Skocz do zawartości

Fanklub Denon


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

@pabloj zarówno jedno, jak i drugie mieściło się bez problemu. 

 

@maciej3 zgadzam się, że są muzykalne, ale nie przez wygładzanie przekazu, jego ujednolicenie, nadawanie spójności, płynięcia z muzyką, jak w Nightawkach, a przez soczystość barw, porywania drajwem, kontrastowaniem dźwięków dużych i tych filigranowych, niezwykle subtelnych... niesamowicie wciągając w spektakl muzyczny. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że tego typu eksperymenty bywają niebezpieczne. Ewentualnie można byłoby spróbować i umieścić gniazda, a do stockowego dodać pasujące do nich wtyki. Zastanawiam się nad takim eksperymentem w przyszłym roku z W5000, u których podobno rekabling nawet z użyciem mniej czystego niż stock przewodnika, polepsza ich jakość dźwięku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audionanik napisał:

Nie przesadzajmy. Th900 są rzeczywiście rozdzielcze, ale tak już pojechane tonalnie w rozrywkową stronę, że raczej poza konkursem High Fidelity.

 

To zależy jakiej muzyki ktoś słucha. Jest spora grupa audiofilów czy też po prostu osób z grubszym portfelem z młodszego pokolenia którzy nie słuchają audiofilskiego pitu pitu więc guzik ich obchodzi ta Wysoka Wierność za to chcą ścinającego białko basu który jest w przypadku hardcorowego HI-FI persona non grata w takich ilościach. Widać to po krzywej harmana która ma odzwierciedlać co zwyczajni randomowi ludzie uważają za normalny dżwięk i co rewizja to +10 do basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powiem Ci jeszcze @Spawn, że góra th900 czasem przeginała; a średnica była nie że wycofana, tylko jakby poleciała tonalnie do góry przez co iinstrumenty wypadały zbyt chudo...i do tego przyklejony ten monstrualny baaasss:woot:.

A pamiętacie jak Bakuś podbijał im jeszcze korektorem bas o kilka ( chyba nawet naście) dB?:D To się nazywa być bassheadem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde nauszniki znajdą swoje grono odbiorców. Ja kiedyś porównywałem TH900 MKII z TH-610 i finalnie zdecydowałem się na te drugie ponieważ pierwsze okazały się jak dla mnie zbyt wyczynowe. Zanim jednak rozpoczęła się przygoda z Fostexami to dłuższy czas gościły u mnie D7200, które dźwiękowo również mi się podobały po porządnym wygrzaniu, jednak braki w ergonomii finalnie przesądziły o rozstaniu. Dźwięk Denona jednak ciągle gdzieś "za mną chodzi" stąd duże zainteresowanie D7000, których mam nadzieję niebawem posłucham. No i tutaj o problemach z ergonomią nie może być mowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Bakuś to chyba +17 dowalał tym Fostexom z tego co pamiętam jak się tym chwalił :D 

Basu nie ma co się bać bo bez basu nie ma muzyki. Inna sprawa, że ja myślałem że dzisiaj się odchodzi od tej nazwijmy to a'la lampowej naturalności na rzecz Mytekowej neutralności gdzie jest klinika i nic więcej. Nie wiem jak Fostexy ale T1v2 wcale jakoś lepszego basu dla mnie nie miały w tym właśnie instrumenty (najbardziej te perkusyjne) nie miały takiego ciężaru jaki jest w 1 gen i np. Ultrasonach 9. 

No ale nie będę się wykłócał bo ja w sumie tyle źródeł i ampów przesłuchałem co ma palców w jednej ręce bohaterka serialu Czarny Punkt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, audionanik said:

I powiem Ci jeszcze @Spawn, że góra th900 czasem przeginała; a średnica była nie że wycofana, tylko jakby poleciała tonalnie do góry przez co iinstrumenty wypadały zbyt chudo...i do tego przyklejony ten monstrualny baaasss:woot:.

A pamiętacie jak Bakuś podbijał im jeszcze korektorem bas o kilka ( chyba nawet naście) dB?:D To się nazywa być bassheadem!!!

Też tak mniej więcej pamiętam TH900, jednakże i tak mi się podobały, miały swój styl po prostu :D Dość efekciarski, ale ciekawy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem krótko styczność z TH900... bas był, soprany również. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, audionanik napisał:

Właśnie w sopranach była zaszyta średnica; nie uważałeś.

 

Nie zdążyłem, bo po chwili starałem się ściągnąć je jak najszybciej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności