Skocz do zawartości

Fanklub Denon


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazję odsłuchać sobie D600 w salonie Denona i jak na mój gust te słuchawki są przebasowione. Słuchałem sobie na iPodzie z FiiO E17 i bez i w obu przypadkach bas przysłaniał cały środek, który przez to wycofany, był mało słyszalny, jakby za kocem. Wysokie tony aksamitne, przyjemne i szczegółowe. Ich balans tonalny określiłbym jako "V". Przy sobie dla porównania miałem ATH-M50 oraz salonowe Focal Spirit Classic (wg mnie zdeklasowały D600 swoją szczegółowością, impaktem basu i bardziej neutralnym brzmieniem). Do salonu Denona poszedłem jednak w celu zapoznania się z brzmieniem tego producenta (a może powinienem napisać, że z brzmieniem Fostexa ;) ) przed zakupem używanych D2000. Po ogólnym rozczarowaniu D600-kami uciąłem sobie jeszcze pogawędkę z pracownikiem sklepu, który wspominał niezwykle udaną serię Dx000. I tak oto, z jednej strony pełny obaw po odsłuchu D600 jak i napalony po niezwykle pozytywnych wspomnieniach pracownika Denona o D2000 zakupiłem w ciemno swoje D2000 i jestem nimi do tej pory zachwycony. Można powiedzieć, że doświadczyłem tzw. efektu WOW ;)

Wszelkie moje obawy co do basu zalewającego całe pasmo zostały rozwiane. D2000 grają równo, szczegółowo, z szeroką sceną (największą ze słuchawek zamkniętych jaką do tej pory słyszałem), a sam odsłuch jest czystą przyjemnością. Aksamitna góra nie szczypie w uszy, ale jest szczegółowa, bas ma fajny impakt (nie zbyt szybki i sterylny, ale i nie rozlazły, pozwalający cieszyć się niskim basem ocieplającym całe pasmo, ale nie przysłaniającym środka). Środek wyraźny, separacja instrumentów na wysokim poziomie. Nawet przy dużej ilości instrumentów w średnim paśmie (rock, metal), słuchawki się nie gubią, zachowują szczegółowość. W porównaniu z D600 jest to klasa wyżej. Szkoda, że nie mam porównania z D7100.

 

Czytając wpisy tego forum zauważyłem, że mało który z was zwraca uwagę na wygodę i jakość wykonania słuchawek. Otóż jeżeli chodzi o wygląd, D600 są wg mnie dość brzydkie. Dopóki nie weźmie się ich do ręki, wyglądają na wykonane z taniego plastiku. Białe przeszycie na padach też nie dodaje uroku. Po prostu nie wyglądają na swoją cenę.

D2000 z kolei plastikowe mają jedynie muszle. Rama pałąka jest wykonana z lekkiego magnezu, co nadaje im przyjemnego w dotyku chłodu i fajnego "kliknięcia" po zetknięciu pałąka z muszlami. Asymetryczne pady są niezwykle miękkie i puszyste. Na głowie opierają się niczym poduszeczki, nie dotykając i nie męcząc uszu.

Podsumowując, zarówno pod względem jakości dźwięku jak i wykonania D2000 > D600. Wcale nie dziwi mnie różnica w cenie obydwu modeli (na ceneo 1700 zł vs 950 zł).

W przyszłości pozostaje mi polować na mahoniowe D7000, choć ich cena powala :)

 

Mam pytanie. Czy w tej nowej serii przetworniki dla Denona również produkuje Fostex?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D600 odsłuchane w salonie, to tak jak D600 niesłuchane wcale. Muszą być wygrzane i mieć wyrobione pady aby je ostatecznie oceniać. Miałem łeb w łeb M50 i D600 i to te pierwsze przegrały szczegółowością, a raczej smaczkami, bo M50 w takim układzie są rozjaśnione a D600 grają raczej ciemno, a bas w M50 wszystko dominował, i według mojego smaku był nienaturalny. D600 po wygrzaniu i na dobrym źródle mają bas w sam raz, głęboki nisko schodzący i miękki, absolutnie niewchodzący na średnice, z tym, że one całościowo grają dość masywnie z wypełnieniem. W D600 jest wycofany środek co nie każdemu będzie odpowiadać, ale jakościowo jest bardzo dobry, po prostu nie jest na pierwszym planie, one grają naturalną przestrzennością. D2000 to zdecydowanie słuchawki nastawione na WoW i są dość dobre, ale w wielu miejscach rozjechane i atakujące wyższą średnicą. Fajne, ale nie tak wszechstronne jak D600 (dla tych którym ich charakter odpowiada).

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa modele różnią się znacząco swoim brzmieniem. Mi o wiele bardziej podobają się D2000 zarówno pod względem ich grania jak i wykonania i wyglądu. Prawda też jest taka, że użytkownicy mają często tendencje do wywyższania swojego modelu względem tego, którego nie posiadają. Dotyczy to pewnie i mnie. Jeżeli komuś bardziej podobają się D600 - szanuję to zdanie ;)

 

W każdym bądź razie słuchawki Denona są świetne i ich fanklub ma swoją rację bytu! :)

 

Odpowie ktoś na moje pytanie odnośnie przetworników Fostexa? Czy w nowej serii Denona ich produkcją też zajmuje się ta firma?

 

 

Fajne porównanie d2000 z d600:

 

https://www.youtube.com/watch?v=WSl-f3NMZp0

Edytowane przez xul666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna prezentacja dźwięku i powiedziałbym, że inna konstrukcja - D2000 zachowują się jak półotwarte, dużo słabiej tłumią. Jeśli patrzeć na dzisiejsze ceny to też jest to inna półka cenowa. :)

 

D2000 to taki mix bardzo dobrych cech i bardzo słabych i twierdziłem to już jako ich posiadacz. Chciałbym posłuchać modowanej sztuki. Ogólnie myślałem o nich trochę ostatnio, bo podejrzewam, że z X5 by się zgrały, ale jednak poszukam czegoś innego, może kiedyś nadarzy się okazja posłuchać ich jeszcze raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D2000 mają gorszy przetwornik niż D600, fakt, że wpakowany w trochę lepszą obudowę. Przede wszystkim chodzi o jakość wybrzmiewania zwłaszcza talerzy. Bas też jest bardziej rozlazły w D2000, jedynie średnie są lepsze, ale nie jest to rzecz której nie można w D600 nadgonić modami, za to jakości wysokich modami się nie nadgoni.

Miałem kiedyś D2000 i jedynie scena w nich była genialna, ale brzmieniowo wolałem zmodowane CAL czy D1100.

D600 miałem kiedyś pożyczone na kilka dni i nieźle je poznałem i to na różnych kablach - prócz nieco chudej i wycofanej średnicy bardzo mi się podobały, zwłaszcza scena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D600 tak już mają przyprawiają sobie zarówno fanów jak i hejterów. Jest dużo świetnych słuchawek, lepszych od nich, albo dorównujących, ale nie znam takich co by tak ładnie łączyły cechy które lubię jak D600. To co w nich jest świetne, że podłączam je do innych źródeł i mam inne wrażenia. Z X5 się ładnie balansują i wraca trochę średnica, na taczce grają naturalnie i żywiołowo i mógłbym tak wymieniać. Fajne jest to, że słyszę wyraźnie jak się zmienia głębia sceny przy zmianie softwaru w X5. Trochę za nie przepłaciłem, ale skąd mogłem wiedzieć, że ceny na łeb spadną.... ale nie żałuję. A w tej cenie co można je teraz mieć 600zł... really?? Najpewniej kupiłbym je jeszcze raz :D

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D600 tak już mają przyprawiają sobie zarówno fanów jak i hejterów. Jest dużo świetnych słuchawek, lepszych od nich, albo dorównujących, ale nie znam takich co by tak ładnie łączyły cechy które lubię jak D600. To co w nich jest świetne, że podłączam je do innych źródeł i mam inne wrażenia. Z X5 się ładnie balansują i wraca trochę średnica, na taczce grają naturalnie i żywiołowo i mógłbym tak wymieniać. Fajne jest to, że słyszę wyraźnie jak się zmienia głębia sceny przy zmianie softwaru w X5. Trochę za nie przepłaciłem, ale skąd mogłem wiedzieć, że ceny na łeb spadną.... ale nie żałuję. A w tej cenie co można je teraz mieć 600zł... really?? Najpewniej kupiłbym je jeszcze raz :D

Za swoje też mocno przepłaciłem, podobnie za przewód customowy do nich (razem wyszło mi ok 1600, a sprzedałem za połowę kwoty, więc są zaraz obok dt880, na których zostałem zrobiony w balona przez chickenek, były moją najgorszą inwestycją na której najwięcej straciłem).

Ciekawe co piszesz o X5, bo z X3 basu było za dużo. C4 potrafiły go nieźle kontrolować. Wszystkie ich wady wyciągnął jak dla mnie Sonic Pearl, dzięki któremu przekonałem się, że nie są to klasowe słuchawki.

Edytowane przez GryfPomorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem na X3 i mi się nie podobało. Barwa była przekombinowana, scena taka sobie i po prostu nie podeszło.... Z X5 teoretycznie nie miało prawa mi to zagrać, ale praktycznie popłynęła magia, z nowym softem tylko lepiej, ale ja wciąż jeszcze testuje starszy :)

 

Nigdzie nie twierdze, że są to klasowe słuchawki. Jeśli w ogóle rozumiem, co to wg. Ciebie znaczy klasowe. Natomiast zastanawiam się, czy wziąłeś pod uwagę, że może się po postu nie zgrały z SP? W końcu zostały zaprojektowane do używania ich z przenośnym sprzętem...

 

A jeśli chodzi o kabelek... Słuchałem je z kabelkiem majkela, ponoć 350zł kosztował i owszem grały trochę inaczej... :ph34r:


Swoją drogą Majkel był zachwycony swego czasu D7100, które w pierwszym momencie sprawiły na mnie dobre wrażenie, ale potem przegrały z D600 (oczywiście chodzi o mój własny gust). Więc to po prostu.... AUDIO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasowe w tym sensie, że poziomem prezentowanego dźwięku odstawały jak dla mnie od T1, HE-500 i wolę od nich P7 (mają troszkę mniejszą scenę, ale jak dla mnie lepszą). Może też dźwięk "fun" przestał mi odpowiadać? :)

Miałem właśnie ten kabel od Majkela.

Nie przypadło mi do gustu połączenie D600 z SP, choć właśnie Majkel miał, jak wspominałeś, D7100. Wolałem połączenie z C4, które dla mnie było najlepsze z tych, co słyszałem.

D7100 podobały mi się z ak120.

Wszystko niestety w audio jest względne. Znajomy słuchał moich słuchawek i ts671 znacznie bardziej mu podeszły niż he-500. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D600 są sporo gorsze jak dla mnie od D7100 choć nie aż tak kiepskie jak D2000. :) Dobre Denony to D7000 albo D7100. Przede wszystkim nie mają D600 takiej rozdzielczości jak D7100 i wątpię, że inna muszla czy kable je choćby zbliży w tym aspekcie. Poza tym goszczone u mnie D600 najbardziej wycofaną miały górę, a nie średnicę. Ta była powiedzmy na drugim miejscu po basie, a słuchawki wcale nie ciemne. D600 słyszałem tylko z Headonikiem, a konkretnie podrasowaną Sonic Pearl układem Headonic. Egzemplarz posiadacza D600 zresztą. Ja pamiętam, że D7100 z Headonikiem grały wyraźnie lepiej niż BP czy SP, ale to pewnie zasługa wzrostu jakości ogólnej oraz obniżenia impedancji wyjściowej praktycznie do zera.

Czasami chodzi mi po głowie powrót do D7100, ale że Grado mi naprawili i za kilka dni powinienem je mieć z powrotem po wyjaśnieniu pisemnym w Urzędzie Celnym, to o trzecich słuchawkach póki co nie myślę. Swego czasu przegrały z Grado PS1000, które wywołały zakup Denonów swoją nieobecnością, ale w bezpośrednich starciach przegrywały na punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Majkela są sporo gorsze, a ja próbowałem się przez miesiąc doszukać różnic klasowych i nie byłem wstanie. Wnioski do jakich doszedłem były takie, że w zasadzie różnią się tylko brzmieniowo, choć to wpływa też na percepcje kilku innych elementów. Ale jeśli porównywałem jakościowe aspekty, to nawet jeśli jakaś różnica miałaby być, to raczej na skraju percepcji. D7100 są cieplejsze i jaśniejsze, co w pierwszym momencie wydaje się bardziej strawne, ale po pewnym czasie takie granie mi zbrzydło. D600 są trudne z początku trzeba się w nie trochę wgryźć, ale z czasem jest tylko lepiej. Przynajmniej ja tak mam z nimi. Po przejściu z D7100 na D600 nie brakuje mi góry, niski bas jest bardziej obecny, a wyższy już nie mdli mi przekazu. Średnie są bardziej cofnięte, ale dalej dobre, przy czym plusem tego jest większa scena bardziej cofnięta prezentacja (w sumie kwestia gustu, ale sposób grania D7100 zaczął mnie mdlić z czasem, a dodanie X5 do D600 wyrównało średnie).

 

Co do wzmacniacza to nie od dzisiaj wiadome jest, że ważne jest dopasowanie. Są słuchawki które na drogim sprzęcie zagrają fatalnie, a na całkiem zwyczajnym bardzo dobrze. Nie ma słuchawek doskonałych i wszystkie mają jakieś niedociągnięcia, albo charakterem mogą nie podchodzić, dlatego robienie zawodów i rankingów mnie już nie rajcuje. :)

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że SP, jako wzmacniacz dobrej klasy wyciągnął po prostu niedociągnięcia D600, które inne źródła bardziej maskowały.

Nie do końca. Jest tak jak MrB napisał, po prostu się nie zgrały ze sobą te sprzęty. SP gra nieco w U i D600 też (tyle, ze bardziej niż nieco ;) ), i za bardzo podkreślone zostały te pasma. Tutaj przydałby się DAC+wzmacniacz grający w odwrócone V np Citrone Tube DAC wydaje mi się, że byłby bardzo dobry.

Zdaje się, że Grubby słuchał, to może się wypowie w kwestii tego połączenia.

Edytowane przez Perul
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dopisuję się z nowymi Denonkami D600. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z jakosci dżwięku, Wave I jest w stanie napedzić te słuchawki wystarczająco dobrze ale mysle, ze mozna lepiej. Pora pomyslec nad konkretnym wzmakiem, który ogarnie zarówno D600 jak i DT990 250Ohm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczająco dobrze? Coś mi tu nie gra ( :D), miałem Wave I D600 nie zagrały nawet na 20% swoich możliwości... A grało to ja to z Icon HDP - telefon wyśmienity czy produkt NuForce'a słaby? Sami sobie odpowiedźcie ;)

Jak podłączyłem do dziurki z Musesami na pokładzie to dopiero pokazały jak potrafią grać.

Edytowane przez paatos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnimi czasy jak mam głównie je do odsłuchu to muszę wycofać się z pewnych twierdzeń po części. D600 są jednak wymagające od źródła i nie tylko... Kabel też gra swoją rolę. Ze źle dobraną synergią potrafią zagrać jak potłuczone. Na szczęście z x5 grają bardzo fajnie. Choć z wave też jest dobrze ale z wave dźwięk poprawia użycie nawet takiego e6. Ogólnie grajka tego cenie bardzo wysoko.

 

Dawno Icona HDP nie słuchałem... Mi się podobał, ale całkiem możliwe że z denonami nie będzie synergii. Ma 10om na wyjściu a bas w denonach musi być trzymany za zęby.

 

W każdym razie Kapsel gratuluje zakupu :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności