Jump to content

Recommended Posts

W dniu 5.01.2021 o 14:34, audionanik napisał:

Oczywiście można zwieśniaczyć te piękne słuchawki jakimiś gniazdami, ale ani nic nie poprawisz (tylko pogorszysz dokładając kolejne połączenie mechaniczne), ani słuchawki nie będą już oryginalne.

Te gniazda które ja wstawiam są wyjątkowo małe i prawie nie ingerują w ich zewnętrzny wygląd. 

Dodatkowo można zrobić kabel z małymi wtyczkami, które będą niewiele większe od tej odgiętki, która jest oryginalnie.

IMG_20201123_002513_1920x1080.jpg

W dniu 5.01.2021 o 09:44, Corvin74 napisał:

W takim razie jakbym wprawił gniazda jaki kabel polecacie do tych słuchawek? Hybryda? A może srebro?

Ja bym polecił solid core - D7k mają trochę rozlazły bas (zwłaszcza podłączone pod coś słabszego) i tu na pewno byłaby poprawa.

6 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

Pałąk u mnie wygląda jak nowy.

Jak widać na powyższym foto w tych nie był jak nowy i trzeba było dołożyć opaskę. I to nie są jedyne D7k do których taka opaska trafiła, obie sztuki w których wstawiałem gniazda takową posiadały.

• Like 1
  • Replies 980
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jestem wdzięczny Audionanikowi, że przez trochę czasu gościć pożyczone od Niego Denony D7000, które zrobiły na mnie od początku dobre wrażenie. Nie tylko od strony ergonomii, choć na początku musiałem

Denon D7000 Pojawiły się w komisie, więc zacząłem się mocno nad nimi zastanawiać, gdyż nie często jest okazja aby je dostać, szczególnie w dobrym stanie i z pewnej ręki. A że nie wiedziałem

Podpisuję się obiema rękami!   Mam je już niespełna miesiąc i z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że to niesamowite słuchawki. Tak jak pisaliście potrafią zagrać praktycznie ze wszys

Posted Images

Przyznaję, że modzik dyskretny👍. Niemniej jednak dla poszukiwaczy oryginałów, to dyskwalifikacja, to raz, a dwa jak wspomniałem wyżej, kabel sztokowy jest wg mnie więcej niż wporzo, trzy - stałe złącze jest bardziej koszerne.

2 minuty temu, Perul napisał:

Te gniazda które ja wstawiam są wyjątkowo małe i prawie nie ingerują w ich zewnętrzny wygląd. 

3 godziny temu, Perul napisał:

Dodatkowo można zrobić kabel z małymi wtyczkami, które będą niewiele większe od tej odgiętki, która jest oryginalnie.

IMG_20201123_002513_1920x1080.jpg

Jak widać na powyższym foto w tych nie był jak nowy i trzeba było dołożyć opaskę. I to nie są jedyne D7k do których taka opaska trafiła, obie sztuki w których wstawiałem gniazda takową posiadały.

A znajdziesz taka opaskę na Oppo PM-2 ?

1 godzinę temu, Lord Rayden napisał:

A znajdziesz taka opaskę na Oppo PM-2 ?

Nie wiem jaką szerokość i długość pałąka mają PM-2, ale ta z fotki to jest opaska od Beyerów (lub jej dobrze wykonany zamiennik).

9 godzin temu, neonlight napisał:

Z jednej strony racja, a z drugiej strony znalezienie, czy raczej dopasowanie takich, które nie sknocą oryginalnego brzmienia, nie będzie łatwe. ;)

Ja uważam że mi się udało, @Corvin74 może tylko potwierdzić lub zaprzeczyć ;) 

Edited by LuQi
8 minut temu, LuQi napisał:

Ja uważam że mi się udało, @Corvin74 może tylko potwierdzić lub zaprzeczyć ;) 

Zdradzisz tajemnicę, czy będziesz się puszył z dumy? :P

Dzięki, przyda się dla właścicieli Danonków. Jak jakiś czas temu dostałem dodatkowe pady od Dekoni do TH-X00PH, to i tak po czasie wróciłem do oryginalnych, bo mi najlepiej z nimi grały. Ciekaw jestem, jak jest w tym przypadku. 😉

Zarówno grubość padów po obu stronach jak i średnica otworu bliska oryginału tak więc wrażenia dźwiękowe moim zdaniem nie odbiegają prawie w ogóle od tego co zaoferował Denon. No ale wiadomo, każdy musi ocenić na własne ucho ;) 

• Like 1
  • Thanks 1
14 minut temu, LuQi napisał:

Zarówno grubość padów po obu stronach jak i średnica otworu bliska oryginału tak więc wrażenia dźwiękowe moim zdaniem nie odbiegają prawie w ogóle od tego co zaoferował Denon. No ale wiadomo, każdy musi ocenić na własne ucho ;) 

Wymiary to nie wszystko, bardzo ważne jest też wypełnienie, ale wierzę na słowo. ✌😉

Ps.

Lajki jutro, bo wyszli. ;)

• Like 1

@audionanik dziękuję za przenosiny :D 

@LuQi @neonlight jak najbardziej wszystkie wspomniane aspekty w padach są istotne, w tym związane z ich wypełnieniem, od którego zależy, m.in otwartość dźwięku.

12 minut temu, ForeseenQuasar napisał:

Lateralizacja źródeł staje się moimi audiofilskim terminem nr 1 :D

dziękuję :D 

• Like 1
12 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

A po co są właściwie te wkładki? Co one dają?

Strzelam, że chodziło o plastikowe ringi do mocowania padów. ;)

Edited by neonlight
6 minut temu, LuQi napisał:

4BEA3A36-358D-478E-A91E-AE5F7429413E.png

Aaa.. racja, swoją drogą ciekawe, czemu nie stosują tych "attenuation ring" w zamiennikach, skoro są w oryginalnych padach?! ;)

W dniu 7.01.2021 o 09:23, The Grand Wazoo napisał:

A po co są właściwie te wkładki? Co one dają?

Na moje ucho brak ringów w zamiennikach odchudza średnice i wyższy bas. Nie polecam używania bez, ale co kto lubi ;)
Jak mamy stare pady totalnie zajechane to można sobie wypruć z nich oryginalnego ringa.

BTW padów zamienników z ali które poleca LuQi, to też je mam, polecam bo to jedne z lepiej wykonanych. Jednak mimo tej samej grubości mają one minimalnie inną budowę, która sprawia, że ucho jest trochę dalej od przetwornika i dla mnie jest słyszalne, że dodają trochę góry i basu, który lekko zaczyna tracić na kontroli. Generalnie z tymi padami słuchawki stają się trochę bardziej funowe, ale to jest taka zmiana o 15% w stosunku do oryginału. Warto mieć i dostrajać sobie w ten sposób słuchawki pod pozostałe element sprzętu lub gatunki muzyczne.

Teraz idą do mnie takie pady. Są dedykowane do Bejerów ale myślę, że nie będzie problemu z użyciem ich w Denonach/Fostexa. Ciekawe jak się sprawdzi wewnętrzna perforacja :)

https://pl.aliexpress.com/item/4000549946949.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.21635c0fEKqWMh

00459007738911731469

• Like 1
  • Thanks 1
19 minut temu, Filip77 napisał:

Jednak mimo tej samej grubości mają one minimalnie inną budowę, która sprawia, że ucho jest trochę dalej od przetwornika i dla mnie jest słyszalne, że dodają trochę góry i basu, który lekko zaczyna tracić na kontroli.

004590077389117

To nie jest dobra wiadomość, więcej góry i basu zaburza równowagę, którą D7000 jako jedyne z Denon'ów posiadają, a więcej fun'u bynajmniej, to one nie potrzebują :(

24 minuty temu, Filip77 napisał:

Teraz idą do mnie takie pady. Są dedykowane do Bejerów ale myślę, że nie będzie problemu z użyciem ich w Denonach/Fostexa. Ciekawe jak się sprawdzi wewnętrzna perforacja :)

https://pl.aliexpress.com/item/4000549946949.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.21635c0fEKqWMh

00459007738911731469

Wyglądają na wysokie, będzie ta sama sytuacja, co wyżej, jeśli chodzi o górne pasmo. Mimo wszystko fajnie, że testujecie te zamienniki, może się komuś przyda na przyszłość. ;)

• Like 1
  • 2 weeks later...

Mam pytanie do użytkowników D7000 czy możecie polecić do nich jakieś pady Dekoni? Czy lepiej wziąć te polecane zamienniki z Ali, a może jakieś oryginalne od Fostex'ów?

Pytanie nr 2, czy warto w ogóle myśleć o przerobieniu ich na zbalansowane 4.4mm (chce je podpinać do Kann Alpha lub innego mobilnego źródła). Jeśli ma to sens to robić to na oryginalnym kablu bez ingerencji w gniazda czy jednak wymiana kabelka + gniazda🤔

Pomocy :)

• Sad 1
2 godziny temu, wegiel21 napisał:

Pytanie nr 2, czy warto w ogóle myśleć o przerobieniu ich na zbalansowane 4.4mm (chce je podpinać do Kann Alpha lub innego mobilnego źródła).

Też o tym myślałem ale one grają dobrze 6,3mmm ja tylko skrócę kabel do 1,2-1,3m na 3,5mm z reszty kabla zrobię przedłużkę do 6,3 i zobaczę.

• Like 1
35 minut temu, Corvin74 napisał:

Też o tym myślałem ale one grają dobrze 6,3mmm ja tylko skrócę kabel do 1,2-1,3m na 3,5mm z reszty kabla zrobię przedłużkę do 6,3 i zobaczę.

Jak już taki zabieg to czemu nie 4.4mm?

Bo nie  wiem czy się da tak zrobić na oryginalnym kablu.