Oparłem się na utworze Balada Gustavo Lima który dość dobrze znam. Poprzednie odsłuchy były wykonywane na aplikazji Deezer w wersji dźwięku standard, a po moim "antyantybas" modzie złapałem kilka dni premiem spotify. A więc po modzie odsłuchiwałem ten utwór poprzez spotify w wysokiej jakości. I coś mnie tknęło... W spotify basista jest bardziej schowany za resztą pasma. Wytknięta linia basisty wynika z odsłuchu na dwóch różnych aplikacjach, a nie jest efektem moda. Powracając do Deezer analizując linię basisty stwierdzam, że gra tak jak grało przed modem, lub różnice są niewielkie. Jak dla mnie linia basisty zachowała pierwotną jakość i drastycznych różnic nie ma :) Bije się w pierś za nieprofesjonalną gafę.

Edytowane przez Rabbit666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 lata później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 18.07.2020 o 21:09, allach2000 napisał:

Witam forumowiczów. Czy jest szansa wrzucić aktualnego linka z poradnikiem do antybas moda creativów fatal1ty? Interia usunęła pokazywarkę i nie można tego już włączyć :( a mam dwie pary tych słuchawek i chętnie sprawdził bym sobie efekt moda :)

Wrzucam foty i z grubsza opis.

 

1. Wygłuszenie tyłu muszli watą i zaklejenie 2 otworów z tyłu przetwornika

IMG_20140101_215931.jpg

 

2. Zamknięcie tyłu muszli tekturą.

IMG_20140101_220456.jpg

 

3. Wyłożenie boku ścianek gąbką - gąbka powinna trochę wystawać nad muszlę, żeby później przysłonić szczelinę.

IMG_20140108_005338.jpg

 

4. Wyłożenie wnętrza watoliną

IMG_20140108_005407.jpg

 

Potem pozostaje poskręcać, założyć pady i posłuchać :) .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.08.2020 o 11:19, allach2000 napisał:

mam zdemontować czerwone elementy muszli ?

Nie, tylko wypchać watą i przykryć tekturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności