Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Denon


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

To może trochę odświeżę temat. 

 

Mam d7200, które idealnie spełniają swoje zadanie - 20-30% muzyk,i 70-80% filmów seriali. Przy oglądaniu czegokolwiek na TV albo z nagrań są niesamowite - przy moich dziwnych uszach scena jest dosłownie przed moją twarzą, tak jakbym był częścią akcji. Może inni użytkownicy zauważają podobny fenomen?

Nie mam jakoś szczególnych zastrzeżeń co do szczegółowości i wielkości sceny. Tym bardziej do pików, które zauważają koledzy. 

Za to "ilość" dźwięku przytłacza - ale z tego co zauważyłem to akurat zależy mocno od wzmacniacza. Pomimo niskiej impedancji słuchawki średnio reagują na wzmacniacze poniżej 1W/32ohm.

 

Muzyki jako takiej słucham w pracy(fio f9 pro+ak70), więc Denony rzadko są wykorzystywane do tego zadania. Nie to, żeby muzyka w D7200 mi w czymś przeszkadzała, brzmi całkiem fajnie, ale wiem, że może być lepiej na "wypaśnieszym sprzęcie". Wiem tylko jedno: tak wyważonego basu ciężko znaleźć w produktach dostępnych dla zwykłych śmiertleników.

 

Że jestem mało doświadczonym "idiotą, który lubi wydawać dużo kasy na drogi sprzęt audio", więc pytanie: jak w porównywalnym, z moim, dość uniwersalnym, zastosowaniem, sprawują się planary i statyki?

Czy opłaca się poczekać na dynamiczne d9200, czy pójść z "duchem czasu"(planary) lub wstecz(statyki)? Pytanie raczej jest w stylu, czy lepiej nazbierać 2-5 razy więcej na inną technologię, czy dalej szukać ideału, nawet za grubszą kapuchę, w dynamikach?

 

Pozdrawiam forumowiczów,

Krzysiek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił posłuchać wcześniejsze modele topowe Denona, zwłaszcza D7000....wtedy nagle okaże się jak wąsko, bez powietrza, słabo na średnicy i z brudem w przekazie, grają nowe D7200.

Tudzież posłuchać Fostexa TH610/900 ale wtedy nie krzyczeć na mnie że muszę D7200 sprzedawać w try miga...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym nic nie zmieniał, skoro d7200 sprawiają tyle frajdy. A już na pewno bym nie słuchał rad soundmana ;)

Edytowane przez Play
  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2018 o 22:53, The Grand Wazoo napisał:

 

Jest już film reklamowy Denona, trochę w stylu filmu Fostexa reklamujący produkcję TH900.

Cena tych nowych flagowych Denonów AH-D9200... 6999 PLN... Grubo. Ponad 2x tyle co D7200. 

 

 

Wygląd jak D7200, praktycznie nic nie zmienili, poza materiałem z którego muszle są zbudowane.

Nadal ta sama słaba ergonomia jak widzę, pałąk dla masochistów.

Ciekawe jak dźwiękowo, czy może wreszcie jakaś scena i poziom TH610?!...ale za 7000tys?....

Nowe kierownictwo w Denonie i nadal powielanie błędów....ehhh.

Stary Denon wróć!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ronin1412 napisał:

To może trochę odświeżę temat. 

 

Mam d7200, które idealnie spełniają swoje zadanie - 20-30% muzyk,i 70-80% filmów seriali. Przy oglądaniu czegokolwiek na TV albo z nagrań są niesamowite - przy moich dziwnych uszach scena jest dosłownie przed moją twarzą, tak jakbym był częścią akcji. Może inni użytkownicy zauważają podobny fenomen?

Nie mam jakoś szczególnych zastrzeżeń co do szczegółowości i wielkości sceny. Tym bardziej do pików, które zauważają koledzy. 

Za to "ilość" dźwięku przytłacza - ale z tego co zauważyłem to akurat zależy mocno od wzmacniacza. Pomimo niskiej impedancji słuchawki średnio reagują na wzmacniacze poniżej 1W/32ohm.

 

Muzyki jako takiej słucham w pracy(fio f9 pro+ak70), więc Denony rzadko są wykorzystywane do tego zadania. Nie to, żeby muzyka w D7200 mi w czymś przeszkadzała, brzmi całkiem fajnie, ale wiem, że może być lepiej na "wypaśnieszym sprzęcie". Wiem tylko jedno: tak wyważonego basu ciężko znaleźć w produktach dostępnych dla zwykłych śmiertleników.

 

Że jestem mało doświadczonym "idiotą, który lubi wydawać dużo kasy na drogi sprzęt audio", więc pytanie: jak w porównywalnym, z moim, dość uniwersalnym, zastosowaniem, sprawują się planary i statyki?

Czy opłaca się poczekać na dynamiczne d9200, czy pójść z "duchem czasu"(planary) lub wstecz(statyki)? Pytanie raczej jest w stylu, czy lepiej nazbierać 2-5 razy więcej na inną technologię, czy dalej szukać ideału, nawet za grubszą kapuchę, w dynamikach?

 

Pozdrawiam forumowiczów,

Krzysiek

 

A ja polecę inne słuchawki, Hifiman Edition X v.2, to są dopiero fajnie wywarzone słuchawki, przy nich D7200 są wręcz napastliwe i czasami męczące. ? Wygoda też bez porównania na plus dla HEX-ów.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ronin1412 napisał:

Mam d7200, które idealnie spełniają swoje zadanie - 20-30% muzyk,i 70-80% filmów seriali. Przy oglądaniu czegokolwiek na TV albo z nagrań są niesamowite (...)

 

Pozwól, że zwrócę uwagę na dwie rzeczy w Twojej wypowiedzi, wyboldowane powyżej. Zostań z tymi słuchawkami. Jak te procenty się zamienią ze sobą, to wtedy wydaj pieniądze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odsłuchałem ostatnio nowe D9200. Świeżynki, odpakowane i wyciągnięte z pudełka. Musiałby się trochę rozegrać, ale w takim stanie grały bardzo równo i poprostu poprawnie. Nie dziwne, że efektu "wow" nie spowodują. Scena w miarę szeroka, ale środek siedzi blisko twarzy. Jakość wykonaniu zasługuje na uznanie, bambus robi wrażenie. Skóra na padach i na pałąku sprawia przyjemniejsze wrażenie niż w D7200. Jednak cena 6.900 pln to moim zdaniem spore nieporozumienie, tym bardziej że konkurencja np Audeze LCD-XC w promocyjnych 4.444 pln oferuje dużo więcej pod każdym względem, w tym i słodkiego ciężaru spoczywającego na głowie😉

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, audionanik napisał:

Sezon na jelenie w branży audio jest otwarty przez okrągły rok; nie ma tu okresu ochronnego.

na to wygląda, sprzedawca w salonie Denona mówił, że są klienci, którzy kupują takie słuchawki bo im się poprostu podobają😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, dj1978 napisał:

na to wygląda, sprzedawca w salonie Denona mówił, że są klienci, którzy kupują takie słuchawki bo im się poprostu podobają😉

Można za tą kasę kupić duży solidny stół z drewna egzotycznego (a nie z jakiegoś tam bambusa), z krzesłami.

No ale w przypadku denonów to ta ściereczka do czyszczenia pewnie mocno winduje cenę.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, audionanik napisał:

Można za tą kasę kupić duży solidny stół z drewna egzotycznego (a nie z jakiegoś tam bambusa), z krzesłami.

No ale w przypadku denonów to ta ściereczka do czyszczenia pewnie mocno winduje cenę.

No nie wyobrażam sobie założenia takiego stołu na głowę😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon jak już nie współpracuje z Fosterem/Fostexem przy driverach dla swoich słuchawek to się zrobiła lipa....Naciąganie naiwnych klientów tylko....ehhh.

Słuchawki za 7tys a słuchacz nie zbiera szczęki z podłogi, napisał 4 linijki opisu topowego modelu, nadal mała scena, ciut lepsze pady....pewnie trochę przyjemniejsze granie od D7200, może wreszcie poziom słuchawek za 500/700zł?

Wolałbym w ciemno i tak DT150, K701/ DT990pro...oo mam je akurat na głowie...he,he.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bakus1233 napisał:

D7100 też byly wyceniane na 7tys zł. Później się okazało, że z jakchiś względów ich cena spadła na okolice 2tys. Ciekawe.

Ceny też się wygrzewają. W pierwszych tygodniach nie da się na nie patrzeć, a po paru miesiącach przekaz łagodnieje, zaczyna kleić się w całościowy sens, itp.

13 minut temu, Soundman1200 napisał:

Denon jak już nie współpracuje z Fosterem/Fostexem przy driverach dla swoich słuchawek to się zrobiła lipa....Naciąganie naiwnych klientów tylko....ehhh.

Słuchawki za 7tys a słuchacz nie zbiera szczęki z podłogi, napisał 4 linijki opisu topowego modelu, nadal mała scena, ciut lepsze pady....pewnie trochę przyjemniejsze granie od D7200, może wreszcie poziom słuchawek za 500/700zł?

Wolałbym w ciemno i tak DT150, K701/ DT990pro...oo mam je akurat na głowie...he,he.

Jak przeczytałem na innym forum, próg zachwytu przesunięto na 13500 PLN, a tutaj jesteśmy gdzieś w połowie drogi, czyli jakby w punkcie środkowym między zachwytem, a opadem innych narządów niż szczęka.

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym już te T90 i pomodować je niż te wynalazki nowe po pare/naście tys.....Pokręciło już tych ludzi....Jakiś umiar jednak trzeba mieć...he,he.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LuQi napisał:

Cieszcie się, że D9200 nie kosztują 9200 PLN :P

 

A tak już na serio to faktycznie z tą ceną przegięcie.. gdyby jeszcze ten bambus grał jakoś wybitnie :P

A nie gra? no przecież musi takie egzotyczne drewno i  elitarne wykonanie to musi grać wybitnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności