Skocz do zawartości

Fanklub Denon


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

@siara1975 ja pisałem do MrB. Twoja wypowiedź pojawiła się w trakcie pisania mojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :) myślę narazie Perul że mission completed - pamiętasz ten temat http://forum.mp3store.pl/topic/98998-zamnietypolotwarty-ideal-sygnatura-dt-150/ ? :)

 

D7100 są jakby robione na zamówięnie dla mnie :)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Barthuss

Hmm... a ja z Denonami D600 i D7100 nie mogłem wytrzymać, pomimo oznak niewątpliwej klasy przecież. Dziś spokojnie mogę słuchać muzyki bez nerwowości na Takstar Pro80. I bądź tu mądry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a ja z Denonami D600 i D7100 nie mogłem wytrzymać, pomimo oznak niewątpliwej klasy przecież. Dziś spokojnie mogę słuchać muzyki bez nerwowości na Takstar Pro80. I bądź tu mądry...

Ty wróciłeś na "ciemną stronę mocy" ;) Fatso też zrezygnował z Denonów i zawitał ostatnio do "Naszego klubu" orthodoksyjnych wyznawców spod znaku Y. A Takstary jak widać wpasowują się w gusta yamaholików :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie z klonem była niezła synergia, ale klon klonowi nierówny ;) W moim odczuciu, mimo niskiej impedancji, lubią zjeść trochę pradu, grają wtedy bardziej otwarcie i przestrzennie. jakieś jasne detaliczne źródło do nich będzie fajne, u mnie akurat w tym samym czasie co d2000 był imod mini. Dac z Aune T1 wzmocniony klonem słuchałem przez chwilę, na Aune kolegi, i było bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod te modowane to bym raczej coś neutralnego niż jasnego polecał. Coś co doda masy (dolnej średnicy i wyższego basu) i fajnie jakby dobrą przestrzeń miało. Nie wiem jak na tym nowym kablu, być może dodatkowo je rozjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podzielę się z wami moim subiektywnym odkryciem. Przedtem cały czas słuchałem D600 i parę rzeczy mi przeszkadzało, im bardziej zwracałem na nie uwagę tym mniej mi się chciało słuchać, potem przyjechały do mnie D7100 i wg. mnie miały wszystko co w D600 mi brakowało. I tak słuchałem cały czas na wyższym modelu, na początku było fajnie, potem parę rzeczy zaczęło mi przeszkadzać, aż w końcu postanowiłem odzyskać z audio trochę gotówki i je sprzedać. Następnie założyłem na głowę D600 i te z kolei wydały mi się grać bez tego co w D7100 mi przeszkadzało xD Koniec końców wydaje mi się, że D600 są bliżej tego co mi się podoba. :)

 

Różnic dokładnych nie będę opisywać. Lecz jestem skłonny stwierdzić, że są bardziej kwestią preferencji. Nie wiem z czego to wynika, ale D7100 sobie lepiej trochę radzą bezpośrednio z playera (lepiej kontrolowany bas), wtedy brzmią rzeczywiście lepiej. Ale dołączenie już zwykłego wzmacniacza, chociażby E6 już tą różnicę niweluje.

 

Ogólnie uważam, że Denony zarówno jedne jak i drugie dają genialny dźwięk, ale dla specyficznych gustów. Nie chodzi w nich wbrew pozorom, aby dać efekciarski przekaz, już bardziej w tym celu Dx000 są zrobione. Technicznie też nie chcą się wykazać jakimiś ultra osiągami, które potem trzeba by było torem korygować... To jest dźwięk coś jak z HD650, które można kochać albo nienawidzić, ciężko go w każdym razie opisać, aby dać rzetelny obraz. W porównaniu do senków, nie mają powietrza jak z otwartych, ale prezentacja jest o dziwo dla mnie bardziej spójna i prawdziwa (chociaż mówię o porównaniu do stockowych HD650), no i mają wg. mnie lepszy bas (co daje konstrukcja zamknięta).

 

Nie są to słuchawki w żadnym razie idealne, ale chyba trafiły w ten mój złoty środek wygląd/wygoda/jakość wykonania/jakość dźwięku/charakter dźwięku/cena/łatwość w napędzeniu. Inna sprawa jest taka, że jak nawet będę sprawiał sobie poboczne słuchawki lub na coś je zamieniał w przyszłości to już raczej nie będę wychodził budżetowo powyżej tej półki 800-1000zł. Jakoś tak nie przekonuje mnie budowanie high-endowego toru. Wolę ulokować pieniądze gdzieś indziej.

 

Mam pytanie. Ktoś słuchał D600 (lub D7100) z FiiO X5?

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj było u mnie 4 kumpli, ludzie w ogóle nie obyci ze słuchawkami,wzmacniaczami itp zaciekawiły ich wiszące na stojaku audeze więc zrobiłem krótki test, każdy wybrał swój ulubiony utwór i posłuchał go na audeze LCD-2F, HD650 i D7100. Wszyscy 4 wybrali by denony B)

ps. nie były to utwory umcy-umcy, była metallica, krall i jakiś hiphop także przekrój niezły ;)

 

Coś w tym denonach musi jednak być... :blink:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D600 dobrze zgrywają się z X5, który im dociąża średnicę i dodaje masy. Choć akurat nie jest to moje ulubione połączenie, to zbliża je trochę do brzmienia D7100.

 

Mnie w denonach zadziwia to, że są strasznie łatwe do napędzenia. Grają bardzo dobrze prawie ze wszystkiego (co nie jest zbyt przesadzone, czy jakieś ciemne). Przy tym potrafią do swojej prezentacji dodać cechy źródła, pewnie dla każdego z czymś innym będą grać dobrze.

 

Dla mnie w zasadzie granie jak na zamówienie bo idealnie wyśrodkowały cechy o które mi chodziło. Takie HE-5LE są świetne, ale to nie TO, H650 są przyjemne, ale to też nie TO... Przydała by się jakaś fajna otwarta alternatywa, ale na razie nie widzę takiej. Może będzie trzeba sięgnąć po takstary czy coś :)

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, a jak jest z jakością wykonania d600. Bo o swoich d1100 naczytałem się tutaj na forum trochę negatywnych komentarzy, że boje się zakładać na głowę. :P Prawdopodobnie będę miał okazję kupić d600 w dobrej cenie, z jednej strony jestem zdecydowany, z drugiej strony ... no właśnie można kupić dt770 albo m50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności